Новини

27 лютого 2020, 17:35

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

докладніше
27 лютого 2020, 16:55

У приймальні Верховної Ради України особистий прийом громадян провела народний депутат Олена Мошенець

докладніше
27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 жовтня 2019, 17:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Українська парламентська делегація взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу в Белграді

Делегація Верховної Ради України взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу, що проходила 13-17 жовтня у Белграді (Сербія).

В Асамблеї взяли участь 2000 представників парламентів 150 країн. Головною темою для обговорення під час 141-ї Асамблеї МПС були «Роль та механізми парламентів у зміцненні міжнародного права і сприянні регіональному співробітництву». Також під час Асамблеї обговорювалися питання політичної активності молоді, захисту прав людини та гендерної рівності.

У рамках заходів 141-ї Асамблеї Міжпарламентського Союзу українська парламентська делегація - народні депутати України Ольга Руденко, Леся Василенко та Альона Шкрум - взяли участь у 30-й сесії Форуму жінок- парламентаріїв. На засіданні геополітичної групи "12+" члена української парламентської делегації, народного депутата Лесю Василенко було обрано від групи на посаду члена Бюро Форуму жінок-парламентаріїв. Під час засідання Форуму жінок-парламентаріїв члена української парламентської делегації було затверджено членом Бюро Форуму. У коментарі народний депутат Леся Василенко поінформувала: «Мене обрано до Бюро Форуму жінок парламентаріїв та призначено доповідачем по підготовці зауважень до резолюції щодо змін клімату в умовах збройних конфліктів». «Це важливо тому, що це - додаткова позитивна присутність України в міжнародному міжпарламентському діалозі»,- зазначила парламентарій і додала: «Робота в постійних органах Міжпарламентського Союзу дає більший вплив на рішення, які приймаються організацією. А через жіночий форум проходять абсолютно всі резолюції МПС».

Леся Василенко одним з досягнень роботи української парламентської делегації на Асамблеї МПС назвала те, що «на Комітеті з прав людини парламентаріїв зупинили створення окремої комісії по санкціям, які застосовуються до парламентаріїв». «Це проект РФ, яка хотіла мати кишеньковий міжнародний механізм для засудження (тиску) на держави, які впровадили санкції проти депутатів Держдуми. Це однозначна перемога нашої делегації та наших надійних друзів та партнерів – Великобританії», - зауважила народний депутат.

Також вона наголосила, що «на всіх комітетах та майданчиках МПС український меседж звучав голосно та гідно, і завжди з прикладами власного досвіду боротьби з агресором». За словами Лесі Василенко, «Альона Шкрум говорила про ядерний арсенал, який ми віддали в обмін на безпекові гарантії, і про міжнародне право, яке не працює. На комітеті з миру та безпеки наразі розглядається можливість візитів міжпарламентських делегацій в райони бойових дій. І це важливо, бо, як виявилось, далеко не весь світ знає, що відбувається в Україні і який стан україно-російських відносин».

«Зміни клімату - питання №1, яке турбує абсолютно весь світ. І це логічно, бо від стану довкілля і наявності базових ресурсів залежить виживання нас усіх, як людського виду. Особливої актуальності для світу набула тема збройних конфліктів внаслідок зміни клімату. Але і мене почули, коли я неодноразово говорила про вплив збройної агресії РФ на транскордонне забруднення та довгострокові наслідки, які проявлятимуться для всього європейського регіону протягом десятків років через незадовільний стан довкілля», - сказала народний депутат. «Про агресію говорили і через призму порушення прав пацієнтів і через порушення прав жінок та дітей. Наприклад, в анексованому Криму», - зазначила представниця української делегації.

Підбиваючи підсумки роботи делегації Верховної Ради на Асамблеї МПС, Леся Василенко наголосила: «Голос України звучав майже на всіх міжпарламентських майданчиках, які з минулої суботи працювали у Белграді».

***Міжпарламентський Союз - найстарша багатонаціональна політична організація, заснована 130 років тому з метою розширення співпраці між державами.

Членами МПС є 179 національних парламентів і 12 регіональних.