Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 лютого 2020, 18:06

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

Комітет з питань цифрової трансформації, розглянувши на своєму засіданні інформацію про звіт Міністерства цифрової трансформації про хід та результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році, прийняв рішення позитивно оцінити високі досягнення Міністерства за менш ніж півроку.

Зокрема, Комітет відзначив:

- збільшення кількість послуг, що надаються онлайн (комплексна послуга «єМалятко», електронний кабінет забудовника, транспортний портал електронних послуг, мобільний застосунок «Дія», електронний кабінет водія, система «Трембіта»);

- проведено аудит інформаційних ресурсів - 202 органи державної влади та місцевого самоврядування пройшли аудит та проведено обстеження 1141 ІТ-систем;

- реалізовано пілотний проект з Приватбанком «SMART ID» - електронна ідентифікація за електронним підписом;

- побудовано Онлайн систему моніторингу якості надання адміністративних послуг на платформі diia.gov.ua.;

- розроблено бренд «Дія» - мобільний застосунок, і портал, які об’єднають у єдиному електронному вікні всі послуги, які надає держава громадянам і бізнесу.

Також здійснено заходи щодо розвитку відкритих даних: Єдиний державний веб-портал відкритих даних отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації; реєстр Державної архітектурно-будівельної інспекції опубліковано у форматі відкритих даних; оновлено набір даних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань; оприлюднено розклад судових засідань у форматі відкритих даних; опубліковано реєстр боржників, в якому на даний момент значиться понад 1,7 мільйона українців.

Окрім того, проведено перше в Україні дослідження з цифрової грамотності українців, перші результати якого показали, що 37,9% українців у віці 18–70 років мають цифрові навички на рівні нижче базового, ще 15,1% взагалі не володіють ними. Таким чином, 53% населення України за методологією оцінки цифрових навичок, яка застосовується Європейською комісією, знаходяться нижче позначки «базовий рівень».

Також проведені перші в Україні хакатони з питань зручного формату навчання цифровій грамотності для людей старшого віку та хакатони з питань цифрової грамотності батьків очима дітей за допомогою ПРОООН в Україні/UNDP.

Також Міністерством протягом звітного періоду створено первинну концепцію та план запуску проекту цифрової освіти населення; підписаний меморандум з Українською бібліотечною асоціацією щодо співпраці з 6000 комп’ютеризованих бібліотек; створена первинна партнерська база для розміщення перших хабів, що включає в себе бібліотеки, ЦНАПи, школи та університети; запланований старт промо-кампанії з метою збільшення вмотивованості населення до навчання цифровій грамотності.

Водночас, Комітет рекомендував посилити заходи захисту інформації, спрямовані на запобігання кіберінцидентам, виявлення та захист від кібератак, ліквідацію їх наслідків, відновлення сталості і надійності функціонування комунікаційних, технологічних систем.

Звіт Міністерства цифрової трансформації Комітетом взятий до відома.

На засіданні 19 лютого Комітет з питань цифрової трансформації також розглянув у порядку контролю результати проведення незалежного аудиту діяльності основних суб’єктів національної кібербезпеки щодо ефективності системи забезпечення кібербезпеки держави, проведення якого передбачено Законом України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 5 жовтня 2017 року № 2163-VІІІ.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко підкреслив: «Питання кібербезпеки – одне із найважливіших питань, враховуючи те, що ми знаходимося у стані гібридної війни». Він також підкреслив, що зазначений Закон діє з травня 2018 року – понад два роки.

Згідно із Законом, суб’єкти національної кібербезпеки - Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національна поліція України, Служба безпеки України, Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України, розвідувальні органи, Національний банк України – згідно з міжнародними стандартами аудиту, мають щороку проводити незалежний аудит діяльності щодо ефективності системи забезпечення кібербезпеки держави і подавати відповідні звіти на розгляд Комітету, до предметів відання якого віднесені питання кібербезпеки держави.

Національна поліція, СБУ, Міністерство оборони, Генеральний штаб ЗСУ, розвідувальні органи та НБУ надали інформаційно-аналітичні матеріали щодо результатів своєї діяльності за 2019 рік з питань забезпечення кібербезпеки держави та практики застосування Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Водночас, керівники державних установ повідомили, що зовнішній аудит діяльності щодо ефективності системи забезпечення кібербезпеки держави не проводився.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України проінформувала, що на сьогодні порядок та вимоги проведення незалежного аудиту діяльності основних суб’єктів національної системи кібербезпеки щодо ефективності системи забезпечення кібербезпеки держави законодавством України не визначені. Окрім того, питання потребує окремого законодавчого врегулювання, оскільки діяльність даних установ пов’язана із доступом до інформацією з обмеженим доступом.

