Новини

15 листопада 2019, 10:28

Триває ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше
15 листопада 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 18:23

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування проведено робочу нараду на тему: «Обміління Шацьких озер: причини, наслідки, рішення»

докладніше
14 листопада 2019, 18:09

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 18:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
14 листопада 2019, 18:00

У Книжковому клубі Верховної Ради України відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап

докладніше
14 листопада 2019, 17:31

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони"

докладніше
14 листопада 2019, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин"

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 жовтня 2019, 12:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

 

З метою привернути увагу та поінформувати народних депутатів та членів українського Уряду щодо вкрай актуальної проблеми сьогодення – раку молочної залози, а також закликати до необхідності комплексного вирішення цієї проблеми за підтримки держави, 18 жовтня 2019 року в кулуарах І поверху будинку Верховної Ради України відбулася інформаційно-просвітницька акція «Рожевий жовтень – міжнародний місяць боротьби з раком молочної залози», міжнародним символом якого є рожева стрічка. Народні депутати, члени українського уряду, працівники Апарату Верховної Ради України, журналісти отримали інформаційні матеріали, ознайомилися з експозицією щодо даної проблеми.

Ініціаторами проведення спільної акції стали народні депутати України, що входять до міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» та Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

В Україні немає діючих програм організованого мамографічного скринінгу. Не вистачає якісних сучасних мамографів, підготовлених фахівців променевої діагностики та менеджерів з організації скринінгових програм. Рання діагностика та увага до власного здоров’я є ключовими елементами профілактики цього страшного захворювання.

 Пізнє виявлення цієї хвороби є однією з головних причин того, що в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Необхідна державна програма, яка б об’єднала зусилля Уряду, Верховної Ради, приватного сектору, установ соціальної та освітньої сфери у профілактиці та боротьбі із раком молочної залози.

 

Співголови об'єднання-народні депутати України Олена Кондратюк, Марина Бардіна, Олексій Жмеренецький, Марія Іонова та Інна Совсун звернулися із відкритою заявою, у якій зазначили, що "попередня десятирічна державна програма «Онкологія» завершилася ще у 2016 році. Як відомо, раніше при Міністерстві охорони здоров’я була створена робоча група, яка розробила План дій у сфері лікування онкозахворювань на 2017 - 2021 роки. Але, на жаль, цей план так і не було втілено через брак коштів".

Депутати звернулися до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та  Міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької, сприяти тому, щоб була розроблена і запровадженна нова концепція Плану дій у сфері лікування онкозахворювань та захисту репродуктивного здоров’я жінок та чоловіків. А також закликали органи державної влади та місцевого самоврядування всіх рівнів активніше долучитися до вирішення проблеми, адже можливостей на місцях впроваджувати превентивні ініціативи є багато, треба їх лише доцільніше використовувати. І до бізнес-сектору із проханням не забувати про соціальну відповідальність та створювати проекти, які б сприяли щорічному медичному огляду жінок і чоловіків.