Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2018, 10:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок

 

Законопроектом №9078  пропонується уточнити визначення терміну «кредитна спілка», а також принципи діяльності та особливості правового статусу кредитної спілки; конкретизувати порядок задоволення вимог кредиторів кредитної спілки; визначити умови та підстави визнання кредитних спілок проблемними і неплатоспроможними; встановити особливості членства у кредитній спілці фізичних та юридичних осіб; уточнити порядок управління кредитною спілкою; визначити правовий статус асоціацій та об’єднань кредитних спілок, у тому числі як саморегулівних організацій тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до Закону «Про кредитні спілки».

Проектом також передбачається внести зміни до ст. 130 Господарського кодексу, а також до законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Перший заступник голови Комітету Михайло Довбенко, доповідаючи законопроект на засіданні Комітету, зазначив, що з проекту вилучено зміни щодо кооперативних банків. Також в цьому документі передбачений механізм ліквідації кредитних спілок, а також концептуальний напрям щодо приєднання кредитних спілок до системи гарантування вкладів фізичних осіб. 

За словами М.Довбенка, цим проектом також передбачена обов'язкова участь кредитних спілок, які здійснюють залучення внесків, вкладів членів кредитних спілок на депозитні рахунки у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

«Ми бачимо, як зростає питома вага проблемної заборгованості, як, на жаль, ми не можемо розширити портфель кредитний у комерційних банках. І тому, я думаю, що все - таки підтримка кредитних спілок, законодавче підґрунтя, яке ми сьогодні формуємо для них, є вкрай важливими», - зазначив він.

Члени Комітету більшістю голосів підтримали законопроект у першому читанні за основу. Вони вважають, що прийняття проекту сприятиме розв’язанню проблеми з кредитуванням реальної економіки з огляду на негативні тенденції, які спостерігаються впродовж кількох років у цьому сегменті банківської діяльності.