Новини

25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше
24 лютого 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 24 лютого розпочав офіційний візит до Латвії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 лютого 2020, 17:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася зустріч представників Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом з комісаром ЄС з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї

  
11 лютого 2020 року у Верховній Раді України відбулася зустріч членів Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом з комісаром Європейського Союзу з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї.

У зустрічі взяли участь: від української сторони - Голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе, Перший заступник Голови Комітету Вадим Галайчук, заступник Голови Комітету Олег Волошин, голова підкомітету Дмитро Любота, Постійний представник України при Європейському Союзі Микола Точицький; зі сторони Європейського Союзу – комісар Європейського Союзу з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівер Варгеї, Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, керівник Групи підтримки України в Європейській Комісії Пітер Вагнер.

Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості визначення подальших пріоритетів співробітництва між Україною та ЄС в рамках порядку денного асоціації з ЄС. Вона зазначила, що Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом приділяє велику увагу питанню забезпечення виконання Угоди про асоціацію. Головною метою України у 2020 році є досягнення значного прогресу у секторальному наближені до Європейського Союзу у таких сферах як цифровий ринок, енергетична безпека, митниця та юстиція, свобода і безпека. Крім того, Україна зацікавлена у наближенні національного законодавства до законодавства ЄС та оновленні додатків до Угоди про асоціацію. Ключовими питаннями для України залишаються укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) та підписання Угоди про спільний авіаційний простір.

Під час зустрічі окрема увага була приділена питанню підтримки України стороною ЄС у протистоянні російській агресій та у процесі впровадження реформ в Україні в умовах війни з РФ.

Учасники зустрічі також обговорили питання продовження санкційної політики стосовно Російської Федерації. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила стурбованість невиконанням Росією обіцянок, які вона взяла на себе під час останньої зустрічі в «нормандському форматі». Досі «Червоний хрест» не має доступу до незаконно утримуваних громадян України, місія ОБСЄ не має доступу до окупованих територій і всієї лінії розмежування, РФ продовжує контролювати частину кордону і завозити через неї на Схід України свою зброю, військових і найманців.

Перший заступник Голови Комітету Вадим Галайчук наголосив на тому, що Україна відчуває всеохоплюючу підтримку зі сторони ЄС. Своєю чергою він підкреслив, що Україна ухвалила понад 30 законів, спрямованих на виконання Угоди про асоціацію.

Комісар ЄС Олівер Варгеї у своєму виступі наголосив, що відносини з Україною залишаються пріоритетними для ЄС. Олівер Варгеї висловив всебічну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України і підтвердив продовження санкційного режиму стосовно Росії. Єврокомісар підкреслив, що Мінський процес був і залишається ключовим у питанні мирного врегулювання конфлікту.

Народні депутати України обговорили з Комісаром ЄС питання Східного Партнерства, а саме політику ЄС «20 досягнень до 2020 року» та перспективи майбутнього розвитку ініціативи з метою наближення східних партнерів до ЄС. У цьому зв’язку, Олівер Варгеї наголосив на важливості інвестування у сферу освіти протягом наступних 5-ти років та підкреслив важливість координації зусиль між Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів та громадянським суспільством у питанні напрацювання законодавчих ініціатив.

У свою чергу заступник Голови Комітету Олег Волошин зазначив, що партнерство з ЄС є ключовим для України. Народний депутат зробив наголос на ключових питаннях, які мають бути гарантовані в Україні, а саме: свобода преси, захист прав журналістів, ліцензування незалежних телеканалів та розслідування злочинів проти журналістів.

За результатами зустрічі учасники домовились продовжити діалог між членами Комітету з питань інтеграції України з ЄС та Комісаром ЄС з політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї в Брюсселі.

Завершуючи зустріч, Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю між Україною та Європейським Союзом, зазначивши, що перспектива членства в ЄС через 5 років була б найкращим дороговказом для України, оскільки наша держава готова виконувати всі умови, для того щоб отримати можливість стати повноправним членом ЄС.