Новини

12 листопада 2019, 19:23

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Європейського Парламенту

докладніше
12 листопада 2019, 17:44

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
12 листопада 2019, 17:40

Прийнято за основу проект Закону "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

докладніше
12 листопада 2019, 17:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики"

докладніше
12 листопада 2019, 17:17

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, нацменшин і міжнаціональних відносин презентовано звіт щодо інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини

докладніше
12 листопада 2019, 17:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних"

докладніше
12 листопада 2019, 16:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України"

докладніше
12 листопада 2019, 16:52

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів"

докладніше
12 листопада 2019, 16:50

Ухвалено Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:30

Відбулася презентація інформаційного виставкового проекту Музею Голодомору «Голодомор: нищення ідентичності» до 86-тих роковин пам’яті жертв Голодомору

докладніше
12 листопада 2019, 15:23

Експозицію «Шведські татусі» фотографа Югана Бевмана, яка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство, розгорнуто в парламенті

докладніше
12 листопада 2019, 14:53

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Норвегією та Грузією

докладніше
12 листопада 2019, 14:30

Стартував новий офіційний сайт Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 жовтня 2018, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся експертний стіл на тему: «Сучасні технології моніторингу та аналізу контенту для прогнозування і прийняття рішень у сфері захисту інформаційного простору України» (відео)

 
Сьогодні, у Всесвітній день інформації про розвиток, ГО "Рада інформбезпеки та кіберзахисту" та Інститут PR&PA спільно з Апаратом Верховної Ради провели експертний стіл на тему: «Сучасні технології моніторингу та аналізу контенту для прогнозування і прийняття рішень у сфері захисту інформаційного простору України».

Участь у заході взяли представники Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, з питань інформатизації та зв'язку, фахівці медіа та ІТ-компаній, керівники моніторингових служб органів державної влади, представники провідних організацій, що спеціалізуються на розробці сучасних систем моніторингу контенту, аналітики, експерти.

Учасники обговорення акцентували увагу на питаннях, пов’язаних з сучасними загрозами цифрового світу, зокрема, проблематиці моніторингу контенту ЗМІ та соціальних мереж щодо інформаційних загроз та інформоперацій в умовах гібридної війни. Також значну увагу було приділено практикам ухвалення управлінських рішень на основі контент-аналізу.

Так, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Микола Шевчук, зауваживши, що нинішній експертний стіл зібрав провідних вітчизняних експертів в галузі безпеки інформаційного простору, наголосив на необхідності визначення чітких кроків у забезпеченні інформаційної безпеки держави. «Всі говорять, що Інтернет не потрібно і на можна регулювати, але він впливає на суспільство», - сказав Микола Шевчук і додав: «Наше завдання правильно і ефективно орієнтуватися в тому, що відбувається кожного дня, кожну секунду, на інформаційному полі».

У свою чергу, керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Сергій Горячев повідомив, що це вже четвертий подібний захід, організований з ініціативи Апарату Верховної Ради України. Він відзначив, що інформаційний контент має бути чітко відпрацьований та проаналізований, потрібно бачити як ефективно, чи неефективно поширюється контент, який ми продукуємо. «В умовах інформаційної агресії дуже важливо будувати та поглиблювати співробітництво між державними та приватними організаціями, які працюють у сфері інформаційної безпеки та моніторингу контенту. Адже всі ми працюємо для того, щоб наша країна була незалежною та успішною», – підкреслив Сергій Горячев.

Натомість, член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк наголосив, що в українському законодавстві відсутні чіткі поняття гібридної війни, інформаційної війни та інформаційної агресії. На думку парламентарія, необхідно мати не лише якісне законодавство, але й інституції, які забезпечують його виконання, водночас важливим є своєчасний якісний моніторинг контенту.

Заступник директора з наукової роботи Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов поінформував: «У найближчій перспективі країною-агресором планується створення головного штабу інформаційних операцій». «Саме тому для нас надзвичайно актуальними є питання аналізу контенту, прогнозування інформаційних впливів та моніторинг громадської думки», - додав науковець.

Голова Ради інформбезпеки та кіберзахисту, Голова Експертної Ради Військ Зв’язку ЗСУ Елліна Шнурко-Табакова наголосила на важливості вивчення громадської думки. «Дуже важливо, щоб експерти в сфері інформаційної безпеки навчилися слухати суспільство. Журналісти, як посередники між суспільством та засобами масової інформації дуже часто забувають про безпеку. Світова війна у кіберпросторі, яку можна назвати справжньою Третьою світовою війною, вже давно йде», - сказала експерт.

На переконання завідувача відділу спеціалізованих засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Дмитра Ланде, моніторинг мережі Інтернет – це одне з найактуальніших і складних завдань у сфері інформаційної безпеки. «Наприклад, тільки у соціальній мережі Фейсбук понад 2 млрд активних користувачів на місяць. Необхідно аналізувати не лише вміст, а також настрої користувачів мережі». Посилаючись на власний досвід, він повідомив: «В Україні ми одні з перших у світі використовували такий метод аналізу даних для виявлення інформаційних загроз. Це дозволяє створювати сценарії подій, виявляти їх джерела, розпізнавати медіаконтент, що є надзвичайно важливим в умовах гібридної війни».

Головний редактор аналітичного порталу “Слово і Діло” Катерина Пітєніна у свою чергу зосередила увагу учасників заходу на важливості перевірки інформації, розміщеної в мережі Інтернет: «Оскільки ми представляємо ЗМІ, то для нас дуже важлива перевірка опублікованої інформації. На нашому ресурсі є регламент, якого ми чітко дотримуємось, і надаємо для ознайомлення усім бажаючим». «До кожного учасника наших досліджень застосовується один і єдиний підхід, окреслений у цьому регламенті», - підкреслила головний редактор.

Учасники експертного столу, підсумовуючи обговорення, наголошували на необхідності удосконалення механізму взаємодії державного та приватного сектору у галузі моніторингу та виявлення інформаційних загроз, а також застосуванні ситуаційного моделювання в управлінні та прийнятті рішень у сфері захисту інформаційного простору України.