Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2019, 11:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у сесійні залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Віце-прем'єр-міністром В'ячеславом Кириленком.
Із доповіддю щодо умов доступу дітей до вищої освіти виступила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Міністр поінформувала народних депутатів про завершення навчального року і початок вступної кампанії до вузів цього року.

Л.Гриневич повідомила, що крім державної підсумкової атестації після одинадцятого класу, яка проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також є випускні іспити з кожного рівня школи, тобто після четвертого і дев’ятого класу. Доповідачка привернула увагу до того, що ці іспити суттєво відрізняються, поінформувала про їх особливості та можливості, які створені для дев’ятикласників щодо подальшого здобуття освіти у системі професійно-технічних закладів.

Міністр також детально поінформувала про іспити, які будуть складати у цьому році одинадцятикласники. Вона нагадала, що всі державні підсумкові атестації проходять у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання, про дві новації. По-перше, обов’язкові державні підсумкові атестації з української мови і з математики або історії на вибір складають всі учні, також і професійно-технічних навчальних закладів і студенти коледжів.

По-друге, про встановлення адаптивного порогу, нижчого за звичайний, для учнів, мови яких дуже відрізняються від слов’янських, яким складно опановувати українську мову. Це дасть їм можливість брати участь в конкурсному відборі до закладів вищої освіти. Зараз вже значно інтенсифіковано вивчення української мови у таких школах.

Міністр також поінформувала про нововведення, які відбудуться у 2021 році, зокрема про скасування тимчасового заходу адаптивного періоду та запровадження дворівневого іспиту з української мови - базового рівня української мови як державної і поглибленого вивчення української мови та літератури.

Також з 2021р. Міністерство планує запровадити обов’язковий іспит з математики для усіх випускників. Це означає, що випускники дев’ятих класів цього року будуть вже готуватися до такого іспиту.

"Яка логіка. Перш за все, базові навички з математики необхідні кожній людині, вони розвивають логічне і абстрактне мислення. Крім того, всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал вводять вже обов’язковий іспити з математики. Цей іспит буде дворівневий, тобто гуманітарії можуть обрати перший рівень, а для вступників до технічних вузів - поглиблений рівень математики.

Історія та англійська мова будуть на вибір. Таким чином ми зараз серйозно готуємося до посилення з 2021 р. як вивчення математики, так і англійської мови, як обов’язкового вибіркового іспиту", - зазначила Л.Гриневич.

Міністр також поінформувала про терміни проведення незалежного зовнішнього оцінювання, яке буде проведено з 11 предметів. За словами доповідачки, цього року для участі в ЗНО зареєструвалося понад 354 тисячі осіб.

Л.Гриневич також доповіла про вступну кампанію до закладів вищої освіти.

«Ми розуміємо той факт, що у сфері вищої освіти ми потребуємо більш серйозних кроків щодо забезпечення якості вищої освіти. Зараз розпочало роботу у повному складі Національне агентство забезпечення якості вищої освіти, яке очолив Сергій Квіт. Хочу повідомити, що на наступний рік одним з пріоритетів, крім продовження реформи «Нова українська школа», реформи професійно-технічної освіти в рамках великого проекту з Європейським Союзом стане реформа системи вищої освіти щодо підвищення якості вищої освіти і збільшення ефективності використання коштів для того, щоб вони були сконцентровані в кращих університетах країни», - зазначила Л.Гриневич.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: тарифи у відновлювальній енергетиці; виплата заборгованості із виплати зарплат на державних підприємствах, зокрема шахтарям; підтримка родин загиблих під час аварії на шахті на окупованій території Луганської області; реалізація вугільної продукції; забезпечення водою Донбасу; розробка законодавства щодо поводження з відходами; зростання заборгованості населення за комунальні послуги і газ, виплата субсидій; європейська інтеграція; залучення інвестицій та підвищення рівня життя населення; нарахування та виплати стипендій, розвитку інфраструктури галузі освіти; ремонт доріг державного значення на Івано-Франківщині; медичне забезпечення населення.

В'ячеслав Кириленко від імені Уряду і на прохання прем’єр-міністра подякував «усім героям Чорнобиля за їхній подвиг, а також усім людям, які протягом 33 років мінімізують наслідки Чорнобильської катастрофи в усіх сферах життя України».

Він також привітав народних депутатів і всіх українців із прийдешнім святом Великодня, побажавши: «Щастя, здоров’я, всіх гараздів і перемоги!».

Віце-прем'єр-міністр подякував Парламенту за плідну співпрацю і ухвалені вчора закони: про українську мову, рішення про проведення Міжпарламентської Асамблеї НАТО в Україні, а також за Звернення щодо неприпустимості паспортизації українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території ОРДЛО.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.