Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 лютого 2020, 17:29

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

З 4 лютого в українському парламенті розпочинається перехід на Єдину автоматизовану систему роботи з документами

Як повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп, з 4 лютого 2020 року розпочинається перехід Верховної Ради України на електронну форму діяльності.

Зокрема, в українському парламенті розпочинає роботу система «Електронний законопроект». Ця система також інтегрована із загальною цифровою платформою документообігу Верховної Ради України.

Перший Віце-спікер парламенту наголосив: «Пів року буде діяти паралельно електронна і паперова форми, що дасть можливість призвичаїтись до нових правил, створити алгоритми процесів і запропонувати абсолютно нову якість діяльності, в першу чергу, для депутатського корпусу».

Станом на сьогодні триває процес технічного переоснащення Верховної Ради України та її Апарату до повного переходу на електронний документообіг, який запланований на вересень 2020 року. 

В інтерв’ю Українському радіо Керівник Апарату ВР Вячеслав Штучний, розповідаючи про технічне переоснащення Верховної Ради, зазначив, що зараз відбувається тестування всіх електронних систем. Електронний документообіг вже працює як всередині парламенту, так і використовується у співпраці з Кабінетом Міністрів та іншими центральними органами влади.

“Щодо паперових носіїв, то раніше Верховна Рада використовувала до 30 тонн паперу на рік. Зараз цей показник зменшується і ми самі за те, аби пришвидшити диджиталізацію, бо це час, бюджетні кошти, людські ресурси”, - наголосив Вячеслав Штучний.

За інформацією Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України, вже закуплено 528 планшетів Lenovo Miix 520-12IKB (81CG027DUL).

Основне призначення планшета, який є мобільним робочим місцем народного депутата, – це робота із автоматизованими системами електронного документообігу, електронного законопроекту, електронного порядку денного пленарного засідання, електронного порядку денного засідання комітету, електронними зверненнями громадян та іншими системами, з будь-якого місця, де є підключення до мережі Інтернет.

Наразі народні депутати, їхні помічники, представники Апарату ВР проходять відповідне навчання з цифрової грамотності. Вже понад 100 народних депутатів отримали планшети. Роздрібна ціна такого пристрою становить близько 30 тисяч гривень, Апаратом ВР вони закуплені за 26 тисяч 130 гривень, включно з шістьма додатками.

Законом «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України» №469-IX від 16.01.2020, який набуває чинності 4 лютого 2020 р., передбачено, що: «усі зареєстровані законопроекти та супровідні документи до них відповідно до статті 99 цього Регламенту, законопроекти, підготовлені до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого та наступних читань, висновки інших комітетів, пропозиції Президента України разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до статті 133 цього Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі надаються народному депутату в електронному вигляді засобами єдиної автоматизованої системи шляхом розсилки інформаційних листів».

Таким чином, з початком роботи системи “Електронний законопроект” очікується, що значно підвищиться ефективність законотворчого процесу, буде забезпечений контроль за проходженням законопроектів на всіх етапах розгляду та дозволить відмовитися від паперових носіїв інформації.