Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 лютого 2020, 16:46

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань аграрної та земельної політики провів комітетські слухання на тему: "Концепція державної підтримки сільгосптоваровиробників в рамках реалізації аграрних реформ"

 

Участь у заході взяли народні депутати, представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Рахункової палати, профільних аграрних асоціацій, банківських та страхових компаній, наукових установ, громадських організацій.

Голова Комітету Микола Сольський, відкриваючи слухання, зазначив, що «агропромисловий комплекс сьогодні є одним з генераторів доходів як внутрішніх, так і експортних, основним роботодавцем, основним внутрішнім інвестором. Без належної уваги аграрний сектор починає розвиватися інколи нерівномірно з можливими перекосами».

«Для збільшення державної підтримки потрібно кардинально змінювати її механізми», - наголосив Голова Комітету.

Учасники засідання заслухали доповідь Заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького.

Урядовець представив напрацьований Міністерством спільно з профільними асоціаціями з урахуванням рішення Аграрного комітету проект щодо державної підтримки агропромислового комплексу на 2020 р.

Заступник Міністра поінформував про можливості, передбачені у державному бюджеті на фінансування аграрного сектору у поточному році, та про відмінності від такої підтримки у минулому році, а також про концептуальні засади визначення напрямків державної підтримки аграріїв, які грунтуються на: пропозиціях Аграрного комітету, народних депутатів, профільних асоціацій; послідовності державної політики, економічній доцільності, оптимізації та прозорості.

Т.Висоцький повідомив, що загалом на розвиток агропромислового сектора у 2020 р. з державного бюджету пропонується виділити 4 мільярди 240 мільйонів гривень. З них на програму державної підтримки АПК передбачено 4 мільярди гривень, а 240 мільйонів гривень на створення фонду часткового гарантування кредитів під купівлю землі. З 4 мільярдів гривень передбачається виділити 1,2 мільярда гривень на програму компенсації кредитів, 1 мільярд гривень - на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки і обладнання, 1 мільярд гривень - на підтримку тваринництва, а також по 400 мільйонів гривень на садівництво і фермерство.

Ці кошти після їх затвердження планується виділити у три етапи. Наразі Уряд ще не затвердив програму державної підтримки аграріїв. За словами доповідача, спочатку Кабінет Міністрів має прийняти постанову про розподіл цих коштів, після прийняти порядки розподілу коштів у кожному окремому напрямку і прийняти відповідні статті в бюджеті. Все це займе від одного до півтора місяця. І аграрії зможуть отримати гроші з квітня-місяця.Фінансування буде спрямоване на: здешевлення кредитів, підтримку розвитку фермерських господарств, підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, надання кредитів фермерських господарствам, підтримку розвитку галуза тваринництва, здешевлення вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання тощо.

Урядовець зазначив, що ці та інші напрямки будуть враховані у державному фінансуванні агропромислового сектору і на 2021-2023 рр. при врахуванні трирічного бюджетного планування.

Доповідач звернувся до Комітету з проханням включити до порядку денного третьої сесії законопроект про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві №3047, який вже зареєстровано у Верховній Раді. Метою цього проекту є підтримка малих та середніх суб’єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні.
Учасники слухань - представники профільних аграрних асоціацій підтримали висловлену пропозицію щодо розробки програми державного підтримки АПК щонайменше на три роки. У виступах наголошувалося, що така програма має бути стимулюючою і прозорою.

За результатами слухань Комітет напрацює рекомендації, в яких будуть враховані висловлені під час обговорення пропозиції.

* * *