Новини

25 квітня 2019, 13:39

Триває засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
25 квітня 2019, 11:12

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

докладніше
25 квітня 2019, 10:25

У Комітеті у закордонних справах відбулася зустріч з депутатами Німецького Бундестагу

докладніше
25 квітня 2019, 10:12

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликав Парламент змобілізуватися для ухвалення Мовного закону

докладніше
25 квітня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 25 квітня

докладніше
25 квітня 2019, 09:12

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 25 квітня

докладніше
24 квітня 2019, 18:25

Комітет з питань запобігання і протидії корупції заслухав звіти керівників НАБУ і САП про підсумки 4-х років роботи даних антикорупційних органів (відео)

докладніше
24 квітня 2019, 16:46

Перший заступник голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Дирів провів особистий прийом громадян

докладніше
24 квітня 2019, 16:00

Комітет з питань європейської інтеграції підтримав законопроект про ратифікацію Рамкового договору між урядами України та Франції щодо проекту з постачання питної води у м. Маріуполі

докладніше
24 квітня 2019, 14:21

У Верховній Раді відбулася міжнародна парламентська координаційна зустріч з технічної допомоги

докладніше
24 квітня 2019, 14:06

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 квітня 2019, 11:43

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулися слухання на тему: "Молодіжне житлове кредитування - вклад в майбутнє Європейської України"

докладніше
24 квітня 2019, 10:46

Голова Парламенту невідкладно поставить питання про його відставку на голосування після ухвалення закону про українську мову

докладніше
24 квітня 2019, 10:44

Члени Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення взяли участь в обговоренні проблемних питань перерахунку вже призначених пенсій відповідно до Закону України "Про державну службу" та пошуку шляхів їх вирішення

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
13 березня 2019, 14:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

Відкриваючи ранкове засідання, Голова Верховної Ради України А.Парубій повідомив, що Європарламент ухвалив резолюцію про позбавлення Росії статусу стратегічного партнера ЄС. Він зазначив, що Україна вітає це рішення.

«У своєму рішенні Європарламент висловився чітко і однозначно - санкції мають бути продовжені. Зазначено загрози, які несе російська дезінформація та проект «Північний потік-2», засуджуються фінансові операції з відмивання російських грошей та ще раз засуджується російська агресія в Чорному і Азовському морях. Україна вітає це рішення, адже путінська Росія – країна-агресор – не може бути стратегічним партнером вільної та чесної Європи», - сказав Голова Верховної Ради.

Також А.Парубій поінформував, що Палата Представників Конгресу США схвалила проект закону про невизнання суверенітету Російської Федерації над Кримом, таким чином на законодавчому рівні закріпивши невизнання анексії Криму.

«Високо цінуємо послідовну та принципову підтримку союзників України по антипутінській коаліції. Разом - сильні! Разом - переможемо!», - наголосив Голова Парламенту.

Головуючий надав слово народним депутатам для виступів з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Верховна Рада вшанувала хвилиною мовчання пам’ять керівника прес-служби ВО «Свобода» Дмитра Чернявського, вбитого російськими бойовиками на мітингу у Донецьку 13 березня 2014 року.

Після виступів народних депутатів із заявою виступив представник депутатської фракції «Опозиційний блок» Ігор Шурма.

А.Парубій оголосив про продовження розгляду правок до проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д), розгляд якого у другому читанні було розпочато 28 лютого.

Головуючий запросив на трибуну голову Комітету з питань культури і духовності Миколу Княжицького.

Парламент продовжує розгляд правок до першого розділу законопроекту: ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ. Засідання розпочалося із розгляду 115 правки, далі народні депутати перейшли до 121 правки.

Верховна Рада розглядає правки до другого розділу проекту Закону, назву якого викладено у наступній редакції: УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ (правки №123-171).

Головуючий надав слово для оголошення заяви від двох фракцій народному депутатові Володимиру Ар'єву.

А.Парубій оголосив перерву. Пленарне засідання продовжиться з розгляду 165 правки.

Продовжуючи пленарне засідання, Голова Верховної Ради нагадав норму Регламенту, згідно з якою, народний депутат має право поставити на підтвердження будь-яку правку, яка була врахована профільним Комітетом.

Водночас, він нагадав практику розгляду масштабних законопроектів: «Після проходження всіх правок Комітет проведе своє засідання і повідомить Верховній Раді України, які з правок є принципово, критично важливими щоб законопроект був цілісним і щоб він міг повноцінно працювати. Перед голосуванням за Закон в цілому, ми зможемо повернутися до цих правок і їх підтвердити».

Парламент продовжує розгляд правок до другого розділу проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Верховна Рада розпочала розгляд правок до третього розділу законопроекту, назву якого пропонується сформулювати у наступній редакції: ОБОВ’ЯЗОК ВОЛОДІТИ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ (правки 172-282).

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко подякувала Кабінету Міністрів і, зокрема, Віце-прем'єр-міністру України В'ячеславу Кириленку за участь у розгляді законопроекту і надала йому слово.

В.Кириленко підкреслив важливість проекту Закону, який зараз розглядається Парламентом, і "засвідчив єдність парламентської коаліції і виконавчої влади у повазі до української мови як державної".

Головуюча продовжила ранкове пленарне засідання на 15 хвилин.

Закриваючи засідання, І.Геращенко звернула увагу народних депутатів, що у четвер, 14 березня, розгляд проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д) продовжиться з 272 правки.