Новини

06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше
06 грудня 2019, 12:50

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу"

докладніше
06 грудня 2019, 10:17

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Ради прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки молоді, яка навчається чи працює, та учасників бойових дій

докладніше
06 грудня 2019, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 06 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
06 вересня 2019, 20:44

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому зміни до Закону «Про Вищий антикорупційний суд», щодо початку роботи суду

Таке рішення Комітет з питань антикорупційної політики ухвалив сьогодні, розглянувши проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)» (№ 1025), визначений Президентом України В. Зеленським, як невідкладний для позачергового розгляду.

Представляючи даний законопроект, голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська привітала присутніх з тим, що вчора, 5 вересня, Вищий антикорупційний суд розпочав свою роботу. Водночас вона зазначила, що з ним будуть проблеми наступного характеру: «Згідно з передбаченим чинним законодавством порядком передачі до Вищого антикорупційного суду підсудних йому проваджень, до нього мають бути передані більш ніж три з половиною тисячі кримінальних проваджень, які наразі розглядаються іншими судами. При цьому лише 5% із цих кримінальних проваджень стосуються високопосадовців і їх досудове розслідування здійснювалося Національним антикорупційним бюро України (НАБУ)».

«Це означає, що, фактично, Вищий антикорупційний суд, який має у своєму складі 38 суддів, буде заблокований справами, які не стосуються високопосадової корупції», - підкреслила А.Красносільська.

Вона поінформувала, що законопроектом пропонується внести зміни у "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищий антикорупційний суд", відповідно до яких даний суд зараз приймає у свою роботу кримінальні провадження, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду. Решту справ, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, він приймає за умови, якщо відомості про них внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дати початку роботи цього суду.

«Пропоновані зміни не змінюють по суті предметну підсудність Вищого антикорупційного суду, але встановлюють певну черговість передачі справ, для того, щоб зараз Суд міг пріоритетно розглядати саме справи високопосадової корупції НАБУ і САП і по цим справам, в першу чергу, давати результати», - сказала голова Комітету.

А.Красносільська також повідомила, що даний законопроект підтримали: НАБУ, САП, Делегація Європейського Союзу в Україні, Венеційська комісія, Центр політико-правових реформ.

Члени Комітету підтримали пропозицію внести також зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, аналогічні тим, що передбачені в тілі поданого Президентом проекту Закону. І передбачити, що вони набувають чинності з дня набрання чинності цим Законом.

Комітет з питань антикорупційної політики прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвали проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» (щодо початку роботи суду)» (№ 1025) за основу і в цілому із урахуванням пропозиції Комітету додати до Перехідних положень законопроекту відповідні зміни в Кримінальний процесуальний кодекс.