Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 лютого 2020, 11:55

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

 

Участь у заході взяли народні депутати, представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Державної податкової служби, Державної митної служби, а також представники легкої промисловості та українські дизайнери.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, звертаючись до учасників засідання, відзначив важливість законодавчої підтримки легкої промисловості в Україні. «На жаль, легка промисловість в Україні зараз перебуває в критичному стані. Тому, під час нашого засідання ми маємо знайти шляхи подальшого розвитку легкої промисловості, спрямовані на прискорення зростання показників в даній сфері», - зазначив Д.Гетманцев.

Ініціатор круглого столу, народний депутат Микола Задорожній поінформував про зареєстровані ним два законопроекти, які спрямовані на підтримку легкої промисловості в Україні, - "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання цифровізації та інвестиційної привабливості підприємств легкої промисловості", №2508 та "Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" щодо оптимізації ставок ввізного мита на текстильні матеріали", №2509. «Дані законопроекти мають зробити більш привабливу легку промисловість. Адже на сьогоднішній день у галузі легкої промисловості, а також в промисловості загалом спостерігається падіння і збільшення імпорту готової продукції. На жаль, зараз ніяким чином не підтримується ця галузь, не стимулюється розвиток і створення нових робочих місць. Тому дані законодавчі ініціативи спрямовані на те, щоб спростити митні правила і зробити більш привабливу цю галузь», - розповів Задорожній.Він також повідомив, що законопроект №2509 направлений на стимулювання ефективного розвитку легкої промисловості.

«Законопроект спрямований на те, щоб українці та іноземці могли більш якісно інвестувати в легку промисловість і створювати робочі місця. Законопроект спрямований на уніфікацію митних правил. Це спрощує ввезення сировини для переробки, пришвидшує процес розмитнення, а також усуне корупційні ризики на митниці», - наголосив народний депутат.

Крім того, парламентарій зазначив, що законопроектом №2508 пропонується встановити нульову ставку зі сплати податку на додану вартість на обладнання, що ввозиться в Україну для виробничих потреб.

«Виробнику буде цікавіше привезти якісне і більш ефективне обладнання для переробки товарів легкої промисловості. Мова йде про тканини, шкіру, взуття тощо. Прийняття даного законопроекту дозволить надати податкові преференції для виробників легкої промисловості. Вони отримають ресурси для збільшення заробітної плати працівникам, покращити якість та ефективність кінцевої продукції. В перспективі ми отримаємо значний позитивний мультиплікативний ефект для розвитку легкої промисловості та економіки держави в цілому», - наголосив Микола Задорожній.

Під час дискусії Президент, голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт повідомила, що на даний час в Україні працює понад 2,5 тисячі підприємств у текстильній промисловості, виробництві одягу, шкіри та взуття.

«Підприємства легкої промисловості є у всіх регіонах, а обладнання для виробництва продукції в Україні не виробляється. Причина - відсутність доступних кредитів, плюс сплата ПДВ не дає можливості швидко повернути вкладені кошти», - зазначила Т.Ізовіт.

За її словами, імпорт галузевої продукції динамічно зростає та перевищує експорт майже в три рази.

«Внутрішній ринок України перенаповнений «секон-хендом», контрабандою, які мають преференцію у торгівлі без обліку, контролю. На внутрішньому ринку присутність вітчизняного виробника в середньому не перевищує 15%. Тому першочерговим завданням є розвиток національного виробника. Ми розраховуємо на державну підтримки, прошу депутатів підтримати розвиток легкої промисловості в Україні», - закликала Т.Ізовіт.

На заході також виступив Президент, дизайнер Української Ради Моди, ТМ «Андре Тан» Андрій Тищенко, який запропонував на рівні держави надати підтримку українським дизайнерам.

«Вважаю, що Україна має фінансово підтримувати молодих дизайнерів, як наприклад в Білорусі: допомога в організації виставок за кордоном. Вже зараз Україна випускає більш якісну продукцію, ми вражаємо своїм дизайном. Вийшли із ситуації, що в нас більш дешевша робоча сила. Тому потрібна державна підтримка, якісні законопроекти», - зауважив Андрій Тищенко.

Наприкінці роботи круглого столу Голова Державної митної служби Максим Нефьодов розповів про взаємодію державного органу з підприємствами легкої промисловості.

«З представниками легкої промисловості проводиться чимало зустрічей. Під час взаємодії з бізнесом завжди знаходимо адекватний компроміс. Наразі напрацюються зміни правил для уникнення ризиків для бізнесу. Адже в країні існує сірий імпорт, який є проблемою. У січні три категорії, по якій проходить одяг, показав зростання. Я зі своєї сторони підтримую нормування питань по уніфікації ставок», - зазначив М.Нефьодов.

Підсумувавши засідання круглого столу, Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував розробити план заходів, які необхідні для відновлення виробництва.

«Необхідно врахувати всі обсяги виробництва, які будуть узгодженні по кожному підприємству. Також пільги з ввезення ПДВ на обладнання, або пільги на реінвестицію прибутку в обладнання. Маємо детально прописати цей план. Після цього організовуємо зустріч з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим, щоб погодити цей план. Після цього доопрацьовуємо запропоновані законопроекти та виносимо їх в зал на голосування. У нас є всі шанси, щоб легка промисловість України стала однією з передових сфер економіки країни», - наголосив Д.Гетманцев.