Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

24 серпня 2019, 15:55

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди учасникам АТО, волонтерам, учасникам Революції Гідності з нагоди 28-річниці проголошення незалежності України

докладніше
24 серпня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Незалежності України

докладніше
23 серпня 2019, 16:37

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у парламенті відбувся День відкритих дверей

докладніше
23 серпня 2019, 15:31

«Український синьо-жовтий прапор – це символ свободи і незалежності», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Вільнюсі

докладніше
23 серпня 2019, 13:30

Брифінг за результатами засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:02

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:00

Підготовча депутатська група визначилася із датами проведення наступних засідань групи і підгруп

докладніше
23 серпня 2019, 12:56

Підготовча депутатська група затвердила пропозиції щодо складу Лічильної комісії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:52

Затверджено пропозиції щодо складу Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:15

Підготовча депутатська група затвердила перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 серпня

докладніше
23 серпня 2019, 09:15

«Ми підтримуємо політику відкритих дверей для України у Європейському Cоюзі» - Спікер Сеймаса Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм

докладніше
22 серпня 2019, 19:02

«Немає більш щирого, більш відчайдушного адвоката України, аніж Литва. Це великий ресурс на шляху до ЄС, який треба дуже цінувати», - А.Парубій

докладніше
22 серпня 2019, 16:55

Програма РАДА провела тренінг для новобраних народних депутатів партії "Голос"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 квітня 2019, 14:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася міжнародна парламентська координаційна зустріч з технічної допомоги

 

Захід проведено в рамках дії Меморандуму між Апаратом Верховної Ради України та Фондом Східна Європа щодо співпраці з впровадження Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» з метою обговорення актуальних новин Парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги.

У зустрічі взяли участь народні депутати, представники дипломатичного корпусу, донорських та міжнародних організацій.

Під час зустрічі йшлося про парламентські дослідницькі служби, про аналітичний потенціал, який має передувати створенню законопроектів і законотворчому процесу.

Заступник Директора Програми Рада Тетяна Бібік, говорячи про створення певних аналітичних можливостей в рамках Верховної Ради, запропонувала учасникам зустрічі обговорити низку актуальних питань: наскільки Апарат і Верховна Рада в цілому має бути потужною в аналітичному сенсі; які можуть бути виклики, які можливості і майбутнє того аналітичного середовища, яке буде допомагати законодавцям?

«Для того, щоб зрозуміти якою має бути дослідницька служба треба взяти до уваги кілька моментів: в першу чергу потрібно скористатися міжнародним досвідом. Наприклад, прикладом Дослідницької служби Європейського Парламенту, яка налічує 350 високоякісних експертів і працює для 751 члена ЄП.

Її завдання прості: надавати аналітичні послуги парламентаріям, комітетам та всім тим, хто займається питаннями публічної політики. Це і впровадження сучасного бібліотечного сервісу і можливість користування різними базами даних, проведення експертних круглих столів і обговорення тощо», - зазначила Тетяна Бібік.Заступник Директора Програми Рада також звернула увагу на виклики для функціонування такого органу: завжди бути на крок попереду, виробляти таку аналітику та дослідження, які будуть мати довіру споживача, користуватися попитом, допомагати парламентаріям ставати на певний час швидкими експертами з того чи іншого питання.

Під час зустрічі також йшлося про важливість розуміти на яких принципах буде працювати парламентська дослідницька служба. Наголошувалося, що вона має буди віддана цінностям парламентаризму і бути абсолютно незаангажованою, не працювати ніколи для окремих політичних сил, а працювати для всіх, представлених в парламенті; проводити якісні та актуальні дослідження, зберігати інституційну пам’ять, надавати аналітичну підтримку парламентаріям, комітетам та під час пленарних засідань.

Також під час йшлося про те, чому важливо мати дослідницьку службу? Серед основних умов існування такої служби, зокрема, називалися постійне покращення якості законодавчого процесу, вибудовування якісної контрольної функції парламенту, покращення сприйняття громадянами роботи законодавчого органу в цілому, вибудовування у них довіри до парламенту.

Представник Офісу економічного аналізу Віктор Мазірчук представив підсумковий звіт про діяльність Офісу з фінансового та економічного аналізу за 2015-2019 рр., робота якого завершується.

За його словами, основним завданням Офісу є підвищення якості законодавства і допомога народним депутатам, працівникам Парламенту в їхній роботі, насамперед в економічному блоці. Офіс проводить дослідження на запити народних депутатів і комітетів, а також дослідження ad hock на надзвичайно важливі і сенсативні теми.

Основою місією Офісу його представник назвав підвищення ефективності та якості законодавства, яке розробляє і ухвалює Верховна Рада, підвищення використання аналітики і наявної економічної інформації у Парламенті.

Учасників зустрічі також було поінформовано про роботу Європейського дослідницького центру.

Під час зустрічі її учасники зустрічі висловили своє бачення обговорюваної теми та пропозиції. Зокрема, наголошувалося на необхідності створення сучасної аналітичної служби у вищому законодавчому органі, яка допомагатиме парламентаріям у підготовці якісних законодавчих рішень.