Новини

26 березня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Національної гвардії України

докладніше
25 березня 2019, 18:37

Ірина Геращенко: «Ми очікуємо на жорстку реакцію від ОБСЄ та лідерів «Нормандського формату» на деструктивну позицію російської сторони, спрямованої на поглиблення гуманітарної кризи на Донбасі»

докладніше
25 березня 2019, 17:00

У Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу

докладніше
25 березня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром закордонних та європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном

докладніше
25 березня 2019, 11:14

МФО «Зелена енергія змін» представило порядок денний з питань охорони довкілля та енергетики для України до 2030 року

докладніше
25 березня 2019, 10:21

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув звіт Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
25 березня 2019, 06:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Служби безпеки України

докладніше
22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
09 листопада 2018, 19:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції обговорили зміни до Кримінального кодексу щодо посилення захисту громадських діячів та журналістів

Відбулося спільне засідання підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством, підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції на тему: «Обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення захисту громадських діячів та професійної діяльності журналістів».

У заході взяли участь народні депутати, журналісти, які постраждали від нападів та перешкоджань журналістській діяльності, громадські активісти.

Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету з питань запобігання і протидії корупції Юрій Дерев’янко повідомив, що даний проект закону ще не зареєстровано у Верховній Раді тому є можливість всебічно його обговорити і допрацювати.

Серед змін до Кримінального кодексу, що викладені у проекті закону, гостру дискусію викликала пропозиція збільшити покарання за перешкоджання діяльності журналістам, яка зараз передбачає лише штраф.

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик зазначила, що не підтримує посилення покарання.

За її словами, на сьогодні порушено близько ста справ за фактами різних нападів на журналістів, однак вони не розслідуються.

На думку Т.Печончик: «Є достатня законодавча база, однак вона не виконується: не порушуються справи, а ті що порушені, не розслідуються. Посилення відповідальності даного питання не вирішить, водночас, більш жорстке покарання може бути застосоване проти самих активістів».

Вона також запропонувала уточнити в пропонованому законопроекті поняття «громадський активіст».

Також в ході дискусії піднімалося питання про необхідність уточнення поняття «журналіст», яке на сьогодні не охоплює операторів, фотографів та ряд інших, а отже не дає можливості їх захистити.

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини  з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига під час дискусії зазначив, що підтримує посилення відповідальності за напади на журналістів.

Водночас, за його словами, однією з проблем є те, що у нападах на активістів часто бувають задіяні представники правоохоронних органів, що утруднює проведення будь-якого розслідування. На його думку, тут має нарешті запрацювати Державне бюро розслідувань.

Присутня на обговорення представник громадської організації «Кияни об'єднуємось» також наголосила, що для тиску на громадських діячів все частіше залучаються правоохоронні органи.

«Посилення відповідальності менше впливає на зменшення кількості нападів на журналістів і активістів, чим невідворотність покарання», - наголосила активістка.

Присутні на обговоренні громадські активісти і журналісти розповідали власні історії нападів на них і про хід розслідування. За їхніми словами, часто навіть не можна добитися, щоб зареєстрували справу, або її реєструють як «хуліганство».

На думку Ю.Дерев’янка: «Справи, пов’язані з нападами на журналістів і активістів має розслідувати Служба безпеки України, а не поліція за статтею «хуліганство».

Він також підкреслив, що необхідно сформулювати в законі, хто такі громадські активісти. «Можливо, визначення буде не досконалим, але, щоб хоча б частину з них захистити», - сказав депутат.

Голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко в ході обговорення наголосив, що необхідно вносити зміни не тільки в Кримінальний, а й в Кримінально-процесуальний кодекс.

«Часто у нас норма є, а реалізувати її неможливо. Наприклад, стаття 208 КПКУ «Затримання уповноваженою службовою особою» - не дає процесуальних підстав для затримання нападника за посягання на життя», - сказав депутат.

Присутні на обговоренні проекту Закону народні депутати підтримали пропозицію активістів про необхідність заслухати звіт Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова про стан розслідування справ про напади на журналістів.

Окрім того, активісти запропонували перевірити кваліфікацію справ, порушених після нападів на журналістів, оскільки, на їхню думку, наведена на засіданні статистика дуже занижена.

Голови підкомітетів Комітету з питань запобігання і протидії корупції наголосили, що відкриті до широкої співпраці із журналістами та громадськістю з метою доопрацювання пропонованого законопроекту.