Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

24 серпня 2019, 15:55

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди учасникам АТО, волонтерам, учасникам Революції Гідності з нагоди 28-річниці проголошення незалежності України

докладніше
24 серпня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Незалежності України

докладніше
23 серпня 2019, 16:37

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у парламенті відбувся День відкритих дверей

докладніше
23 серпня 2019, 15:31

«Український синьо-жовтий прапор – це символ свободи і незалежності», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Вільнюсі

докладніше
23 серпня 2019, 13:30

Брифінг за результатами засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:02

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:00

Підготовча депутатська група визначилася із датами проведення наступних засідань групи і підгруп

докладніше
23 серпня 2019, 12:56

Підготовча депутатська група затвердила пропозиції щодо складу Лічильної комісії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:52

Затверджено пропозиції щодо складу Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:15

Підготовча депутатська група затвердила перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 серпня

докладніше
23 серпня 2019, 09:15

«Ми підтримуємо політику відкритих дверей для України у Європейському Cоюзі» - Спікер Сеймаса Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм

докладніше
22 серпня 2019, 19:02

«Немає більш щирого, більш відчайдушного адвоката України, аніж Литва. Це великий ресурс на шляху до ЄС, який треба дуже цінувати», - А.Парубій

докладніше
22 серпня 2019, 16:55

Програма РАДА провела тренінг для новобраних народних депутатів партії "Голос"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2019, 11:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що у сесійні залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Віце-прем'єр-міністром В'ячеславом Кириленком.
Із доповіддю щодо умов доступу дітей до вищої освіти виступила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Міністр поінформувала народних депутатів про завершення навчального року і початок вступної кампанії до вузів цього року.

Л.Гриневич повідомила, що крім державної підсумкової атестації після одинадцятого класу, яка проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також є випускні іспити з кожного рівня школи, тобто після четвертого і дев’ятого класу. Доповідачка привернула увагу до того, що ці іспити суттєво відрізняються, поінформувала про їх особливості та можливості, які створені для дев’ятикласників щодо подальшого здобуття освіти у системі професійно-технічних закладів.

Міністр також детально поінформувала про іспити, які будуть складати у цьому році одинадцятикласники. Вона нагадала, що всі державні підсумкові атестації проходять у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання, про дві новації. По-перше, обов’язкові державні підсумкові атестації з української мови і з математики або історії на вибір складають всі учні, також і професійно-технічних навчальних закладів і студенти коледжів.

По-друге, про встановлення адаптивного порогу, нижчого за звичайний, для учнів, мови яких дуже відрізняються від слов’янських, яким складно опановувати українську мову. Це дасть їм можливість брати участь в конкурсному відборі до закладів вищої освіти. Зараз вже значно інтенсифіковано вивчення української мови у таких школах.

Міністр також поінформувала про нововведення, які відбудуться у 2021 році, зокрема про скасування тимчасового заходу адаптивного періоду та запровадження дворівневого іспиту з української мови - базового рівня української мови як державної і поглибленого вивчення української мови та літератури.

Також з 2021р. Міністерство планує запровадити обов’язковий іспит з математики для усіх випускників. Це означає, що випускники дев’ятих класів цього року будуть вже готуватися до такого іспиту.

"Яка логіка. Перш за все, базові навички з математики необхідні кожній людині, вони розвивають логічне і абстрактне мислення. Крім того, всі країни, які хочуть посилити свій інноваційний потенціал вводять вже обов’язковий іспити з математики. Цей іспит буде дворівневий, тобто гуманітарії можуть обрати перший рівень, а для вступників до технічних вузів - поглиблений рівень математики.

Історія та англійська мова будуть на вибір. Таким чином ми зараз серйозно готуємося до посилення з 2021 р. як вивчення математики, так і англійської мови, як обов’язкового вибіркового іспиту", - зазначила Л.Гриневич.

Міністр також поінформувала про терміни проведення незалежного зовнішнього оцінювання, яке буде проведено з 11 предметів. За словами доповідачки, цього року для участі в ЗНО зареєструвалося понад 354 тисячі осіб.

Л.Гриневич також доповіла про вступну кампанію до закладів вищої освіти.

«Ми розуміємо той факт, що у сфері вищої освіти ми потребуємо більш серйозних кроків щодо забезпечення якості вищої освіти. Зараз розпочало роботу у повному складі Національне агентство забезпечення якості вищої освіти, яке очолив Сергій Квіт. Хочу повідомити, що на наступний рік одним з пріоритетів, крім продовження реформи «Нова українська школа», реформи професійно-технічної освіти в рамках великого проекту з Європейським Союзом стане реформа системи вищої освіти щодо підвищення якості вищої освіти і збільшення ефективності використання коштів для того, щоб вони були сконцентровані в кращих університетах країни», - зазначила Л.Гриневич.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: тарифи у відновлювальній енергетиці; виплата заборгованості із виплати зарплат на державних підприємствах, зокрема шахтарям; підтримка родин загиблих під час аварії на шахті на окупованій території Луганської області; реалізація вугільної продукції; забезпечення водою Донбасу; розробка законодавства щодо поводження з відходами; зростання заборгованості населення за комунальні послуги і газ, виплата субсидій; європейська інтеграція; залучення інвестицій та підвищення рівня життя населення; нарахування та виплати стипендій, розвитку інфраструктури галузі освіти; ремонт доріг державного значення на Івано-Франківщині; медичне забезпечення населення.

В'ячеслав Кириленко від імені Уряду і на прохання прем’єр-міністра подякував «усім героям Чорнобиля за їхній подвиг, а також усім людям, які протягом 33 років мінімізують наслідки Чорнобильської катастрофи в усіх сферах життя України».

Він також привітав народних депутатів і всіх українців із прийдешнім святом Великодня, побажавши: «Щастя, здоров’я, всіх гараздів і перемоги!».

Віце-прем'єр-міністр подякував Парламенту за плідну співпрацю і ухвалені вчора закони: про українську мову, рішення про проведення Міжпарламентської Асамблеї НАТО в Україні, а також за Звернення щодо неприпустимості паспортизації українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території ОРДЛО.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.