Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 вересня 2019, 10:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує прийняти за основу і в цілому законопроект про зміни до законодавства щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури

 
На засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», №1032, внесений Президентом України і визначений як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою.

«Даний законопроект стосується перезавантаження органів прокуратури», - повідомив голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

«Нинішня система органів прокуратури є достатньо неефективною і викликає мало довіри у суспільства. Даний законопроект намагається усунути найбільш значущі причини такого стану», - зазначив представник Президента у Конституційному суді України Федір Веніславський, окреслюючи основні положення проекту Закону.

Так, за його словами, документом пропонується надати Генеральному прокурору більше можливостей впливати на формування фахового складу органів прокуратури.

«Філософія запропонованого законопроекту спрямована на першочергові і тимчасові заходи, які дозволяють побудувати ефективну, дієздатну модель прокуратури, яка б могла виконувати ті функції і завдання, які законодавство ставить перед цим органом і які до цього органі висуває наше суспільство, громадяни і, насамперед, наші органи влади, які хотіли б бачити органи прокуратури ефективними», - сказав Ф.Веніславський.

За його словами, метою законопроекту є створення передумов для побудови системи прокуратури, діяльність якої базується на засадах ефективності, професійності, незалежності та відповідальності.

Проектом закону пропонується змінити структуру прокуратури. Замість чинної структури, після проведення цієї реформи, буде діяти Офіс Генерального прокурора, як кабінет, який буде забезпечувати діяльність Генерального прокурора. Також проектом Закону пропонується ліквідувати Військові прокуратури і тимчасово зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Запропоновані зміни спростять управління, зменшать бюрократичний апарат Генеральної прокуратури і підвищать оперативність реагування на виклики, які ставить життя, сказав представник Президента у Конституційному суді.

Присутній на засіданні Комітету Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка також наголосив на необхідності реформування прокуратури. «Еволюційний шлях реформування, на жаль, виявився невдалим і ми пропонуємо парламенту швидкий, революційний шлях», - сказав Р.Рябошапка.

Генеральний прокурор окремо зупинився на питанні ліквідації Військової прокуратури, зокрема, на подальшій долі проваджень, які вела дана прокуратура. «Нічого втрачено не буде», - запевнив він.

За словами Р.Рябошапки: «Те, що робить сьогодні Військова прокуратура буде розділено на два напрями: військові злочині вчинені на ліні розмежування з тимчасово окупованими територіями і злочини в сфері національної безпеки і оборони».

Р.Рябошапка розповів про залучення до участі у кадровому оновленні прокуратури випускників і студентів Академії прокуратури, а також про плани підвищення фінансування і соціального забезпечення прокурорів.

За результатами обговорення народні депутати ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект за № 1032 за основу та в цілому з подальшим техніко-юридичним доопрацюванням та з урахуванням пропозицій Комітету.