Новини

12 листопада 2019, 19:23

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Європейського Парламенту

докладніше
12 листопада 2019, 17:44

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
12 листопада 2019, 17:40

Прийнято за основу проект Закону "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України"

докладніше
12 листопада 2019, 17:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики"

докладніше
12 листопада 2019, 17:17

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, нацменшин і міжнаціональних відносин презентовано звіт щодо інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини

докладніше
12 листопада 2019, 17:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних"

докладніше
12 листопада 2019, 16:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" щодо вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України"

докладніше
12 листопада 2019, 16:52

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів"

докладніше
12 листопада 2019, 16:50

Ухвалено Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо запровадження середньострокового планування розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування"

докладніше
12 листопада 2019, 16:30

Відбулася презентація інформаційного виставкового проекту Музею Голодомору «Голодомор: нищення ідентичності» до 86-тих роковин пам’яті жертв Голодомору

докладніше
12 листопада 2019, 15:23

Експозицію «Шведські татусі» фотографа Югана Бевмана, яка демонструє вплив ґендерної рівності у батьківстві на особу й суспільство, розгорнуто в парламенті

докладніше
12 листопада 2019, 14:53

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Норвегією та Грузією

докладніше
12 листопада 2019, 14:30

Стартував новий офіційний сайт Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
24 жовтня 2018, 15:49

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулася науково-практична дискусія: "Парламентаризм в Україні: запрошення до полілогу" (відео)


 

У заході взяли участь народні депутати восьмого та попередніх скликань Верховної Ради України, їх помічники, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад, науковці.


Захід відбувся за ініціативи Громадської організації «Академія парламентаризму» і кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України.Основною метою дискусії було об’єднання зусиль науковців, громадськості та суб’єктів парламентської діяльності для формування незаангажованого експертно-аналітичного середовища як підгрунтя ефективного функціонування Парламенту України.

Модератор заходу - президент ГО «Академія парламентаризму», доктор політичних наук, народний депутат України кількох скликань, професор Валентина Гошовська у вступному слові розповіла про історію кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України, яку вона очолює, діяльність якої спрямована на розвиток наукової школи вітчизняного парламентаризму. За її словами, місія наукової школи полягає в науково-просвітницькій діяльності, експертно-аналітичному супроводі функціонування Верховної Ради України, розробці практичних науково обгрунтованих рекомендацій з реформування українського законодавчого органу та формуванні активної громадськості.

В.Гошовська також зазначила, що представники Наукової школи вітчизняного парламентаризму вважають своїм патріотичним обов'язком спрямувати власний інтелектуальний ресурс на розвиток вітчизняного парламентаризму, відновлення довіри до представницької влади та формування загальної політичної культури і свідомості суспільства. Наукові здобутки, а також потенціал школи є достатніми для здійснення політичного аудиту діяльності Парламенту України та розробки спільного з парламентаріями і громадськістю стратегічного плану дій з розвитку парламентаризму в Україні.
Учасники науково-практичної дискусії взяли участь в обговоренні тем: «Парламентсько-президентська республіка: зарубіжний досвід та українські реалії», «Удосконалення парламентських процедур як складова реформи Верховної Ради України», «Політична корупція: запобігання її проявів у парламентській діяльності», «Удосконалення експертно-аналітичного забезпечення законотворчого процесу», «Вектори розвитку Наукової школи вітчизняного парламентаризму».
Під час заходу також експонувалася виставка Наукової школи «Вітчизняний парламентаризм».


Довідково. Єдина в Україні кафедра парламентаризму та політичного менеджменту створена за ініціативи відомого науковця, державного діяча Валентини Гошовської понад 10 років тому в НАДУ при Президентові України. Науково-педагогічний колектив кафедри представлений 11 докторами та 12 кандидатами наук, якими видано низку унікальних наукових та навчально-методичних праць з проблем парламентаризму. За час свого функціонування кафедра підготувала понад 500 магістрів, серед яких 53 особи - працівники Апарату Верховної Ради України, 11 народних депутатів. Наукові досягнення кафедри лягли в основу формування Наукової школи вітчизняного парламентаризму, в межах розвитку якої підготовлено 6 докторів та 11 кандидатів наук.