Новини

25 лютого 2020, 17:54

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
25 лютого 2020, 16:32

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 25 лютого розпочав офіційний візит до Естонії

докладніше
25 лютого 2020, 14:21

Поглибити співпрацю України і Латвії допоможе якісна комунікація дипломатів, парламентаріїв та урядовців, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 12:46

Комітет з питань молоді і спорту розглянув питання про виконання бюджетної програми "Зшивання країни - проект мобільності молоді"

докладніше
25 лютого 2020, 12:11

Стала, непохитна та принципова підтримка з боку Латвії є цінною та важливою для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 11:55

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Державна підтримка легкої промисловості в Україні"

докладніше
25 лютого 2020, 10:51

В економічних відносинах України та Латвії потрібно зберегти позитивний тренд, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 09:25

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проведено слухання: "Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу"

докладніше
24 лютого 2020, 18:21

Нам важливо продовжувати співпрацю з Латвією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 18:00

Апарат Верховної Ради України спільно з Програмою USAID РАДА провели «парламентські дні» у Вінниці

докладніше
24 лютого 2020, 15:48

Важливо, що українські діти мають змогу вивчати рідну мову та культуру навіть за кордоном, - Дмитро Разумков

докладніше
24 лютого 2020, 14:18

Комітет з питань бюджету оприлюднив інформацію про кандидатів, які подали документи на конкурс на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати

докладніше
24 лютого 2020, 13:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує ідею та концепцію законопроєктів щодо відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

докладніше
24 лютого 2020, 12:36

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк обговорила питання українсько-польського партнерства з керівником кабінету Президента Республіки Польща Кшиштофом Щерським

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2019, 14:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання.

Головуючий поінформував про пропозицію депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» до якої звернувся Фонд «Таблеточки» напередодні Дня Святого Миколая допомогти онкохворим дітям, які знаходяться на лікуванні в «Охматдиті». «Однак, я думаю, що було б правильно, щоб це не була ініціатива однієї політсили. Правильно було б, щоб це була ініціатива всього парламенту - перерахувати на Фонд на підтримку дітей одну тисячу гривень від кожного народного депутата. Це допоможе нашим дітям», - сказав Д.Разумков.

Народні депутати оплесками підтримали ініціативу.

Головуючий надав слово народним депутатам, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Парламентарії приступили до розгляду питань порядку денного.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення структури управління у сфері державної податкової та митної політики №2419 доповів заступник Міністра фінансів Павло Ходаковський.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати взяли участь в обговоренні та за результатами голосування 341 голосом прийняли законопроект за основу.

За ініціативою фракції партії «Слуга народу» Верховна Рада доручила Рахунковій палаті України провести у 2020 році аналіз системи загальнообов’язкового державного пенсійного соціального страхування та соціального захисту населення та надати Верховній Раді інформацію про результати здійснення такого контрольного заходу із рекомендаціями щодо вдосконалення даної системи, включаючи пропозиції про внесення змін до законодавства. Таке рішення підримали 316 народних депутатів.

325 голосами «за» парламентарії прийняти проект постанови «Про внесення змін до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання» №2609.

Постановою передбачені такі зміни: в останній день тижня (з 13 по 17 січня 2020 року), відведеного для проведення пленарних засідань Верховної Ради України, 17 січня по завершенні ранкового пленарного засідання Верховної Ради України оголосити про час закриття сесії, а у тиждень з 20 по 24 січня 2020 року - народні депутати працюватимуть з виборцями.

Народні депутати у другому читанні розглядають проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" (друге читання із скороченням строку підготовки) №2237.

Про опрацьовані пропозиції, що надійшли до другого читання та рішення Комітету, який рекомендує прийняти проект у другому читанні і в цілому, доповів Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Парламентарії розглянули правки, на яких наполягали автори. За результатами голосування була врахована правка №88.

Законопроект 291 голосом «за» законопроект прийнято у другому читанні і в цілому.

Головуючий оголосив перерву у засіданні на 30 хвилин.

Після закінчення перерви Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив про створення у Верховній Раді міжфракційних депутатських об’єднань: «Один пояс - один шлях», співголовами якого було обрано народних депутатів Віктора Чорного і Олександра Колтуновича; «Енергетична незалежність та безпека України», головою якого обрано народного депутата Михайла Бондара; «Розвиток України», співголовами якого обрано народних депутатів Тетяну Цибу і Сергія Буніна.

Головуючий оголосив до розгляду Проект Постанови про кошторис Верховної Ради України на 2019 рік №2614.

Проект Постанови доповів Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко.

324 голосами проект Постанови було прийнято в цілому.

Підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді №2261 доповів заступник Голови Комітету з питань правової політики Андрій Костін.

Він повідомив, що Комітетом до другого читання підготовлено порівняльну таблицю до законопроекту, яка містить 25 поправок і пропозицій, за результатом розгляду яких пропонується 9 поправок врахувати (включаючи врахувати частково), 16 поправок відхилити.

А.Костін також повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект в другому читанні та в цілому.

307 голосами «за» після розгляду кількох правок законопроект прийнято у другому читанні та в цілому.

Доопрацьований проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку) №2317 доповів Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Він повідомив, що до повторного другого читання Комітет розглянув 6 правок.

Голова Комітету доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

Після розгляду та врахування деяких правок законопроект було поставлено на голосування і 316 голосами «за» прийнято в цілому.

Головуючий поінформував народних депутатів, що Верховна Рада отримала висновки Конституційного суду України щодо відповідності вимогам Конституції України проекту Закону «Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань)» (№1014) та проекту Закону «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)» (№1017). Голова Верховної Ради звернувся до Комітету з питань правової політики з проханням розглянути висновки Конституційного суду на своєму засіданні.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти у другому читанні із скороченням строку підготовки) №2299 доповів Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. Він зазначив, що метою законопроекту є врегулювання процедури ліцензування освітньої діяльності, вступу для навчання для здобуття вищої освіти, реалізації міждисциплінарних  освітніх програм, а також окремих питань, що стосуються забезпечення якості вищої освіти, студентоцентрованого навчання, форм здобуття освіти, вимог до керівника закладу вищої освіти, Національної рамки кваліфікацій тощо.

С.Бабак також повідомив, що при підготовці законопроекту до другого читання поступило 310 поправок від понад 60 народних депутатів. Значна частина з них при доопрацюванні законопроекту врахована, зокрема 59 поправок враховані повністю, 15-частково, 32 - редакційно.

Голова Комітету доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Народні депутати розглянули правки до законопроекту і 321 голосом «за» прийняли законопроект в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конституційних принципів у сферах енергетики та комунальних послуг №2490-1 доповів Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Він повідомив, що за результатами розгляду поправок та пропозицій були доопрацьовані положення законопроекту, направлені на зміцнення інституційної спроможності Регулятора. Зокрема, законодавчо визначено спеціальний статус Регулятора, віднесено до повноважень Верховної Ради щорічний розгляд звіту стосовно діяльності Регулятора, посилено його роль, включено до повноважень Регулятора методику та визначення розмірів щорічних витрат Регулятора до розподільчої системи.

Доповідач зазначив, що відхилені Комітетом поправки не відповідають принципам незалежності прийняття рішень Регулятора та його фінансової незалежності.

А.Герус повідомив, що Комітет рекомендує прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

Народні депутати почали розгляд правок до законопроекту, на яких наполягали їх автори.

Розгляд правок буде продовжено на наступному пленарному засіданні.

Головуючий закрив ранкове засідання.