Новини

12 грудня 2019, 11:28

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
12 грудня 2019, 11:24

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей"

докладніше
12 грудня 2019, 09:16

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели зустріч з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

докладніше
12 грудня 2019, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 12 грудня

докладніше
11 грудня 2019, 18:36

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували організаційну модель забезпечення реалізації державної культурної та інформаційної політики

докладніше
11 грудня 2019, 18:22

Перехід на масштабний електронний документообіг в країні почнеться саме з Парламенту, - Вячеслав Штучний

докладніше
11 грудня 2019, 17:51

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію керівництва Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції про хід і результати досудових розслідувань кримінальних проваджень щодо пожеж в м. Одеса

докладніше
11 грудня 2019, 17:12

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону «Про внесення зміни до ст. 1 Закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей"

докладніше
11 грудня 2019, 14:46

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув ряд проектів законів та постанов

докладніше
11 грудня 2019, 13:48

У Верховній Раді України розпочинається проведення функціонального та інституційного аналізу Апарату

докладніше
11 грудня 2019, 13:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики розпочав розгляд у другому читанні законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

докладніше
11 грудня 2019, 09:13

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому зміни до Закону «Про Вищий антикорупційний суд» у зв'язку з прийняттям змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень

докладніше
10 грудня 2019, 19:25

Заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Олена Мошенець провела особистий прийом громадян

докладніше
10 грудня 2019, 18:08

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування провів круглий стіл на тему: «Результати реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 жовтня 2018, 15:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді представлено результати опитування народних депутатів України 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій

  У координаційній зустрічі взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, програми USAID «РАДА» та Фонду Східна Європа, експерти неурядових і міжнародних організацій.

Під час зустрічі учасники обговорили результати опитування депутатів Верховної Ради 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій: законодавчої, контрольної та представницької, а також взаємодії Верховної Ради з інститутами громадянського суспільства.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, відкриваючи захід, зазначив, що предметом координаційної зустрічі є дуже цікаве дослідження, глибинний аналіз, який традиційно проводиться за підтримки програми USAID «РАДА». І.Когут відзначив, що це вже десяте, ювілейне дослідження, яке розпочалося у травні та тривало до жовтня.

За його словами, в опитуванні взяли участь 110 народних депутатів. Згідно з результатами опитування, позиція фракції не є визначальним чинником для голосування народного депутата за певний проект нормативно-правових актів. Ставлення депутатів до відкритих парламентських слухань щодо більшості законопроектів як інструменту впливу виборців на законодавчий процес суттєво поліпшилося, також значно зросло значення позиції виборців для голосування депутатів.

Народні депутати вказали на важливість усіх механізмів парламентського контролю (особливо Години запитань до Уряду та депутатських запитів). Водночас, вони наголосили на необхідності підвищення впливу роботи Рахункової палати.

Пріоритетними сферами для роботи проектів міжнародної технічної допомоги, на думку народних депутатів, мають бути: електронні інструменти для інформування громадян про діяльність Верховної Ради, а також залучення громадян в законотворчий процес.

Водночас, І.Когут наголосив: «Нам дуже важливо почути думку представників Апарату Верховної Ради і наших партнерів, щоб зрозуміти подальші шляхи вдосконалення та поглиблення аналітичних досліджень. Ми хочемо виховати культуру, відповідно до якої не може бути аналітичного документу без обговорень з усіма учасниками процесу».

Дослідження показало, що народні депутати визначили судову сферу найбільш пріоритетною для реформування. Це пояснюється складністю досягнення помітних результатів змін у вказаній сфері.

Основною функцією Парламенту депутати визначили законодавчу. Насамперед, стосовно ухвалення законів щодо відповідності українського законодавства правовим стандартам ЄС.

Як і у попередніх опитуваннях, основним завданням парламентських комітетів було визначено аналіз переваг та недоліків законопроектів. Також депутатами вказана необхідність поглиблення експертизи щодо гармонізації законодавства відповідно до стандартів ЄС.

За підсумками дискусії учасники заходу акцентували увагу на доцільності використання результатів дослідження під час подальшої комунікації з народними депутатами щодо шляхів підвищення ефективності роботи Верховної Ради України.

 

Довідково

 Програма USAID РАДА проводить дослідження реалізації Парламентом його основних функцій з 1998 року. Методологія дослідження передбачає опитування народних депутатів методом анкетування щодо їх професійної та законотворчої діяльності. Зокрема, щодо пріоритетної сфери реформування, законодавчої функції Парламенту, роботи у Комітетах Верховної Ради, роботи у депутатських фракціях та голосування у сесійній залі, прозорості діяльності Парламенту, роботи депутатів в округах, контрольної функції Парламенту та організації міжнародної технічної допомоги.