Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 квітня 2019, 13:49

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання.

А.Парубій нагадав, що сьогодні, 26 квітня, минає 33 роки від наймасштабнішої екологічної і техногенної катастрофи  в новітній історії – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

«Тисячі наших співвітчизників назавжди залишили свої домівки у тридцятикілометровій зоні навколо ЧАЕС. Сотні родин втратили рідних через підступну і невидиму променеву хворобу», - поінформував Голова Парламенту.

Він також зазначив, що сьогодні ми вшановуємо героїв-ліквідаторів та жертв аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

«Шановні ліквідатори! Від імені Верховної Ради України висловлюю вам щиру вдячність та пошану за героїзм! Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя та довгих років життя. Шануємо наших Героїв!», - сказав А.Парубій.

Голова Верховної Ради також привітав усіх українців з великим християнським святом Великодня, яке буде відзначатися у неділю.

«Особливі наші вітання воїнам, які будуть святкувати Воскресіння Христове на бойовому чергуванні на передовій, а не вдома з родиною!», - наголосив він.

А.Парубій також закликав у великодній молитві просити божого захисту усім українським воїнам.

«Миру та процвітання усьому українському народу! Щасливого Великодня!», - побажав Голова Верховної Ради.

Головуючий надав слово для заяви від фракцій політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" та Радикальної партії Олега Ляшка, народному депутату Олегу Ляшку.

Після нього від фракція політичної партії "Опозиційний блок" та групи "Партія "Відродження" виступив народний депутат Олександр Долженков.

Верховна Рада вшанувала Хвилиною мовчання пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Парламент перейшов до години запитань до Уряду.

А.Парубій повідомив, що у сесійні залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Віце-прем'єр-міністром В'ячеславом Кириленком.

Із доповіддю щодо умов доступу дітей до вищої освіти виступила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Члени Уряду відповіли на запитання депутатських фракцій, груп і народних депутатів щодо наступних питань: тарифи у відновлювальній енергетиці; виплата заборгованості із виплати зарплат на державних підприємствах, зокрема шахтарям; підтримка родин загиблих під час аварії на шахті на окупованій території Луганської області; реалізація вугільної продукції; забезпечення водою Донбасу; розробка законодавства щодо поводження з відходами; зростання заборгованості населення за комунальні послуги і газ, виплата субсидій; європейська інтеграція; залучення інвестицій та підвищення рівня життя населення; нарахування та виплати стипендій, розвитку інфраструктури галузі освіти; ремонт доріг державного значення на Івано-Франківщині; медичне забезпечення населення.

Із заключним словом виступив В'ячеслав Кириленко.
На цьому "година запитань до Уряду" завершилася.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко оголосила запити від депутатських груп та фракцій.

А.Парубій повідомив, що надійшло чотири постанови про скасування Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної». Регламентом Верховної Ради відводиться дві доби на внесення подібних постанов. Він наголосив: «Відміна цих постанов не становить для Парламенту ніяких труднощів, але якщо ми скасуємо їх швидше, чим через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону».

А.Парубій запевнив, що вся процедура під час прийняття даного закону була витримана «до йоти». «Нема про що турбуватись. На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови, невідкладно я підпишу закон про мову, невідкладно, і про це є повна домовленість, Президент Петро Порошенко підпише закон. Але ми не повинні дати жодного шансу щоб в Конституційному Суді був шанс для того, щоб поставити під сумнів Закон про українську мову», - наголосив Голова Парламенту.

«Колишні "регіонали" не заблокують закон, для цього у них немає жодних шансів», - пояснив А.Парубій.

І.Геращенко надала слово для виступів народним депутатам.

Головуюча оголосила перерву в засіданні на 30 хвилин.

Після перерви народні депутати виступили у рубриці Різне.

Закриваючи ранкове засідання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд привітала українців із прийдешнім святом Великодня.

Наступне пленарне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 14 травня.