Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 жовтня 2018, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся експертний стіл на тему: «Сучасні технології моніторингу та аналізу контенту для прогнозування і прийняття рішень у сфері захисту інформаційного простору України» (відео)

 
Сьогодні, у Всесвітній день інформації про розвиток, ГО "Рада інформбезпеки та кіберзахисту" та Інститут PR&PA спільно з Апаратом Верховної Ради провели експертний стіл на тему: «Сучасні технології моніторингу та аналізу контенту для прогнозування і прийняття рішень у сфері захисту інформаційного простору України».

Участь у заході взяли представники Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, з питань інформатизації та зв'язку, фахівці медіа та ІТ-компаній, керівники моніторингових служб органів державної влади, представники провідних організацій, що спеціалізуються на розробці сучасних систем моніторингу контенту, аналітики, експерти.

Учасники обговорення акцентували увагу на питаннях, пов’язаних з сучасними загрозами цифрового світу, зокрема, проблематиці моніторингу контенту ЗМІ та соціальних мереж щодо інформаційних загроз та інформоперацій в умовах гібридної війни. Також значну увагу було приділено практикам ухвалення управлінських рішень на основі контент-аналізу.

Так, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Микола Шевчук, зауваживши, що нинішній експертний стіл зібрав провідних вітчизняних експертів в галузі безпеки інформаційного простору, наголосив на необхідності визначення чітких кроків у забезпеченні інформаційної безпеки держави. «Всі говорять, що Інтернет не потрібно і на можна регулювати, але він впливає на суспільство», - сказав Микола Шевчук і додав: «Наше завдання правильно і ефективно орієнтуватися в тому, що відбувається кожного дня, кожну секунду, на інформаційному полі».

У свою чергу, керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Сергій Горячев повідомив, що це вже четвертий подібний захід, організований з ініціативи Апарату Верховної Ради України. Він відзначив, що інформаційний контент має бути чітко відпрацьований та проаналізований, потрібно бачити як ефективно, чи неефективно поширюється контент, який ми продукуємо. «В умовах інформаційної агресії дуже важливо будувати та поглиблювати співробітництво між державними та приватними організаціями, які працюють у сфері інформаційної безпеки та моніторингу контенту. Адже всі ми працюємо для того, щоб наша країна була незалежною та успішною», – підкреслив Сергій Горячев.

Натомість, член Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Григорій Шверк наголосив, що в українському законодавстві відсутні чіткі поняття гібридної війни, інформаційної війни та інформаційної агресії. На думку парламентарія, необхідно мати не лише якісне законодавство, але й інституції, які забезпечують його виконання, водночас важливим є своєчасний якісний моніторинг контенту.

Заступник директора з наукової роботи Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Олександр Додонов поінформував: «У найближчій перспективі країною-агресором планується створення головного штабу інформаційних операцій». «Саме тому для нас надзвичайно актуальними є питання аналізу контенту, прогнозування інформаційних впливів та моніторинг громадської думки», - додав науковець.

Голова Ради інформбезпеки та кіберзахисту, Голова Експертної Ради Військ Зв’язку ЗСУ Елліна Шнурко-Табакова наголосила на важливості вивчення громадської думки. «Дуже важливо, щоб експерти в сфері інформаційної безпеки навчилися слухати суспільство. Журналісти, як посередники між суспільством та засобами масової інформації дуже часто забувають про безпеку. Світова війна у кіберпросторі, яку можна назвати справжньою Третьою світовою війною, вже давно йде», - сказала експерт.

На переконання завідувача відділу спеціалізованих засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України Дмитра Ланде, моніторинг мережі Інтернет – це одне з найактуальніших і складних завдань у сфері інформаційної безпеки. «Наприклад, тільки у соціальній мережі Фейсбук понад 2 млрд активних користувачів на місяць. Необхідно аналізувати не лише вміст, а також настрої користувачів мережі». Посилаючись на власний досвід, він повідомив: «В Україні ми одні з перших у світі використовували такий метод аналізу даних для виявлення інформаційних загроз. Це дозволяє створювати сценарії подій, виявляти їх джерела, розпізнавати медіаконтент, що є надзвичайно важливим в умовах гібридної війни».

Головний редактор аналітичного порталу “Слово і Діло” Катерина Пітєніна у свою чергу зосередила увагу учасників заходу на важливості перевірки інформації, розміщеної в мережі Інтернет: «Оскільки ми представляємо ЗМІ, то для нас дуже важлива перевірка опублікованої інформації. На нашому ресурсі є регламент, якого ми чітко дотримуємось, і надаємо для ознайомлення усім бажаючим». «До кожного учасника наших досліджень застосовується один і єдиний підхід, окреслений у цьому регламенті», - підкреслила головний редактор.

Учасники експертного столу, підсумовуючи обговорення, наголошували на необхідності удосконалення механізму взаємодії державного та приватного сектору у галузі моніторингу та виявлення інформаційних загроз, а також застосуванні ситуаційного моделювання в управлінні та прийнятті рішень у сфері захисту інформаційного простору України.