Новини

27 лютого 2020, 17:35

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

докладніше
27 лютого 2020, 16:55

У приймальні Верховної Ради України особистий прийом громадян провела народний депутат Олена Мошенець

докладніше
27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 вересня 2019, 16:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему: «Законодавче забезпечення блокчейн-галузі, цифрових активів та криптовалют»

Народні депутати, провідні експерти ІТ-бізнесу, представники юридичних та консалтингових компаній обговорили необхідність та можливі шляхи впровадження блокчейн-реформи в Україні.

Про це йшлося сьогодні під час круглого столу на тему: «Законодавче забезпечення блокчейн-галузі, цифрових активів та криптовалют».

Відкриваючи засідання, голова міжфракційного депутатського об‘єднання “Blockchain4Ukraine” народний депутат Олексій Жмеренецький повідомив: «У цьому скликанні дуже багато молодих депутатів і багато з них пов’язані з ІТ і криптобізнесом, тому було створене міжфракційне депутатське об’єднання “Blockchain4Ukraine”, до якого увійшли 50 народних депутатів. І це тільки початок, бо я бачу потенціал для розширення об’єднання, як мінімум, на 20 депутатів».

Голова об’єднання зауважив, що блокчейн – це не лише криптовалюта, а й технології, що можуть застосовуватися для захисту даних державних реєстрів від фальсифікації; так звана токенізація активів – можливість позначати права власності за допомогою системи шифрування даних (криптокодів); запровадження стандартів запобігання відмиванню коштів тощо.

Під час засідання наголошувалося, що ринок криптовалют вже існує в Україні і за дослідженнями Citigroup (4-й за величиною банк США) він становить 2,5 мільярда доларів США або 2,5% ВВП. Проте сьогодні цей ринок перебуває в тіньовій економіці і потребує легалізації шляхом законодавчого врегулювання.

Учасники засідання окреслили плани і напрями законодавчої роботи з врегулювання галузі і впровадження блокчейн-технологій у всі сфери життя країни, оскільки її детінізація - це боротьба з корупцією та шахрайством і величезний інвестиційний потенціал.

О.Жмеренецький підкреслив: «Робота міжфракційного об’єднання направлена на об’єднання зусиль з метою розробки якомога якісніших, економічно вигідних і корисних для країни законопроектів. Дані законопроекти мають бути політично здійсненними, їх повинно сприйняти суспільство і учасники ринку. Також вони мають бути розраховані на роботу з існуючою інфраструктурою і органами влади».

«Офіс ефективного регулювання (BRDO) проаналізував сферу віртуальних активів - криптовалют і напрацював «Зелену книгу», в якій виписано проточний стан справ у даній сфері. На базі цього документа розроблено концепцію регулювання даної сфери і напрацьовано два законопроекти: податковий і щодо легалізації», - поінформував під час засідання експерт сектору IT Офісу ефективного регулювання Ігор Самоходський.

Він також окреслив основні підходи, закладені в розроблених проектах законів, і висловив готовність брати участь у подальшій законотворчій роботі.

Учасники круглого столу наголошували, що треба імплементувати блокчейн у тих галузях, де це буде ефективно. Наприклад, на думку експертів, таку технологію як хешування слід застосувати для усіх державних реєстрів, оскільки вона дозволить гарантовано захистити дані про кожного українця, внесені до реєстрів, від несанкціонованих змін.

Присутній на засіданні співзасновник компанії Haсken, конференції HaсkIT і Школи «білих» хакерів Єгор Аушев зазначив: «Застосування блокчейну у державному секторі – це дуже інноваційних підхід. Це буде потужний сигнал для інвесторів, які хочуть захистити тут свої права власності і ресурси. Однак треба всі питання опрацювати з експертним середовищем».

Він також звернув увагу на необхідність «проводити навчання нації кібербезпеці».

Юрист та співзасновник українського стартапу LegalNodes Нестор Дубневич сказав: «Токенізація – надзвичайно екзотичний інструмент і не лише для України. Він відкриває надзвичайно великі можливості з точки зору економічного ефекту і водночас він потребує великої юридичної роботи. На даний момент, за умови об’єднання зусиль, реалізація даної ідеї стає можливою».

Він пояснив, що токен - це «цифрова обгортка» для будь-яких активів, наприклад, вільних акцій підприємства, які потім можуть бути записані в блокчейн і торгуватися, залучати інвестиції. «Це дає ліквідність ринку і шалений економічний потенціал для держав, які зацікавлені в залученні інвестицій в свою країну, але при дуже правильному і обережному регулюванні», - сказав Н.Дубневич.

Інший учасник зустрічі, партнер компанії Innovations Development Platform (Ukrinnovate) Денис Гурак, підтримав необхідність розвитку токенізації, зауваживши, що даний інструмент – це простий спосіб для кожного українця отримати легальне фінансування для своїх стартапів.

Виступаючі також зазначали, що необхідно створити умови для виходу ринку криптовалют з тіні, а також його розвитку, передбачивши пільгове оподаткування або податкові канікули. Однак, першочергового врегулювання потребує питання внесення в українське законодавства термінології, пов’язаної з криптогалуззю, розробки категоріального апарату.

Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко у своєму виступі наголосив на необхідності роз’яснювальної роботи у суспільстві: «Щоб люди розуміли, що це дасть не окремій галузі, а широкому загалу. Наприклад, що той же блокчейн, застосований до реєстрів, може убезпечити від рейдерства».

Ще однин заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Єгор Чернєв поінформував, що команда, яка йшла у Верховну Раду, розробляла стратегію, в якій є пункти щодо розвитку ринку криптовалют в Україні і назвав основні напрямки, серед яких: блокчейн – застосування у державних реєстрах, і ринок криптовалют.

Народний депутат висловив сподівання на співпрацю з учасниками ринку у розробці законопроектів, які регулюватимуть цю сферу.

Підсумовуючи результати круглого столу, голова міжфракційного депутатського об‘єднання “Blockchain4Ukraine” ще раз наголосив на великому потенціалі блокчейн-галузі.

«В України є все для того, щоб завдяки запровадженню технологій навести лад в державному управлінні, оцифрувати права власності, пришвидшити усі трансакції з активами та бути справді першою країною в світі, яка стане на нові рейки історії», - сказав народний депутат.

За словами О.Жмеренецького, на першому етапі ми маємо напрацювати і ввести у правове поле терміни і поняття, а також розробити податкове законодавство щодо цифрових активів та криптовалют. А потім – законодавство про токенізацію.

«Застосування технології блокчейн – це окремий напрямок роботи», - сказав він і закликав спільно доопрацювати законопроекти, напрацьовані різними організаціями і підготувати до розгляду у комітетах Верховної Ради.

«Приблизно за місяць ми маємо подати перші законопроекти, які мають бути продискутовані і повністю узгоджені», - сказав голова міжфракційне депутатське об‘єднання “Blockchain4Ukraine”.