Новини

25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше
24 лютого 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 24 лютого розпочав офіційний візит до Латвії

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
29 січня 2020, 10:34

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період другої сесії розглянув 227 питань

 

З початку другої сесії у вересні 2019 року по січень 2020 року проведення 24 засідань Комітету, парламентські слухання, двоє слухань у Комітеті, 8 засідань круглих столів.

На засіданнях Комітету розглянуто 227 питань. Зокрема, розглянуто та прийнято рішення по 146 законопроектах, із них 95 законопроектів, з опрацювання яких Комітет визначено головним.

Основна робота Комітету була зосереджена на здійсненні законопроектної функції, зокрема щодо попереднього розгляду та підготовки висновків і пропозицій до законопроектів, які відносяться до предмету відання Комітету. При цьому, з метою прийняття членами Комітету об’єктивних рішень широко практикувалися звернення до державних органів, наукових установ та громадських об’єднань, об’єднань організацій роботодавців і профспілок для отримання зауважень і пропозицій стосовно законопроектів, а також залучення їх представників до участі в засіданнях Комітету.

Для опрацювання законопроектів до другого читання створювались робочі групи, до складу яких входили не тільки народні депутати України, а й представники державних органів, об’єднань профспілок і об’єднань організацій роботодавців, громадських об’єднань, фахівці науково-дослідних інститутів, експерти.

Законотворча діяльність Комітету була спрямована на урегулювання правового статусу та встановлення соціальних гарантій для учасників добровольчих збройних формувань, підвищення рівня соціального захисту осіб з інвалідністю, вдосконалення пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства тощо.

При цьому протягом другої сесії Верховною Радою України прийнято 6 Законів України та 1 Постанову Верховної Ради України, підготовлені Комітетом для розгляду:

1. Закон України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» №324-IX від 3 грудня 2019 року;

2. Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції №329-IX від 4 грудня 2019 року;

3. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» №341-IX від 5 грудня 2019 року;

4. Закон Україну «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України» від 12 грудня 2019 року;

5. Закон України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-Морських Сил та Повітряних Сил Збройних Сил України на отримання статусу учасника бойових дій» №430-IX від 20 грудня 2019 року;

6. Закон України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб з інвалідністю внаслідок війни» № 431-IX від 20 грудня 2019 року.

При здійсненні контрольної функції Комітетом здійснено робочі поїздки в Харківську та Донецьку області, проведено слухання в Комітеті, засідання «круглого столу», наради та заслухано на засіданнях низку соціально важливих питань.

18 вересня 2019 року Комітет заслухав в порядку контролю питання щодо стану заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

1 жовтня 2019 року проведено слухання у Комітеті на тему: «Соціальний захист людей похилого віку».

30 жовтня 2019 року з метою обговорення шляхів розвитку та оновлення трудового законодавства проведено круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

8 листопада 2019 року у м. Харків Комітетом проведено слухання на тему: «Соціальна політика України на 2020-2024 роки» та круглі столи щодо обговорення проекту нового Трудового кодексу і щодо проблемних питань пенсійного забезпечення, на якому розглянули питання подальшого реформування пенсійної системи, запровадження накопичувального рівня та активізації діяльності недержавних пенсійних фондів.

18 грудня 2019 року проведено парламентські слухання на тему: «Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні».

Вагоме місце у роботі Комітету займав розгляд і аналіз звернень громадян, громадських та профспілкових організацій, прийом виборців в громадських приймальнях, опрацювання запитів на інформацію.

У Комітеті також опрацьовано 4286 звернень, у тому числі 26 звернень народних депутатів України та 785 звернень громадян.

З повним звітом Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи другої сесії можна ознайомитися за посиланням: http://komspip.rada.gov.ua/news/74422.html.