Новини

11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше
11 жовтня 2019, 15:38

Члени Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів разом з представниками громадянського суспільства обговорили законодавчі ініціативи щодо відновлення права на отримання пенсій окремим категоріям громадян

докладніше
11 жовтня 2019, 13:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України проведено тематичний урок для освітян

докладніше
11 жовтня 2019, 12:36

Відбувся брифінг на тему: "Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи"

докладніше
11 жовтня 2019, 12:00

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування проведено засідання робочої групи із законодавчого врегулювання питань видобутку бурштину

докладніше
11 жовтня 2019, 11:29

Комітет з питань молоді і спорту провів круглий стіл на тему: "Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики"

докладніше
11 жовтня 2019, 11:10

Комітет з питань антикорупційної політики провів виїзне закрите засідання у Службі безпеки України

докладніше
11 жовтня 2019, 09:35

Огляд головних тем «Голосу України» від 11 жовтня

докладніше
10 жовтня 2019, 20:49

Взаємодія з аудиторськими структурами буде конструктивною і відкритою, - Дмитро Разумков

докладніше
10 жовтня 2019, 19:43

Ми готові розвивати двосторонні відносини між Україною та Нідерландами, – Дмитро Разумков

докладніше
10 жовтня 2019, 18:00

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад»

докладніше
10 жовтня 2019, 16:35

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан провів особистий прийом громадян

докладніше
10 жовтня 2019, 14:09

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 листопада 2018, 11:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після реєстрації депутатів повідомив, що у пленарному засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Депутати заслухали Міністра юстиції України Павла Петренка.

У своєму виступі П.Петренко детально зупинився на проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності» (№ 9311), зареєстрованому у Верховній Раді на поточному тижні.

За його словами, даний законопроект спрямований на захист права власності і боротьбу з рейдерством.

Міністр нагадав, що раніше були прийняті два важливі пакети законів: «Маски-шоу стоп» і щодо боротьби з рейдерством в аграрній сфері. «Ми розробили комплексний законопроект, який прибирає ті лазівки, які залишилися для нечистих на руку підприємців, які спрямовували свою діяльність виключно на те, щоб позбавляти громадян права власності і майна», - сказав П.Петренко.

Законопроект був розроблений на підставі доручення Президента України Петра Порошенка, яке він дав два тижні тому назад під час зустрічі з представниками бізнесу. За словами Міністра, його підтримали всі бізнес-асоціації.

«У даному проекті Закону ми вирішуємо дві великі проблеми: першу – усунення можливості суб’єктивного впливу реєстраторів чи інших осіб, які мають право на реєстраційні дії в сфері власності і даємо гарантії власнику збереження свого майна і недопуску рейдерських захоплень, другу – надання сервісів держави, які живуть у найвіддаленіших населених пунктах України. Мова йде про 7 мільйонів осіб, які не мають доступу до нотаріальних послуг, до послуг державних нотаріусів з елементарних, але надзвичайно важливих питань – оформлення власності, спадщини тощо», - розповів Міністр юстиції.

Він також сказав: «В даному законопроекті ми запроваджуємо новацію, яка дає можливість ліквідувати дефіцит державних нотаріусів по сільським територіям». Також вносяться зміни в формування вартості нотаріальних послуг.

Ще однією новацією пропонованого проекту Закону Міністр назвав позбавлення комунальних підприємств права реєстрації бізнесу і власності. «Тільки місцеві громади - ОТГ, міські ради, райдержадміністрації і нотаріуси матимуть праву продовжувати здійснювати реєстраційні дії», - наголосив П.Петренко.

Він також сказав, що даним законопроектом українські громадяни захищаються від підробок договорів оренди земельних паїв, зокрема шляхом виключного нотаріального оформлення таких документів.

Міністр юстиції Павло Петренко висловив сподівання, що законопроект щодо посилення гарантій захисту державою права власності буде прийнятий Верховною Радою в же до кінця поточного року.

Члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання від фракцій та народних депутатів.

Зокрема, запитання стосувалися: фінансування потреб армії та охорони здоров’я, реформи з децентралізації, проблем місцевих громад, теплих кредитів, ремонту доріг, виділення земельних ділянок, підтримки села.

. 

Відповідаючи на запитання стосовно необхідності продовження створення Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в рамках реформи з децентралізації, Прем’єр-міністр зазначив, що вбачає за необхідне оновлення концепції, затвердженої в 2014 році. «Зрештою нам потрібно виходити на зміни до Конституції України, де визначати повноцінне повсюдне місцеве самоврядування з повноваженнями і відповідальністю, в тому числі, і на обласному рівні», - сказав В.Гройсман.

У даному контексті, Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко звернувся до народних депутатів за проханням якнайшвидше розглянути проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (№8051), який «дозволяє піти від «радянщини» і по-новому підійти до адміністративно-територіального устрою, визнавши базовим рівнем громаду».

Голова Верховної Ради А.Парубій виступив на підтримку прийняття даного законопроекту, підкресливши: «Нам треба розробити комплекс заходів щоб ми мали якийсь етап об’єднання територіальних громад, ввести конкретні терміни завершення цього процесу».

В.Гройсман поінформував, що Уряд буде подавати Президентові України пропозицію щодо звільнення голів районних адміністрацій, на територіях яких ще не створено жодної ОТГ.

В ході «години запитань до Уряду» В.Гройсман подякував депутатам за вчасне ухвалення Державного бюджету на 2019 рік.

«Відсутність бюджету, це «мутна вода» на якій можна зварити все, що завгодно, а коли є бюджет, от там є прозорі цифри», - зазначив Прем’єр-міністр.

Він також сказав: «Я вдячний, що бюджет підтриманий саме в такому форматі, в якому він був опрацьований з Комітетом з питань бюджету, оскільки «надути» видатки, які не підкріплені доходами, це надзвичайно серйозна проблема».

В.Гройсман наголосив: «Бюджет є збалансованим і реалістичним і це є хороша ознака стабільності в 2019 році, незважаючи на те, що ми маємо величезний виклик: погашення боргів минулих періодів. Це, фактично, розплата за помилки минулого». Він також додав: «Мені не потрібні кредити МВФ. У нас економіка почала зростати, ми можемо самі собі давати раду, але ми маємо віддавати борги, які взяті до 2014 року».

Прем’єр-міністр та міністри відповіли на інші запитання народних депутатів.

На цьому "година запитань до Уряду" завершилась.