Новини

14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше
13 червня 2019, 09:46

Ірина Геращенко: «Збільшення представництва жінок у секторі безпеки та оборони та посилення їх ролі у миротворчих процесах - мета нової платформи «Безпека.Жінки.Мир»»

докладніше
13 червня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів Маріуполя з п’ятою річницею звільнення міста від російської окупації

докладніше
12 червня 2019, 17:30

Відбувся тренінг "Основи громадянської парламентської освіти"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 березня 2019, 19:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

«Настав ЧАС подолати туберкульоз!» - до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у Верховній Раді проведено низку просвітницьких заходів

21 березня напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня, міжфракційне депутатське об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом» провело у Верховній Раді України ряд заходів під гаслом: «Настав ЧАС подолати туберкульоз!».

Зокрема, у цей день відбулися: національний круглий стіл, акція «Настав час» перед будівлею Верховної Ради, прес-брифінг, в кулуарах Парламенту відкрилася фотовиставка “Туберкульоз очима пацієнта”.

Під час національного круглого столу народні депутати, керівники державних органів влади, міжнародні експерти, представники громадських та пацієнтських організацій обговорили ситуацію з туберкульозом в країні.

Під час засідання зазначалося: «Щорічно в країні помирає від туберкульозу понад 3700 осіб, кожного дня – близько 10 пацієнтів. Непрямі економічні збитки за такої ситуації щорічно становлять понад 12 мільйонів доларів. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2018 році зареєстровано 21314 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат».

Як повідомив під час засідання представник Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Огтай Гозалов: «Цього року Всесвітній день боротьби з туберкульозом проходить під гаслом «ЧАС виконувати обіцянки». Він зазначив, що в Україні докладається багато зусиль і владою, і громадянським суспільством для подолання цієї хвороби. Водночас, за його словами, «незважаючи на успіхи останніх років, ми повинні розуміти, що це захворювання, яке стосується кожного і в боротьбі з ним має брати участь все суспільство».

«Зараз є реальний шанс, щоб за 5-7 років туберкульоз пішов в історію і в Європі, і в Україні. Для цього є достатньо фінансів і політичної волі», - сказав О.Гозалов.

Він також запевнив, що ВООЗ готова надавати Україні передові технології, високі стандарти лікування цього небезпечного захворювання.

Учасники круглого столу особливо наголошували, що для покращення ситуації Кабінетом Міністрів розроблений середньостроковий стратегічний документ – Загальнодержавна цільова програма протидії туберкульозу, яка наразі перебуває на розгляді комітетів Верховної Ради.

«Загальнодержавна програма протидії туберкульозу є не тільки документом , що формує напрямок та створює засади протитуберкульозної боротьби в країні, але має бути частиною системи підзвітності виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна під час Наради високого рівня Генасамблеї ООН у вересні 2018 року», - зазначив голова міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом» народний депутат Сергій Кіраль. Він також висловив переконання, що об’єднання зусиль урядових органів, громадянського суспільства і парламентаріїв дасть змогу суттєво змінити ситуацію із захворюванням.

Директор Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Андрій Скіпальський також підкреслив, що результатом сьогоднішніх заходів має стати саме мобілізація зусиль усіх гілок влади задля прийняття проекту Закону «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки» (№9467).

Присутні на засіданні народні депутати запевнили, що Верховна Рада готова об’єднатися навколо даного законопроекту і ухвалити зазначену програму.

Учасники заходу обговорили проблеми, з якими сьогодні стикаються люди, хворі на туберкульоз. Про власний досвід подолання хвороби та проблеми інших пацієнтів розповіла голова пацієнтської організації «TB People Ukraine» Ольга Клименко, яка перемогла туберкульоз і тепер допомагає це зробити іншим. Вона наголосила на важливості професійної і людської підтримки для успішного лікування хворих на туберкульоз. «За 25 років епідемії туберкульозу ми не знали більш активної підтримки на національному рівні ніж сьогодні», - зазначила О.Клименко.

За підсумками круглого столу була прийнята резолюція, в якій учасники засідання закликали народних депутатів, в першу чергу членів Комітету з питань охорони здоров’я, підтримати проект закону №9467, а також проект постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні». Окрім того, в резолюції міститься заклик «до відповідних органів, за підтримки Партнерства «Зупинити ТБ. Україна», впровадити механізм підзвітності виконання положень Політичної декларації, прийнятої за результатами Наради високого рівня ООН х питань туберкульозу».

«Учасники засідання домовились про максимальне об’єднання зусиль для прийняття на національному рівні стратегічного документу в сфері подолання туберкульозу», - сказано в документі.

Перед будівлею Верховної Ради на площі Конституції відбулася публічна акція під чотириметровою інсталяцією у вигляді годинника, на циферблаті якого разом зі слоганом «Настав ЧАС подолати туберкульоз!» замість цифр були зазначені основні меседжі боротьби з туберкульозом, актуальні для України:

- затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню туберкульозом;

- своєчасне виявлення туберкульозу;

- забезпечення лікування, орієнтованого на потреби людини;

- зменшення фінансового тягаря людей, які постраждали від туберкульозу.

Ці питання також порушувалися учасниками прес-брифінгу, який відбувся на площі Конституції.

Сергій Кіраль, зокрема поінформував присутніх про резолюцію, ухвалену за підсумками круглого столу.

В.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун під час брифінгу розповіла: «Ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Наразі в Україні зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки та рецидиви туберкульозу. Минулого року їх кількість зменшилась на 800 в порівнянні з 2017 роком. Сьогодні Україна повністю фінансує закупівлю ліків від туберкульозу, а завдяки закупівлям через міжнародні організації нам вдалося збільшити їх кількість майже у 40 разів. Наприклад, препарат Лінезолід міжнародні організації минулого року закупили за ціною 0,27 доларів, а МОЗ України у 2014 році цей самий препарат закуповував за 2,85 доларів».

Перший заступник генерального директора Центр громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко повідомив, що акція «Настав ЧАС» проходить в рамках всесвітньої інформаційної кампанії «It`s time», започаткованої міжнародним партнерством «Зупинимо туберкульоз» («Stop TB Partnership»). І вдруге міжнародна інформаційна кампанія до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом пройшла в Україні на рівні Парламенту.

На прес-брифінгу також виступили представники Європейського бюро ВООЗ, МБФ «Альянс громадського здоров’я», пацієнтської організації «TB People Ukraine».

Під час проведення заходів всі, хто бажає продемонструвати свою солідарність та причетність до справи подолання туберкульозу, отримали наліпки на одяг у вигляді наручного годинника.