Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 лютого 2020, 12:46

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

 

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в частині підготовки до виконання бюджетної програми «Зшивання країни - проект мобільності молоді»

Комітет заслухав інформацію заступника Міністра культури, молоді та спорту Олексія Сівіріна про підготовку до виконання програми.

Олексій Сівірін зазначив, що планується участь в програмі 70-100 тисяч учасників віком від 14 до 21 року з усіх регіонів України, у тому числі з тимчасово окупованих територій України, та створення 2600 груп учасників. Буде створено 25-50 регіональних команд, що будуть забезпечувати відбір менторів, супроводжуючих для обмінів молоддю та спільно з менторами здійснюють відбір учасників обмінів молоддю та формування складу груп.

Розмір однієї групи, яка бере участь у обмінах молоддю, може становити від 20 до 25 учасників. До складу кожної групи додатково входить ментор. У разі, якщо група складається з більш ніж 10 неповнолітніх учасників обмінів молоддю, до такої групи також входить супроводжуючий. Ментори можуть виконувати функції супроводжуючих. Тривалість одного обміну молоддю становить п’ять днів, не ураховуючи дні приїзду і від'їзду учасників обмінів молоддю.

Заступник Міністра культури, молоді та спорту зазначив, що програма перебування в регіоні має включати культурні компоненти, навчальну складову (розвиток громадянських компетентностей), взаємодію з місцевою молоддю, реалізації спільних ініціатив.

Заступник Голови Комітету Василь Мокан у своєму виступі наголосив на тому, що ініціював розгляд цього питання на засіданні Комітету, оскільки у багатьох молодіжних та дитячих громадських організацій виникає багато запитань щодо реалізації програми через відсутність будь-якої офіційної інформації, що призводить до появи різноманітних чуток та розповсюдження фейків.

Василь Мокан вважає, що інформація про реалізацію програми має бути невідкладно розміщена на сайті Міністерства культури, молоді та спорту, щоб молодь мала повну інформацію щодо програми та могла взяти в ній участь.

На думку заступника Голови Комітету програму обмінів необхідно провести таким чином, щоб вона була дійсно цікавою і корисною і для подорожуючих і для місцевої молоді. «І до створення регіональних команд, і до проведення спільних заходів з групами обміну мають бути залучені як всеукраїнські, так і місцеві молодіжні та дитячі громадські організації. Маємо використовувати цей значний потенціал у проекті мобільності молоді», - зазначив він.

Завершуючи свій виступ, Василь Мокан наголосив на тому, що дивиться з оптимізмом на реалізацію програми, проте і Міністерство культури, молоді та спорту, і Державне агентство розвитку молоді та громадянського суспільства мають забезпечити ефективну підготовку та реалізацію програми.

Голова Комітету Андрій Кожем’якін наголосив на необхідності забезпечення суттєвого представництва у групах учасників молоді з сільської місцевості. Молоді мешканці села мають отримати можливість побачити життя інших регіонів, що стимулюватиме їх змінювати своє життя. З іншого боку, сільські райони теж мають отримати можливість приймати групи з інших регіонів. Міській молоді теж корисно побачити особливості життя сільської молоді.

Також Голова Комітету підтримав пропозицію Василя Мокана щодо найширшого залучення до програми молодіжних та дитячих громадських організацій. «На програми виділені величезні кошти, і вони мають, у тому числі, бути використані для розвитку організованого молодіжного та дитячого руху», - підсумував Голова Комітету.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Міністерству культури, молоді та спорту розмістити інформаційну довідку про реалізацію програми «Зшивання країни - проект мобільності молоді» на сайті Міністерства та врахувати при реалізації програми пропозиції членів Комітету.