Новини

27 лютого 2020, 17:35

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

докладніше
27 лютого 2020, 16:55

У приймальні Верховної Ради України особистий прийом громадян провела народний депутат Олена Мошенець

докладніше
27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 вересня 2019, 11:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує доопрацювати законопроекти про зміни до законодавства щодо збереження родючості грунтів та щодо мораторію на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення

Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув на своєму засіданні проекти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо збереження родючості грунтів), № 1132, та про введення мораторію на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в населених пунктах, № 1130.

Обидва законопроекти внесені народним депутатом Д.Шпеновим.

Як зазначено у пояснювальній записці, метою і основним завданням проекту Закону № 1132 є збереження родючості ґрунтів. Для зупинення псування, забруднення сільськогосподарських та інших земель, відновлення та збереження родючості ґрунту, законопроектом пропонується збільшити відповідальність за нанесення шкоди довкіллю, пошкодженню родючості ґрунтів шляхом внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та Кримінального кодексу України (ККУ).

Законопроектом передбачається підвищити штрафи на громадян та посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності за псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель (ст.52 КУпАП мінімальний розмір штрафу на громадян збільшити в 25 разів, максимальний – в 12 разів; на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності розміри штрафу збільшити у 12 разів) та на громадян і на посадових осіб за порушення правил використання земель (ст.53 КУпАП мінімальний розмір штрафу на громадян збільшити в 25 разів, максимальний – в 2 рази; на посадових осіб: мінімальний розмір штрафу збільшити в 40 разів, максимальний – в 33 рази).

У проекті Закону за забруднення або псування земель пропонується підняти штраф від двохсот до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 239 ККУ) та за безгосподарське використання земель – від двохсот п’ятдесяти до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст.254 ККУ).

Комітет, підтримуючи ініціативу щодо підвищення відповідальності за псування, забруднення сільськогосподарських та інших земель, звертає увагу, що варто уточнити та обґрунтувати запропоновані норми мінімальних та максимальних розмірів штрафів.

Існує необхідність розроблення більш системного законопроекту щодо підвищення відповідальності за правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів та злочинів проти довкілля.

Підсумувавши результати дискусії, Комітет рекомендував Комітету з питань правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо збереження родючості грунтів), №1132.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування, відповідно до предметів відання, розглянув проект Закону про введення мораторію на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в населених пунктах, № 1130.

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроект спрямований на зупинення процесу подальшої забудови зелених зон та руйнування об’єктів спортивної і дитячої інфраструктури в містах та інших населених пунктах, розширення земель рекреаційного призначення та зобов’язання органів місцевого самоврядування здійснити низку конкретних заходів щодо обліку та збереження зазначених земель та об’єктів благоустрою.

Законопроект передбачає ввести мораторій строком на 10 років на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення незалежно від форм власності в містах та інших населених пунктах, таких як земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень та земельні ділянки об’єктів фізичної культури і спорту.

Також у статті 4 проекту Закону пропонується, що органи місцевого самоврядування при прийнятті рішень про розроблення містобудівної документації та її затвердженні мають передбачати збереження та розширення не менш як на десять відсотків площ земельних ділянок рекреаційного призначення.

Комітет зазначає, що у березні 2016 року закінчилась дія Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах». Відсутність закону призводить до значного погіршення санітарно-гігієнічних,  рекреаційних  та спортивно-оздоровчих умов життя громадян, а також фізичного і естетичного виховання дітей та молоді.

Під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету народні депутати України - члени Комітету відмітили, що відповідно до статті 63 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» на територіях рекреаційних зон забороняється господарська та інша діяльність, що негативно впливає на навколишнє природне середовище або може перешкодити використанню їх за цільовим призначенням.

Підтримуючи позитивну ініціативу щодо розширення земель рекреаційного призначення, Комітет зазначає, що у проекті Закону відсутній механізм розширення площі земель рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах із забезпеченням їхнього зростання на 10 відсотків. Адже населені пункти мають затверджені генеральні плани розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.

З огляду на зазначене, Комітет вирішив рекомендувати Комітету з питань аграрної та земельної політики внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про повернення суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проекту Закону про введення мораторію на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в населених пунктах, № 1130.