Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 листопада 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Книжковому клубі Верховної Ради України відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап

У рамках проекту Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою» відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап. Під час зустрічі була представлена книга Сібе Шаапа «Популістська спокуса. Зворотний бік ілюзії ідентичності» (видавництво «Жупанського»).

Це вже восьма книжка автора, видана в Україні.

Сібе Шаап під час зустрічі зазначив: «Для мене велика честь і привілей бути в українському Парламенті і я дуже вражений відкритістю атмосфери». Розповідаючи про зміст представленої книжки, він зауважив: «Популізм – це дуже вживане слово, тому що популізм наразі охопив західний світ». Письменник додав, що популізм, це не справа останніх десяти років. Він висловив своє бачення популізму і підходів, які використовують популісти. Зокрема, за словами філософа, центральне поняття цієї ідеології «народ», який вони розуміють як якусь гомогенну єдність, яку можна виразити простим словосполученням – «ми народ», або «ми є народ» у сенсі «популяція».

«У таких ідеологіях як нацизм і комунізм слово «народ» відсилало саме до цієї універсальності і гомогенності. За часів нацизму малася на увазі німецька нація, а у комуністичній ідеології – пролетаріат. І завжди оце слово «ми» спрямоване проти чогось виключеного, тобто «ворогів народу», - сказав автор книги і додав: «Популізм розколює суспільство на групу «ми» і групу «інші».

На думку філософа, такий підхід дуже часто спостерігається у сучасній політиці західних країн, зокрема в США, Британії, існує розкол на групи внутрішні і зовнішні, які опиняються поза «народом».

За його словами, Україні важливо пам’ятати, що популістське апелювання до мас народу також пов’язане із поняттям ворогів народу, до якого часто вдавалися в часи сталінізму.

Сібе Шаап також розповів як популісти використовують ідею демократії. Для популізму важливо реалізувати саме ідеї народу, але лише на рівні риторики, для того, щоб вхопитися за владу. Головне, до чого вони прагнуть - щоб народ мав одну думку, одну позицію. Тоді хтось, один лідер, може сказати, що він є представником «нас» і це загрожує створенням авторитарної влади.

У зустрічі взяв участь перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Вадим Галайчук. Він повідомив, що знайомий із Сібе Шаапа дуже багато років і гордий, що може назвати його своїм другом.

Народний депутат зауважив, що розмови з філософом дозволили йому сформувати багато цікавих думок і «стали важливими на етапі становлення як, тепер вже, політика-початківця».

Народний депутат подякував Сібе Шаапу за те, що він продовжує опікуватися Україною, регулярно сюди приїжджати і писати такі цікаві книжки.

Сібе Шаап відповів на запитання народних депутатів та інших відвідувачів Книжкового клубу.

*** Створення «Книжкового клубу Верховної Ради України «Саміт з книгою» ініційоване фракцією Політичної партії «Слуга Народу». На засіданнях Клубу вже побували польський письменник Януш Леон Вишневський та культовий український письменник і поет Сергій Жадан. Також під час засідання Клубу Антон Горюнов презентував «Енциклопедію українського боксу. Золото нації». Письменник Андрій Курков завітав до народних депутатів зі своєю книжкою «Сірі бджоли».

Участь у засіданнях Книжкового клубу бере фундатор видавництва «Саміт-Книга» Ігор Степурін.