Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 червня 2019, 12:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

Головуючий повідомив, що в пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром Степаном Кубівим.

Розпочалася "Година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово для виступу Степану Кубіву, який доповів про хід реформ в економіці України , які проводить Уряд.

Говорячи про результати реформування економіки країни, Перший віце-прем’єр-міністр повідомив: «За три роки Уряд забезпечив 8,4% росту ВВП, а цими днями Держстат збільшив попередню оцінку зростання ВВП у першому кварталі з 2,2 до 2,5%». «Це 13 кварталів поспіль безперервного зростання в умовах суттєвої зміни політичного ландшафту, політичної турбулентності та продовження фактичної війни на сході України з агресором – Російською Федерацією», - додав він.

Серед інших здобутків, досягнутих завдяки спільним діям Уряду, Парламенту і Президента, С.Кубів назвав: скорочення тіньової економіки до 30% від ВВП; будівництво понад 6800 кілометрів доріг; розробку нового законодавства, яке дозволить залучати системні інвестиції в транспортну, портову інтернет інфраструктуру України, тривалу стабільність національної валюти.

Міністр також поінформував: «Вчора був підписаний меморандум з Міжнародною фінансовою корпорацією групи Світового банку про залучення міжнародних експертів та міжнародний досвід до роботи над проектами державно-приватного партнерства ефективним інструментом залучення великих інвестицій у будівництво доріг, портів, мостів, а також проведення широкосмугового Інтернету по всій території України».

За словами С.Кубіва, Уряд разом з Національним банком проводить валютну лібералізацію. Зокрема, нагадав про скасування з учорашнього дня обов’язкового продажу валюти.

«Структурні реформи дозволили Україні суттєво укріпити свої позиції у міжнародних рейтингах, але треба упорядковувати внутрішні процедури і покращувати якість життя людей», - зазначив представник Уряду.

С.Кубів наголосив на необхідності наділення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повноваженнями у сфері розвитку цифрової економіки і скоротити невластиві функції інших органів влади у цій сфері, а також створення відповідного Комітету у Верховній Раді, що «стане запорукою позитивних змін у розвитку українських інновацій, стартапів, цифровізації».

Він також підкреслив необхідність формування Стратегії розвитку інтелектуальної власності в Україні.

Перший віце-прем’єр-міністр окремо зупинився на позитивному впливі змін на життя українських родин: зупинка інфляції у квітні 2019 року на рівні 8,8%, зростання зарплат у приватному секторі. «Наступний крок – це збалансувати середні доходи і, особливо, витрати українських родин», - сказав він.

Серед завдань, які стоять перед Урядом, С.Кубів назвав: створення умов для зниження собівартості української продукції і формування сильного середнього класу в країні.

У сфері зовнішньої торгівлі Міністр назвав величезним досягненням укладення угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом, що дозволило зробити його основним торговельним партнером (частка в експорті товарів о послуг сьогодні становить 42,6%) і компенсувати втрачений російський ринок. Водночас, за його словами, Україна вийшла на ринки Африки, Близького Сходу, Південної Америки, Азії, зокрема, уклала угоди про вільну торгівлю з Канадою і Ізраїлем.

Говорячи про сільське господарство, урядовець зазначив, що зростає виробництво і експорт зернових в Україні і, водночас, ведеться робота над посиленням високотехнологічного виробництва і переробки, цифровізацією фермерських господарств.

С.Кубів висловився за прискорення розвитку цифрових сервісів, таких як система «Прозоро», яка вже працює в 24-х регіонах України і покращує конкуренцію, зокрема, при проведенні малої приватизації.

Також Уряд працює над розвитком малого і середнього бізнесу, покращенням доступу бізнесу і громадян до адміністративних послуг, забезпеченням армії зброєю українського виробництва.

Підсумовуючи свій виступ Перший віце-прем’єр-міністр наголосив: «В умовах зміни політичного ландшафту повинні залишитися незмінними ключові пріоритети розвитку України, економіки, суспільства. Йдеться про ЄС, НАТО, а також і про пріоритетні економічні реформи: підтримку просування експорту, спрощення бізнес-клімату, реформу державних закупівель, реформу управління держвласністю, розвиток промисловості та оборонно-промислового комплексу, реформу в сфері інтелектуальної власності, розвиток цифрової економіки і інновацій».

Виходячи з цього, С.Кубів запропонував до завершення сесії включити в порядок денний Верховної Ради і розглянути три законопроекти, які суттєво стимулюють економічний розвиток України: «Про концесії» (№ 8125, друге читання), щодо стимулювання інвестиційної діяльності (№ 8124) і про економічну декомунізацію (№ 4650).

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп та окремих народних депутатів із наступних питань: світова рецесія, інші ризики та кроки Уряду для протидії; російський вплив на українські банки; робота «Прозоро» для подачі вагонів аграріям, обробка полів шкідливими препаратами; український газовидобуток і ціноутворення, підготовка до опалювального сезону, заборгованість населення за газ; відключення електроенергії шахтам Луганщини через борги і загрозу їх затоплення; забезпечення водою західного Донбасу; скорочення медичного персоналу у військових госпіталях, програма доступні ліки, оплата праці працівників медичних вишів; участь членів Уряду у виборах, розміщення реклами Уряду за бюджетні кошти; ремонт доріг у Вінницькій і Луганській областях; незаконний гральний бізнес.

Із заключним словом виступив Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, який подякував народним депутатам за співпрацю, а також ще раз звернувся із проханням ухвалити ряд важливих законопроектів, зокрема, закон про концесію.

На цьому «Година запитань до Уряду» завершилась.