Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 січня 2020, 15:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулася робоча нарада щодо ефективності діяльності регіональних комісій з визначення та підтвердження статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

У робочій нараді взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, регіональних структурних підрозділів соціального захисту населення обласних державних адміністрацій.

Голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету, Олег Арсенюк, відкриваючи нараду, зазначив, що приводом для цієї зустрічі з представниками регіональних управлінь стали результати проведеного Комітетом спільно з Міністерством соціальної політики аналізу роботи деяких регіональних комісій з підтвердження статусу, які виявили чимало проблем у їх роботі.

Голова Комітету повідомив, що у Комітеті зараз працюють над новим сучасним підходом до процесу видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з такими концептуальними засадами, як: контроль, простота, відкритість, справедлива компенсація для тих, хто на неї має право. «Першим і ключовим питанням має бути визначення та верифікація осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - підкреслив він.

Л.Арсенюк зазначив, що результатом робочої наради має стати напрацювання єдиних зрозумілих правил роботи регіональних комісій.

Заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль доповів про ситуацію в регіонах, пов’язану із заміною посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Він нагадав, що заміну посвідчень проводять регіональні комісії обласних, міських та Київської міської державної адміністрації, які уповноважені приймати рішення щодо визначення, підтвердження або відмови статусу постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій.

Процес заміни посвідчень був розпочатий Міністерством у 2018 році згідно із Постановою Кабінету Міністрів, якою були затверджені нові бланки посвідчень окремо для учасників ліквідації наслідків аварії та окремо для потерпілих від Чорнобильської катастрофи з числа постраждалих громадян, віднесених до категорії 1. Також були затверджені бланки посвідчень для учасників ліквідації інших ядерних аварій 1, 2 та 3 категорій та постраждалих від радіаційного випромінювання. Заміни посвідчень на той час потребувало 107 тисяч 50 громадян України. Наразі за інформацією з регіонів регіональними комісіями розглянуто 81 тисяча 229 особових справ та проведена заміна близько 60% посвідчень.

Водночас, проаналізувавши подану інформацію, було встановлено, що деякі регіони проводять заміну посвідчень без розгляду таких справ регіональними комісіями. Вони здійснюють автоматичну заміну посвідчень.

Заступник Міністра повідомив, що з урахуванням численних звернень чорнобильських громадських об’єднань і окремих громадян стосовно незадовільної роботи регіональних комісій та за результатами моніторингу проведення заміни посвідчень Міністерством розпочато вивчення стану виконання вищезазначеної Постанови Кабінету Міністрів.

О.Коваль повідомив про факти вилучання у громадян посвідчень у той час, коли їх справи не розглядаються протягом шести-восьми місяців, та непоодинокі випадки прийняття формальних рішень у цих справах.

Заступник Міністра наголосив на необхідності наведення ладу у процедурі заміни посвідчень та верифікувати ті дані, які надаються чи є у цих справах. Зокрема, планується вдосконалити порядок та посилити контроль за перевидачею посвідчень.

Учасники робочої наради обговорили проблемні питання у ситуації, що склалася, у сфері соціального захисту осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.