Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 вересня 2019, 21:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ініційований Президентом України

Комітет з питань антикорупційної політики сьогодні на своєму засіданні розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 1031), визначений Президентом України В. Зеленським, як невідкладний для позачергового розгляду.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська нагадала, що встановлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення залишається зобов’язанням України за Меморандумом про взаємодію із Міжнародним валютним фондом і за повернення до цього питання також неодноразово висловлювалися наші міжнародні партнери.

Необхідність відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення виникла внаслідок рішення Конституційного Суду України щодо визнання положень статті 3682 Кримінального кодексу України такими, що не відповідають Конституції України.

Перший заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, представляючи на засіданні даний законопроект, повідомив, що, внесеним Президентом законопроектом пропонується повернути статтю про незаконне збагачення до Кримінального кодексу, виклавши її із врахуванням рішення Конституційного суду.

«У разі прийняття такого законопроекту, стаття у Кримінальному кодексі буде поєднуватись із інструментом, який називається «цивільна конфіскація». Відповідно, ця частина буде передбачена в окремій главі Цивільного процесуального кодексу, викладеній в новій редакції», - сказав В.Касько, додавши, що даний інструмент був і раніше, однак був недієвий. «Нинішній інструмент передбачає конфіскацію без засудження», - уточнив він.

Заступник Генпрокурора звернув увагу, що і цивільна конфіскація, і незаконне збагачення стосуються виключно чиновників.

В.Касько підкреслив, що законопроект чітко розмежовує, що активи, які враховані при цивільній конфіскації, не можуть бути враховані повторно в кримінальному провадженні про незаконне збагачення і навпаки.

Цивільна конфіскація застосовується згідно з Цивільним кодексом України до активів, вартість яких перевищує законні доходи не більш ніж на п’ятнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо вартість перевищує вказану суму - передбачена кримінальна відповідальність, пояснив посадовець.

Він також поінформував, що у законопроекті даються визначення понять «незаконне збагачення» і «активи», прописані стандарти доведення та інструменти збору доказів.

Під час обговорення наголошувалося, що головна мета даного законопроекту не посадити чиновників, а повернути незаконно набуті кошти державі.

Народні депутати доповнили запропонований текст законопроекту № 1031 змінами до статті 290 Цивільного процесуального кодексу України, якими передбачили, що позов пред'являється щодо активів набутих протягом трьох років до дня набрання чинності даним Законом, а також до частини 3 статті 258 Цивільного кодексу України, якими передбачили, позовну давність у чотири роки.

«Таким чином строк ретроактивності становитиме три роки, позовна давність – чотири роки», - зазначила голова Комітету.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№ 1031), з урахуванням ухвалених пропозицій Комітету.

Народні депутати також розглянули альтернативні законопроекти «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо незаконного збагачення осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та покарання за нього» (№1031-1) і «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (№1031-2). Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді їх відхилити.