Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 листопада 2018, 13:22

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів круглий стіл на тему: «Досягнення цілей газовидобутку. Чи всі можливості використано?» (відео)

Захід організований Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки за сприяння Уряду Великобританії.

Завданням круглого столу було обговорення стратегічних завдань з видобутку природного газу, Кодексу про надра та визначення кроків, які потрібно здійснити для покращення управління природними ресурсами. 

Перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, відкриваючи захід, зазначив: «Комітет періодично проводить дискусій з метою пошуку інструментів і рішень, необхідних для отримання Україною власних енергетичних ресурсів, що дасть можливість Україні стати енергетично незалежною державою».

Очільник Комітету нагадав, що представники Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки були ініціаторами та розробниками багатьох законопроектів, які дають змогу спростити бюрократичні процедури, зменшити податкове навантаження, створити конкурентні інвестиційні умови для приходу великих інвесторів в сектор видобутку власного газу. «Закон, який прийняла Верховна Рада України щодо децентралізації ренти, дозволив отримати на місцях великі фінансові ресурси і це повинно сприяти динаміці збільшення видобутку газу. Програма розвитку газовидобувної галузі до 2020 року є для України критично необхідною. Враховуючи, що відбувається будівництво газопроводів в обхід України, ми повинні переосмислити нашу енергетичну безпеку», - зазначив О.Домбровський і додав: «Нам необхідно знайти ефективну формулу, без елементів корупції, яка б дала можливість інтеграції можливостей державного сектору з видобутку газу і приватного сектору. Потрібно на рівні парламенту, уряду, центральних органів виконавчої влади зробити все можливе для того, аби зняти бар’єри, котрі заважають рухатися вперед, адже нам потрібне революційне збільшення обсягів видобутку природного газу».

Олег Прохоренко, голова «Укргазвидобування», відзначив певні позитивні зрушення. Серед них, наприклад, значне покращення співпраці з «Держгеонадрами». За словами О.Прохоренка, завдяки своєчасному опрацюванню дозвільних документів з боку «Держгеонадр» «Укргазвидобування» має можливість ефективно використовувати потенціал наявних родовищ та збільшувати видобуток власного газу за результатами робіт з інтенсифікації видобутку. «З початку року ми отримали приблизно 100 погоджень, зокрема й на продовження дії та внесення змін до наявних спецдозволів», - зазначив О.Прохоренко. Водночас, він зауважив, що на фоні певних покращень, однією з ключових проблем, яка гальмує збільшення темпів видобутку, є процедура погодження спеціальних дозволів облрадами. Зокрема, через велику кількість відмов компанії не вдалося досягти приросту обсягу видобутку на 1 млрд кубометрів. Через це О.Прохоренко запропонував розглянути питання щодо позбавлення облрад права погоджувати спецдозволи, пропонуючи натомість систематично проводити аукціони.

Заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова, підбиваючи підсумки обговорення, звернула увагу присутніх, що сьогодні на рівні первинного законодавства прийняті всі можливі закони. Створені привабливі фіскальні умови для видобутку газу і нафти, окрім нетрадиційного видобутку газу. Нормативну базу щодо нетрадиційного газу, на її думку, потрібно розробляти.

Також О.Бєлькова зазначила, що потрібно оновити механізм спільної діяльності, не порушуючи інтереси України і не звільняючи від відповідальності тих, хто скористався цим режимом раніше, не враховуючи інтереси України. Завданням на 2019 рік повинно бути укладання як мінімум 10 нових угод, які реально почнуть працювати та відкриття інформації відповідно до прийнятого закону про прозорість видобувних галузей, зауважила парламентарій. За її словами, у держави на законодавчому рівні не вирішенні питання «сплячих ліцензії». Потрібно розробити механізм повернення їх в ринок, зазначила О.Бєлькова і наголосила на необхідності створення окремого «регулятора» для нафтогазової галузі.