Новини

20 січня 2020, 19:30

Сподіваємося, що ОБСЄ зіграє ключову роль у забезпеченні реального перемир’я на Сході, - Дмитро Разумков

докладніше
20 січня 2020, 16:30

Голова Верховної Ради урочисто відкрив 25-у Програму стажування молоді в Апараті Парламенту

докладніше
20 січня 2020, 13:30

Відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору

докладніше
20 січня 2020, 13:29

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Херсонської, Миколаївської та Одеської областей

докладніше
20 січня 2020, 11:55

До складу міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» долучилися 307 народних депутатів

докладніше
20 січня 2020, 11:50

ТСК Верховної Ради з розслідування можливих фактів порушення законодавства та зловживання службовим становищем президентом Федерації футболу України створила робочі групи з опрацювання отриманих матеріалів

докладніше
19 січня 2020, 14:50

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вшанував пам’ять загиблих внаслідок авіакатастрофи рейсу PS752

докладніше
17 січня 2020, 19:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проєкт Закону «Про медіа»

докладніше
17 січня 2020, 15:30

В Апараті Верховної Ради України напрацьовується методологія для проведення ґендерного аудиту

докладніше
17 січня 2020, 14:17

Оголошено відбір представників від Верховної Ради України до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

докладніше
17 січня 2020, 14:11

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2020, 12:55

Прийнято Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці»

докладніше
17 січня 2020, 12:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції""

докладніше
17 січня 2020, 12:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 січня 2020, 18:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа»

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув і підтримав проект Постанови «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні» (№2672).

Проєкт Постанови передбачає комплекс заходів, спрямованих на поліпшення становища українських дітей та удосконалення діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань забезпечення та дотримання прав дитини в Україні. Заходи були напрацьовані за підсумками слухань у Комітеті на тему: «Про стан соціального захисту дітей та невідкладні заходи, направлені на захист прав дитини в Україні», які відбулися 18 грудня 2019 року.

Також під час засідання Комітет розпочав розгляд проєкту Закону «Про медіа» (№2693), зареєстрований 27 грудня 2019 року.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко запропонував розпочати обговорення законопроєкту сьогодні, хоча термін подання альтернативних проєктів закону збігає лише 16 січня, оскільки документ дуже об’ємний – містить 124 статті - і на одному засіданні обговорити і основний, і можливі альтернативні проєкти не буде можливості.

Він також повідомив, що законопроєкт був розглянутий профільним підкомітетом, який врахував цілий ряд пропозицій, запропонованих народними депутатами. Головне експертне управління Апарату Верховної Ради вже надало свій висновок щодо проєкту.

Голова Комітету нагадав: «Даний законопроєкт об'єднує кілька законів, прийнятих в середині дев’яностих років. По-суті, він оновлює законодавчу базу і вміщує ці кілька законів в одному. Також він намагається дати відповіді на виклики, які сьогодні існують. Зокрема, вперше робиться спроба регулювання інтернет простору, яке існує в багатьох європейських країнах, а в Україні не існує взагалі».

Член Комітету народний депутат Микола Княжицький, виступаючи під час обговорення, зауважив, що загалом задоволений законопроєктом і подякував працівникам секретаріату та колегам за узгодження більшості його положень. Водночас, за його словами, залишились чотири неузгоджених питання: «щодо блокування онлайн контенту, реєстрації іноземних сайтів; відсутність контролю за фінансовою прозорістю; відсутність правових наслідків визнання структури власності непрозорою і зміна підходів до формування переліку осіб, які загрожують нацбезпеці».

Микола Княжицький поінформував, що фракція політичної партії "Європейська солідарність", до якої він належить, планує подати альтернативний проєкт Закону «Про медіа».

Свої зауваження до пропонованого проєкту Закону висловили також інші члени Комітету. Зокрема, член депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа - за життя" Ренат Кузьмін поставив авторам законопроєкту ряд запитань, що стосувалися уточнення понять, які використовуються у проєкті Закону.

Народні депутати наголошували на необхідності обговорення законопроєкту у професійній спільноті, а також використанні чіткіших формулювань з метою усунення можливості різних трактувань.

Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив сподівання, що проєкт Закону буде доопрацьований під час підготовки до другого читання.

Олександр Ткаченко наголосив, що даний проєкт Закону непростий і має пройти публічне обговорення. «Поспіху немає – ми готові до публічного обговорення», - сказав він.

Народні депутати прийняли рішення продовжити розгляд проєкту закону на наступному засіданні Комітету, яке відбудеться у п’ятницю, 17 січня, о 15.30.