Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 лютого 2020, 19:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

У Верховній Раді України 20 лютого відбулося засідання «Книжкового клубу «Саміт з книгою», на якому було презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію". Це перша книжка спільного проекту інтернет-журналу IOD та видавництва Саміт-книга, котрий реалізовується за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту.

"(Не)відомі українці, які змінили історію" - одна з книжок про життя видатних українців, які вплинули на розвиток цивілізації та зробили неоціненний внесок в науку, інженерію, літературу, мистецтво, проте їх імена невідомі широкому загалу через різні історичні обставини.

Як зазначила заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, це видання є справжньою знахідкою, оскільки навіть у ХХІ столітті, на тлі розвитку різноманітних блогів, Вікіпедії та доступу до величезної кількості інформації, заповнені не всі "білі плями". Вона висловила упевненість: "Саме такі книжки ці "білі плями" можуть не просто заповнити, а наповнити нашу історію новими героями. Україна дуже потребує нових героїв. У нас після розвалу Радянського Союзу, декомунізації відбувся певний вакуум, і, власне, такі люди мають об'єднати наше суспільство".

У свою чергу головний редактор IOD Анна Мамонова поінформувала, що книжка складається з розповідей про українських науковців, творців, митців, які не відомі в Україні, адже були змушені поїхати з України і творити в інших країнах. «Вони вже пішли з життя, і тому наша книга - це спогад, тому що вони вже не можуть розповісти свою власну історію самі. У світі їх дуже часто згадують, зокрема, як французьких письменників, американських науковців. Тому ця книжка повертає цих людей у наш, український простір, у нашу історію", - додала редактор.

Довідково. Створення «Книжкового клубу Верховної Ради України «Саміт з книгою» ініційоване фракцією Політичної партії «Слуга Народу». На засіданнях Клубу вже побували польський письменник Януш Леон Вишневський та культовий український письменник і поет Сергій Жадан. Також під час засідання Клубу Антон Горюнов презентував «Енциклопедію українського боксу. Золото нації». Письменник Андрій Курков завітав до народних депутатів зі своєю книжкою «Сірі бджоли». Також гостем Клубу був доктор філософії, член Сенату Нідерландів Сібе Шаап зі своєю книжкою «Популістська спокуса. Зворотний бік ілюзії ідентичності». Відбулася також творча зустріч з українським письменником і мандрівником Максом Кідруком. Нові книги видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» презентував його фундатор, український поет і видавець Іван Малкович. Попереднє засідання клубу було присвячене презентації автобіографічної книжки американського сенатора Джона Маккейна «Буремна хвиля: добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги».