Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 лютого 2020, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

Вінниця стала двадцятим містом, у якому Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні».

У рамках заходів, 20-22 лютого у місті відбулися презентація експозиції «Рада Інфо», круглий стіл з питань співпраці народних депутатів з виборцями для вирішення місцевих проблем, тренінг для помічників-консультантів народних депутатів. Освітній центр Верховної Ради провів виїзні уроки для школярів.

Регіональні «парламентські дні» організовуються на запит народних депутатів. У Вінниці вони відбулися з ініціативи парламентаріїв Лариси Білозір та Олександри Устінової.

Розпочалися «парламентські дні» з презентації у Вінницькій обласній раді експозиції «Рада Інфо». Експозиція складається з інформаційних стендів, що містять інформацію про структуру та роботу Верховної Ради України.

Також на заході був представлений Освітній центр Верховної Ради України. Його діяльність спрямована на покращення обізнаності, особливо школярів та студентів, щодо принципів демократії, структури та функцій парламенту. Центр, який було відкрито у липні 2019 року, вже відвідали понад 6 тисяч школярів.

З вітальним словом до учасників звернулись голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський, керівниця ГО "Асоціація євроклубів Вінниччини" Єлизавета Савчук та заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік.

У презентації взяли участь представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування, медіа та громадських організацій.

У рамках «парламентських днів» у Вінниці Освітній центр Верховної Ради провів шість занять для учнів шкіл-гімназій №1 та №6. Діти дізнались багато для себе нового про парламент і роботу народних депутатів. Вони взяли участь в інтерактивній грі, під час якої вчилися готувати та ухвалювати закони.

Також у Вінниці пройшов дводенний семінар для помічників народних депутатів. Він був присвячений різним аспектам діяльності парламентаріїв та їхніх команд. У ньому взяли участь помічники-консультанти народних депутатів Лариси Білозір, Олександри Устінової, Анатолія Драбовського, Геннадія Вацака, Миколи Кучера та Юлії Овчинникової.

Учасники поглибили знання щодо правових основ та форм роботи народних депутатів у Верховній Раді та у виборчому окрузі.

Також в рамках «парламентських днів» пройшов круглий стіл «Шляхи виявлення та аналізу проблем громад командами народних депутатів України в співпраці з виборцями». Учасники ділились досвідом щодо того, як можна забезпечити ефективну співпрацю команд парламентаріїв та громади, як аналізувати виявлені проблеми та спільними зусиллями їх вирішувати.

Участь у круглому столі взяли представники команд народних депутатів Вінниччини, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесу та ЗМІ.

Захід відбувся в рамках проекту «Стала взаємодія громад із командами народних депутатів України». Його впроваджує ГО «Асоціація євроклубів Вінниччини» на виконання грантової програми «Демократичне представництво округів» Програми USAID РАДА.

Ще одним заходом, який відбувся в рамках вінницьких парламентських днів, стало відкриття Посольством Швейцарії в Україні інформаційної виставки «Сучасна пряма демократія (Швейцарія-Україна)». Під час відкриття виставки з вітальним словом до присутніх звернулись директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, менеджерка проектів Посольства Швейцарії в Україні Олена Чернеженко та виконуючий обов’язки керівника секретаріату Вінницької міської ради Сергій Чорнолуцький.

«Парламентські дні» проводяться в рамках компоненту Програми РАДА «Модельний округ». Він покликаний створити найбільш ефективну модель взаємодії народних депутатів з виборцями та роботи в окрузі. Компонент, зокрема, передбачає створення в Апараті Верховної Ради підрозділу, який сприятиме парламентаріям у їхній роботі в регіонах та їхній комунікації з виборцями.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).