Екскурсії до Верховної Ради України з нагоди Дня Державного Прапора України

Новини

24 серпня 2019, 15:55

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди учасникам АТО, волонтерам, учасникам Революції Гідності з нагоди 28-річниці проголошення незалежності України

докладніше
24 серпня 2019, 05:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Днем Незалежності України

докладніше
23 серпня 2019, 16:37

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України у парламенті відбувся День відкритих дверей

докладніше
23 серпня 2019, 15:31

«Український синьо-жовтий прапор – це символ свободи і незалежності», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь в урочистостях з нагоди Дня державного прапора України у Вільнюсі

докладніше
23 серпня 2019, 13:30

Брифінг за результатами засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:02

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
23 серпня 2019, 13:00

Підготовча депутатська група визначилася із датами проведення наступних засідань групи і підгруп

докладніше
23 серпня 2019, 12:56

Підготовча депутатська група затвердила пропозиції щодо складу Лічильної комісії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:52

Затверджено пропозиції щодо складу Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 12:15

Підготовча депутатська група затвердила перелік Комітетів Верховної Ради України IX скликання

докладніше
23 серпня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 серпня

докладніше
23 серпня 2019, 09:15

«Ми підтримуємо політику відкритих дверей для України у Європейському Cоюзі» - Спікер Сеймаса Литви Вікторас Пранцкєтіс під час зустрічі з Головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм

докладніше
22 серпня 2019, 19:02

«Немає більш щирого, більш відчайдушного адвоката України, аніж Литва. Це великий ресурс на шляху до ЄС, який треба дуже цінувати», - А.Парубій

докладніше
22 серпня 2019, 16:55

Програма РАДА провела тренінг для новобраних народних депутатів партії "Голос"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 жовтня 2018, 15:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді представлено результати опитування народних депутатів України 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій

  У координаційній зустрічі взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, програми USAID «РАДА» та Фонду Східна Європа, експерти неурядових і міжнародних організацій.

Під час зустрічі учасники обговорили результати опитування депутатів Верховної Ради 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій: законодавчої, контрольної та представницької, а також взаємодії Верховної Ради з інститутами громадянського суспільства.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, відкриваючи захід, зазначив, що предметом координаційної зустрічі є дуже цікаве дослідження, глибинний аналіз, який традиційно проводиться за підтримки програми USAID «РАДА». І.Когут відзначив, що це вже десяте, ювілейне дослідження, яке розпочалося у травні та тривало до жовтня.

За його словами, в опитуванні взяли участь 110 народних депутатів. Згідно з результатами опитування, позиція фракції не є визначальним чинником для голосування народного депутата за певний проект нормативно-правових актів. Ставлення депутатів до відкритих парламентських слухань щодо більшості законопроектів як інструменту впливу виборців на законодавчий процес суттєво поліпшилося, також значно зросло значення позиції виборців для голосування депутатів.

Народні депутати вказали на важливість усіх механізмів парламентського контролю (особливо Години запитань до Уряду та депутатських запитів). Водночас, вони наголосили на необхідності підвищення впливу роботи Рахункової палати.

Пріоритетними сферами для роботи проектів міжнародної технічної допомоги, на думку народних депутатів, мають бути: електронні інструменти для інформування громадян про діяльність Верховної Ради, а також залучення громадян в законотворчий процес.

Водночас, І.Когут наголосив: «Нам дуже важливо почути думку представників Апарату Верховної Ради і наших партнерів, щоб зрозуміти подальші шляхи вдосконалення та поглиблення аналітичних досліджень. Ми хочемо виховати культуру, відповідно до якої не може бути аналітичного документу без обговорень з усіма учасниками процесу».

Дослідження показало, що народні депутати визначили судову сферу найбільш пріоритетною для реформування. Це пояснюється складністю досягнення помітних результатів змін у вказаній сфері.

Основною функцією Парламенту депутати визначили законодавчу. Насамперед, стосовно ухвалення законів щодо відповідності українського законодавства правовим стандартам ЄС.

Як і у попередніх опитуваннях, основним завданням парламентських комітетів було визначено аналіз переваг та недоліків законопроектів. Також депутатами вказана необхідність поглиблення експертизи щодо гармонізації законодавства відповідно до стандартів ЄС.

За підсумками дискусії учасники заходу акцентували увагу на доцільності використання результатів дослідження під час подальшої комунікації з народними депутатами щодо шляхів підвищення ефективності роботи Верховної Ради України.

 

Довідково

 Програма USAID РАДА проводить дослідження реалізації Парламентом його основних функцій з 1998 року. Методологія дослідження передбачає опитування народних депутатів методом анкетування щодо їх професійної та законотворчої діяльності. Зокрема, щодо пріоритетної сфери реформування, законодавчої функції Парламенту, роботи у Комітетах Верховної Ради, роботи у депутатських фракціях та голосування у сесійній залі, прозорості діяльності Парламенту, роботи депутатів в округах, контрольної функції Парламенту та організації міжнародної технічної допомоги.