Новини

27 лютого 2020, 17:35

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

докладніше
27 лютого 2020, 16:55

У приймальні Верховної Ради України особистий прийом громадян провела народний депутат Олена Мошенець

докладніше
27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 вересня 2019, 17:19

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк: «Напрацювання змін до Регламенту потребує широкого залучення експертного середовища та європейських інституцій, зокрема, Венеційської комісії»

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк взяла участь у Координаційній нараді програм міжнародної технічної допомоги парламенту України, яка організована Програмою USAID «Рада». О.Кондратюк висловила вдячність міжнародній демократичній спільноті, зокрема, США, Канаді, Європейському Союзу, Великій Британії, Швеції, Раді Європи, всім урядовим та неурядовим організаціям за тривалу і послідовну підтримку розвитку українського парламентаризму.

За її словами, сьогодні український парламент працює в новій реальності, яка докорінно відрізняється від попередніх скликань. Так, за останніми даними Центру ім. Разумкова, довіра до парламенту сягає 57%.

«Тому ми повинні, з одного боку, формувати міцні засади і традиції українського парламентаризму, а з іншого – швидко та фахово готувати ефективні рішення на користь людей. У той же час, Верховна Рада України – це доволі консервативний орган. Тому дуже важливо дотримуватися всіх процедур у процесі законотворення. Парламент повинен залишатися відкритим майданчиком для дискусій, обміну досвідом та різними думками, а права опозиції мають бути захищені», - наголосила О.Кондратюк.

На її переконання, одним з основних викликів для подальшої ефективної роботи Верховної Ради України є зміни до Регламенту та Конституції України. Заступниця Голови позитивно відзначила той факт, що з цього приводу вже відбулися перші робочі зустрічі керівництва Верховної Ради з експертним середовищем та відповідними місіями.

«Необхідно дуже виважено та фахово пройти всі процеси, які стосуються змін в роботі парламенту. Попередньо ми обговорювали з керівництвом, що буде створена спеціальна робоча група, або комісія щодо їх напрацювання. На моє тверде переконання, до парламентської реформи необхідно широко залучати експертне середовище та європейські інституції. Зокрема, напрацювання місії Пета Кокса. Дуже розраховуємо і на допомогу та участь експертів Венеційської комісії в цьому процесі», - підкреслила О.Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради України також подякувала керівнику Програми USAID «Рада» Ігорю Когуту та всім, хто долучається до впровадження нових ідей в роботі парламенту, які дають змогу краще комунікувати із суспільством, підвищувати професійний рівень парламентської діяльності та Апарату Верховної Ради України. Серед них: сприяння у відкритті Освітнього центру Верховної Ради України, регулярні тренінги для народних депутатів та їх помічників, запровадження засад гендерної правової експертизи законопроектів.