Новини

15 листопада 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 18:23

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування проведено робочу нараду на тему: «Обміління Шацьких озер: причини, наслідки, рішення»

докладніше
14 листопада 2019, 18:09

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 18:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
14 листопада 2019, 18:00

У Книжковому клубі Верховної Ради України відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап

докладніше
14 листопада 2019, 17:31

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони"

докладніше
14 листопада 2019, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин"

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше
14 листопада 2019, 09:51

Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

докладніше
14 листопада 2019, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 жовтня 2019, 17:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань економічного розвитку проведено семінар на тему: «Український космос: на перетині минулого і майбутнього»

 Під час заходу було представлено Концепцію реалізації державної політики України у сфері космічної діяльності на період до 2034 року. «Останні три роки держава не виділяє кошти на космічну галузь і, незважаючи на це, Україна представлена на трьох світових ринках: моніторинг космічної ситуації, дистанційне зондування Землі, ракети-носії», - сказав, представляючи Концепцію голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко.

За його словами, Україна має можливість і повинна розвивати такі перспективні напрямки як телекомунікація, обслуговування супутників і утилізація космічного сміття, видобуток корисних копалин у космосі, облаштування постійної бази на Місяці.

П.Дегтяренко наголосив на великому потенціалі країни, яка, зокрема, є однією з десяти країн, що мають повний цикл виробництва ракетокосмічної техніки.

Згідно з представленою Концепцією, пропонується розвиток галузі у три етапи:

перший (2020-2024 роки) – відновлення можливостей, що були втрачені в результаті розриву зв’язків з Росією, але вже на новому технологічному рівні;

другий (2025-2029 роки) – повноправне партнерство, формування внутрішнього ринку;

третій (2030-2034 роки) – сталий розвиток.

Доповідач окреслив конкретні заходи, які мають реалізовуватись на кожному з етапів і більш детально зупинився на перших п’яти роках.

П.Дегтяренко підкреслив, що для реалізації даної програми необхідна «підтримка внутрішньополітична і на зовнішньому ринку, оскільки космічна галузь має завеликі для внутрішнього ринку можливості».

Також, за його словами, необхідне державне фінансування ряду програм, які забезпечать використання космічної галузі на користь, як безпекового, так і господарського секторів країни.

«Загалом на 5 років на реалізацію проектів космічної галузі необхідно 4 мільярди гривень із державного бюджету і ще майже 24 мільярдів гривень із інших джерел. Загалом – 28 мільярдів гривень», - поінформував голова ДКА. Він також додав, що у проекті державного бюджету на наступний рік, який зараз розглядається у Верховній Раді, кошти на ці потреби не передбачені і звернувся з проханням виправити цю ситуацію.

У заході також взяв участь колишній заступник голови ДКА, радник голови ДКА Едуард Кузнєцов, який поінформував про досвід організації космічної діяльності в Україні.

Зокрема, він зазначив, що зараз в космічній галузі починають працювати приватні підприємства, які сподіваються на закордонних інвесторів, однак «ніхто не буде фінансувати собі конкурентів, а розраховувати на вітчизняних інвесторів у таких вартісних проектах теж поки що не можна». «Тому надія тільки на державу», - сказав Е.Кузнєцов.

Про потенціал та можливий внесок космічної галузі у розвиток економіки розповів заступник начальника відділу управління та супроводження проектів ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля Руслан Потьомкін.

Перший заступник генерального конструктора – генерального директора ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля Олександр Кушнарьов на прикладі очолюваного ним підприємства розповів про роль і можливості космічної галузі у підвищенні обороноздатності країни, а також про нові зразки високоточної зброї.

«Україна має великі можливості і держава має визначити, які цілі вона ставить перед космічною галуззю. Необхідно напрацювати стратегію космічної діяльності і державне замовлення на таку діяльність. У держави мало коштів, але давайте визначимо пріоритети», - зауважив у своєму виступі директор Української асоціації «Космос» Вадим Васильєв.

«Космос не може бути відірваним від життя. Без цих технологій ніякого сталого розвитку не буде», - наголосив він.

Під час семінару також прозвучали пропозиції створити Раду із розвитку космічної галузі при Президентові України, включити керівника ДКА до РНБО та ряд інших.

Підсумовуючи результати зустрічі, члени Комітету з питань економічного розвитку сказали, що «готові бути лобістами галузі» і закликали надавати конкретні пропозиції.