Новини

19 листопада 2019, 20:11

Вячеслав Штучний: Апарат Верховної Ради налаштований на впровадження парламентської реформи

докладніше
19 листопада 2019, 19:29

Члени депутатської фракції Політичної партії "Слуга Народу", народні депутати Роман Бабій, Євгеній Брагар, Ірина Верещук, Вадим Галайчук, Юрій Камельчук, Андрій Клочко, Петро Павловський, Тетяна Циба, Святослав Юраш та Олександр Юрченко провели особистий прийом громадян

докладніше
19 листопада 2019, 19:19

Лише співпраця з бізнесом дасть реальні позитивні зміни для економіки України, - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 18:15

Україна активізує співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки», - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 16:00

Верховна Рада і Уряд домовилися про тісну взаємодію у сфері європейської інтеграції України

докладніше
19 листопада 2019, 15:57

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики проведено круглий стіл на тему: «Е-кабінет платника податків 2.0: як зробити справді зручний, справді сервіс»

докладніше
19 листопада 2019, 14:11

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 20-21 листопада здійснить першу робочу поїздку до Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей

докладніше
19 листопада 2019, 12:04

В Одесі в рамках інформаційно-просвітницьких заходів про діяльність Верховної Ради проведено публічну дискусію «Європейські цінності та український парламентаризм»

докладніше
18 листопада 2019, 19:00

Конфлікт на Сході є глобальною проблемою, і ми вдячні Литві та іншим державам, що об‘єднуються заради миру, - Дмитро Разумков

докладніше
18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 вересня 2019, 11:08

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію Міністерства молоді та спорту щодо ефективності використання коштів Держбюджету на підготовку національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях

 
Відбулося засідання Комітету, на якому народні депутати України – члени Комітету заслухали інформацію Міністерства молоді та спорту України щодо питання ефективності використання коштів Державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту України на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях, у тому числі при проведенні експерименту.

Відкриваючи засідання, Голова Комітету Андрій Кожем’якін познайомив учасників засідання з членами Комітету і підкреслив, що всі народні депутати налаштовані на співпрацю зі спортивними федераціями, спортсменами та новим Міністром культури, молоді та спорту.

Заступник Міністра молоді і спорту України Олександр Ярема поінформував членів Комітету про результати виступів національних команд з олімпійських та неолімпійських видів спорту в чемпіонатах світу та Європи сезону 2018 року, кількості проведення спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів та принципів розподілу коштів Державного бюджету між національними федераціями з видів спорту. Зокрема, заступник Міністра зазначив, що українські спортсмени взяли участь у 1845 міжнародних змаганнях, у тому числі 65 чемпіонатах світу, 76 чемпіонатах Європи та 250 – етапах кубку світу. На цих змаганнях завойовано 4301 нагороду, з яких 1584 - золоті, 1364 - срібні та 1353 - бронзові.

Секретар Комітету Григорій Суркіс під час свого виступу наголосив на тому, що на його думку проведення експерименту Міністерством молоді та спорту України в частині передачі федераціям права самостійно освоювати бюджетні кошти в багатьох випадках не призвело до покращення результатів виступів провідних спортсменів на міжнародних форумах, а в деяких випадках, наприклад, у легкій атлетиці – спостерігалось навіть погіршення.

Григорій Суркіс висловив подив, що Міністерство дозволило брати участь в експерименті федераціям з хокею, хокею на траві та регбі, які ніколи не мали здобутків на чемпіонатах світу та Європи. Також секретар Комітету наголосив на тому, що Міністерством не розроблено прозорих критеріїв та показників ефективності розподілу бюджетних коштів між федераціями.

«Експеримент не створив європейську модель співпраці Міністерства з федераціями та не позбавив центральний орган виконавчої влади не властивих йому управлінських функцій», - підкреслив Г. Суркіс.

Заступник Голови Комітету Анатолій Костюх висловив свою думку щодо перегляду прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту, затверджених наказом Міністерства молоді та спорту України № 3050 від 04.07.18р. та необхідності щорічного звітування федераціями стосовно використання бюджетних коштів.

Голова підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту Георгій Мазурашу під час свого виступу зазначив, що спорт слід оцінювати не тільки по медалях, а починати з підтримки масового спорту, оскільки саме він є фундаментом формування здорової нації. Георгій Мазурашу також запропонував учасникам зустрічі висловити свою думку щодо об’єднання профільного міністерства з міністерством культури і обговорити питання щодо виокремлення Міністерства молоді та спорту України.

За результатами обговорення першого питання порядку денного Комітет ухвалив Рішення: інформацію Міністерства молоді і спорту України про  ефективність використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству молоді та спорту України на розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту, та ефективність використання коштів державного бюджету для проведення експерименту щодо залучення Міністерством молоді та спорту національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту до організації і проведення спортивних заходів  взяти до відома, а також направити рекомендації Кабінету Міністрів України, Міністерству культури, молоді і спорту України та Рахункової палати України в частині оцінки зазначеного експерименту.

Крім того, народні депутати підтримали проект Постанови про деякі питання забезпечення ефективної підготовки та участі національних збірних команд України до XXXII Олімпійських та XVI Паралімпійських ігор 2020 року (№ 2130) та ухвалили рішення: рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти Постанову за основу та в цілому.

Також народні депутати України – члени Комітету поспілкувалися з представниками федерацій з видів спорту, ректорами профільних вузів, спортивними діячами щодо подальшої співпраці та їх залучення до розробки законодавчих актів у сфері фізичної культури і спорту. (аудіо запис засідання додається). Під час своїх виступів представники спортивної громадськості висловили конкретні пропозиції щодо реформування сфери фізичної культури і спорту.