Новини

15 листопада 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 18:23

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування проведено робочу нараду на тему: «Обміління Шацьких озер: причини, наслідки, рішення»

докладніше
14 листопада 2019, 18:09

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 18:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
14 листопада 2019, 18:00

У Книжковому клубі Верховної Ради України відбулася творча зустріч з відомим європейським філософом і політиком Сібе Шаап

докладніше
14 листопада 2019, 17:31

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони"

докладніше
14 листопада 2019, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин"

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше
14 листопада 2019, 09:51

Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

докладніше
14 листопада 2019, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 вересня 2019, 17:19

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк: «Напрацювання змін до Регламенту потребує широкого залучення експертного середовища та європейських інституцій, зокрема, Венеційської комісії»

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк взяла участь у Координаційній нараді програм міжнародної технічної допомоги парламенту України, яка організована Програмою USAID «Рада». О.Кондратюк висловила вдячність міжнародній демократичній спільноті, зокрема, США, Канаді, Європейському Союзу, Великій Британії, Швеції, Раді Європи, всім урядовим та неурядовим організаціям за тривалу і послідовну підтримку розвитку українського парламентаризму.

За її словами, сьогодні український парламент працює в новій реальності, яка докорінно відрізняється від попередніх скликань. Так, за останніми даними Центру ім. Разумкова, довіра до парламенту сягає 57%.

«Тому ми повинні, з одного боку, формувати міцні засади і традиції українського парламентаризму, а з іншого – швидко та фахово готувати ефективні рішення на користь людей. У той же час, Верховна Рада України – це доволі консервативний орган. Тому дуже важливо дотримуватися всіх процедур у процесі законотворення. Парламент повинен залишатися відкритим майданчиком для дискусій, обміну досвідом та різними думками, а права опозиції мають бути захищені», - наголосила О.Кондратюк.

На її переконання, одним з основних викликів для подальшої ефективної роботи Верховної Ради України є зміни до Регламенту та Конституції України. Заступниця Голови позитивно відзначила той факт, що з цього приводу вже відбулися перші робочі зустрічі керівництва Верховної Ради з експертним середовищем та відповідними місіями.

«Необхідно дуже виважено та фахово пройти всі процеси, які стосуються змін в роботі парламенту. Попередньо ми обговорювали з керівництвом, що буде створена спеціальна робоча група, або комісія щодо їх напрацювання. На моє тверде переконання, до парламентської реформи необхідно широко залучати експертне середовище та європейські інституції. Зокрема, напрацювання місії Пета Кокса. Дуже розраховуємо і на допомогу та участь експертів Венеційської комісії в цьому процесі», - підкреслила О.Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради України також подякувала керівнику Програми USAID «Рада» Ігорю Когуту та всім, хто долучається до впровадження нових ідей в роботі парламенту, які дають змогу краще комунікувати із суспільством, підвищувати професійний рівень парламентської діяльності та Апарату Верховної Ради України. Серед них: сприяння у відкритті Освітнього центру Верховної Ради України, регулярні тренінги для народних депутатів та їх помічників, запровадження засад гендерної правової експертизи законопроектів.