Водночас, під час засідання з’ясувалося, що державні органи не інформували про неможливість виконання норми закону і не вносили свої пропозиції з метою вирішення даного питання.

Олександр Федієнко наголосив: «Питання аудиту розглядається не з точки зору контролю депутата, а мова йде про те, що перелічені структури повинні виконувати діюче законодавство». Він також додав, що розуміє недосконалість діючого законодавства, «але воно ухвалене і його потрібно виконувати, або ініціювати зміни, що могли робити ці установи».

«Мова йде виключно про те, щоб почали працювати механізми щодо стимулювання, хоча б внутрішнього аудиту у цих установах», - сказав заступник голови Комітету.

У своєму рішенні Комітет визнав невиконання основними суб’єктами національної кібербезпеки вимог частини третьої статті 15 Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України», а також зобов’язав Кабінет Міністрів України забезпечити виконання даної норми Закону і поінформувати Комітет з питань цифрової трансформації з цього питання до 20 травня 2020 року.

Члени Комітету розглянули питання про практику застосування Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» та відповідності закону прийнятих Кабінетом Міністрів України та відомствами підзаконних нормативно-правових актів, своєчасності прийняття таких нормативно-правових актів.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко поінформував: «Згідно із Законом України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 5 жовтня 2017 р. № 2163-VIII, Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом мав забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для його реалізації і привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом».

Закон набув чинності з травня 2018 року, однак наразі прийнято лише одну Постанову з 13 передбачених Планом організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону - Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Загальних вимог до кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури». Решта документів - розробляються, або перебувають на узгодженні у відповідних органах влади.

Враховуючи вищезазначене, Комітет з питань цифрової трансформації вирішив визнати невиконаними в повній мірі Кабінетом Міністрів, державними органами, службами та відомствами завдання, щодо забезпечення прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України».

Кабінету Міністрів України доручено забезпечити виконання зазначених вище завдань і поінформувати Комітет з питань цифрової трансформації про стан виконання до 20 травня 2020 року.

На засіданні було розглянуло також ряд законопроєктів з опрацювання яких Комітет визначено не головним.

Так, на засіданні був представлений проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (№ 2686), яким передбачається протягом п’яти років перевести облік трудової діяльності працівника з паперової в електронну форму.

Змінами до ряду законів пропонується врегулювати механізм накопичення, обробки та використання інформації, зокрема, для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій та інших цілей, передбачених законодавством, доступу до цієї інформації осіб, якої вона стосується, а також за її згоди – третіх осіб.

За результатами розгляду проєкту Закону Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти його у першому читанні за основу із зауваженнями і пропозиціями.

Зокрема, пропонується конкретизувати перелік персональних даних, які необхідно зібрати в тому чи іншому випадку. Це, на думку членів Комітету, дасть можливість уникнути випадків збирання надмірного обсягу персональних даних для досягнення мети обліку трудової діяльності працівника в електронній формі щодо конкретної особи.

Комітет також рекомендував Верховній Раді підтримати у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку із запровадженням обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (№2687), яким пропонується виключити копію трудової книжки з переліку документів, що подають кандидати на посаду судді та кандидати на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Даний законопроєкт пов’язаний із попереднім, що передбачає облік трудової діяльності працівника в електронному вигляді.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави» (№2716) і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його у першому читанні за основу. Висновок Комітету буде направлений Комітету з питань правової політики.

Представник Міністерства юстиції України, представляючи законопроєкт, поінформував, що пропоновані зміни сприятимуть уніфікації, спрощенню та прискоренню процедур створення та припинення діяльності філій, утворених відповідно до законодавства іноземної держави, на території України, а також відповідають міжнародним зобов’язанням України.

Під час засідання був розглянутий проєкт Закону «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо здійснення процедур прикордонного контролю» (№2729), яким пропонується надати повноваження Держприкордонслужбі здійснювати процедуру прикордонного контролю з використанням фіксації біометричних даних щодо громадян України.

Так, громадяни України, які виявлять намір пройти прикордонний контроль в пришвидшеному порядку, зможуть скористатися системами фіксації біометричних даних для автоматизованої обробки в тих пунктах пропуску через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території де такі системи встановлені.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроєкт за основу і направити висновок до Комітету Верховної Ради України  з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Народні депутати затвердили Резолюцію круглого столу на тему: “Зміни законодавства щодо захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті”, проведеного Комітетом 12 лютого 2020 року.

На засіданні також було затверджено розклад засідань Комітету з питань цифрової трансформації на березень 2020 року, з гідно з яким засідання відбудуться 5 і 18 березня.

Голова Комітету з питань цифрової трансформації Михайло Крячко також нагадав, що наступне засідання Комітету відбудеться 22 лютого у місті Запоріжжя.