Новини

22 травня 2019, 17:49

Ірина Геращенко нагородила цінним подарунком Голови Парламенту талановитого учня, рекордсмена шкільних олімпіад - 6-класника Андрія Куделю

докладніше
22 травня 2019, 14:32

Третя робоча зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства триває у Львові

докладніше
22 травня 2019, 14:22

Відбулося позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 травня 2019, 13:02

Голова Парламенту Андрій Парубій вважає, що Указ Президента – це не тільки зневаження Конституції, а заведення України в конституційну кризу

докладніше
22 травня 2019, 12:25

Генеральні секретарі парламентів країн Східного партнерства взяли участь у Дні Європи у Львові

докладніше
22 травня 2019, 12:14

Голова Верховної Ради України порекомендував Президенту України і його команді добре вивчити уроки української історії і не шукати шляхів капітуляції перед Росією

докладніше
22 травня 2019, 10:34

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України восьмого скликання" 22 травня 2019 року о 12-00

докладніше
22 травня 2019, 10:25

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до Президента України з проханням конкретизувати номери законопроектів, запропоновані для розгляду Верховною Радою

докладніше
22 травня 2019, 09:38

Ірина Геращенко: «Ми готові передати всю необхідну інформацію експертам, які у новій команді працюватимуть у Мінських групах та займатимуться питанням щодо звільнення заручників»

докладніше
22 травня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 травня

докладніше
22 травня 2019, 09:26

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на позачерговому пленарному засіданні 22 травня

докладніше
21 травня 2019, 18:28

Андрій Парубій переконаний, що співпраця з НАТО буде продовжуватись, ставати тіснішою, і одного дня Україна стане членом НАТО

докладніше
21 травня 2019, 17:27

У №21 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано текст Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

докладніше
21 травня 2019, 09:38

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 травня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
31 жовтня 2018, 15:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді представлено результати опитування народних депутатів України 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій

  У координаційній зустрічі взяли участь народні депутати, представники Апарату та комітетів Верховної Ради, програми USAID «РАДА» та Фонду Східна Європа, експерти неурядових і міжнародних організацій.

Під час зустрічі учасники обговорили результати опитування депутатів Верховної Ради 8-го скликання щодо здійснення Парламентом його функцій: законодавчої, контрольної та представницької, а також взаємодії Верховної Ради з інститутами громадянського суспільства.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут, відкриваючи захід, зазначив, що предметом координаційної зустрічі є дуже цікаве дослідження, глибинний аналіз, який традиційно проводиться за підтримки програми USAID «РАДА». І.Когут відзначив, що це вже десяте, ювілейне дослідження, яке розпочалося у травні та тривало до жовтня.

За його словами, в опитуванні взяли участь 110 народних депутатів. Згідно з результатами опитування, позиція фракції не є визначальним чинником для голосування народного депутата за певний проект нормативно-правових актів. Ставлення депутатів до відкритих парламентських слухань щодо більшості законопроектів як інструменту впливу виборців на законодавчий процес суттєво поліпшилося, також значно зросло значення позиції виборців для голосування депутатів.

Народні депутати вказали на важливість усіх механізмів парламентського контролю (особливо Години запитань до Уряду та депутатських запитів). Водночас, вони наголосили на необхідності підвищення впливу роботи Рахункової палати.

Пріоритетними сферами для роботи проектів міжнародної технічної допомоги, на думку народних депутатів, мають бути: електронні інструменти для інформування громадян про діяльність Верховної Ради, а також залучення громадян в законотворчий процес.

Водночас, І.Когут наголосив: «Нам дуже важливо почути думку представників Апарату Верховної Ради і наших партнерів, щоб зрозуміти подальші шляхи вдосконалення та поглиблення аналітичних досліджень. Ми хочемо виховати культуру, відповідно до якої не може бути аналітичного документу без обговорень з усіма учасниками процесу».

Дослідження показало, що народні депутати визначили судову сферу найбільш пріоритетною для реформування. Це пояснюється складністю досягнення помітних результатів змін у вказаній сфері.

Основною функцією Парламенту депутати визначили законодавчу. Насамперед, стосовно ухвалення законів щодо відповідності українського законодавства правовим стандартам ЄС.

Як і у попередніх опитуваннях, основним завданням парламентських комітетів було визначено аналіз переваг та недоліків законопроектів. Також депутатами вказана необхідність поглиблення експертизи щодо гармонізації законодавства відповідно до стандартів ЄС.

За підсумками дискусії учасники заходу акцентували увагу на доцільності використання результатів дослідження під час подальшої комунікації з народними депутатами щодо шляхів підвищення ефективності роботи Верховної Ради України.

 

Довідково

 Програма USAID РАДА проводить дослідження реалізації Парламентом його основних функцій з 1998 року. Методологія дослідження передбачає опитування народних депутатів методом анкетування щодо їх професійної та законотворчої діяльності. Зокрема, щодо пріоритетної сфери реформування, законодавчої функції Парламенту, роботи у Комітетах Верховної Ради, роботи у депутатських фракціях та голосування у сесійній залі, прозорості діяльності Парламенту, роботи депутатів в округах, контрольної функції Парламенту та організації міжнародної технічної допомоги.