Новини

27 лютого 2020, 17:35

У Верховній Раді України відбувся форум на тему: "Підвищення кліматичних амбіцій: позиція органів місцевого самоврядування та молодих лідерів"

докладніше
27 лютого 2020, 16:55

У приймальні Верховної Ради України особистий прийом громадян провела народний депутат Олена Мошенець

докладніше
27 лютого 2020, 16:49

«Ґендерна експертиза законопроектів має проводитися в усіх Комітетах Верховної Ради та на рівні Уряду», - Олена Кондратюк

докладніше
27 лютого 2020, 11:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

докладніше
26 лютого 2020, 17:11

У Верховній Раді відбулася координаційна зустріч проектів та програм міжнародної технічної допомоги (ІРТАС)

докладніше
26 лютого 2020, 16:44

Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 15:53

Голова Верховної Ради України зустрівся з Міністром оборони Естонії

докладніше
26 лютого 2020, 15:08

Позиції Естонії та України співпадають у питаннях щодо розвитку демократії й досягнення миру, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 14:00

Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець: «Реінтеграція Криму – це захист людей»

докладніше
26 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

докладніше
26 лютого 2020, 12:10

Для створення ефективної «Держави у смартфоні» важливо використовувати найкращий світовий досвід, - Дмитро Разумков

докладніше
26 лютого 2020, 10:03

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з питань підготовки до проведення парламентських слухань на тему: "Захист інвестицій в житлову нерухомість та шляхи вирішення проблем постраждалих інвесторів"

докладніше
25 лютого 2020, 19:00

Досвід Естонії з електронного урядування та кібербезпеки є дуже цінним для України, - Дмитро Разумков

докладніше
25 лютого 2020, 18:30

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування обговорили шляхи вирішення екологічних проблем на території та об’єктах колишнього ВАТ «Радикал» у м. Києві

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 жовтня 2018, 11:28

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

"Година запитань до Уряду" (відео)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Розпочалася «година запитань до Уряду».

Головуючий надав слово Першому заступнику Міністра економічного розвитку і торгівлі Максиму Нефьодову.

Урядовець доповідає про стан виконання Закону «Про приватизацію державного і комунального майна», який був прийнятий наприкінці минулого року, протягом цього року і про плани щодо подальшої приватизації державного майна.

Він зазначив, що «не секрет, що приватизація в Україні скоріше є предметом розмов, ніж предметом того, що можуть оцінити як виборці, так і всі. Коли ми запропонували новий Закон, його головна ідея була така: подивитися на вузькі місця у приватизації і спробувати їх виділити. В результаті замість семи законів маємо один. Замість ускладненого процесу, який зрозуміти важко, зокрема, потенційним покупцям взагалі не можливо, маємо простий закон, поділений лише на два варіанти: або велика приватизація, тобто це приблизно топ-50 об’єктів в країні, які треба готувати до продажу, і де ми сподіваємося, процес скоро вийде на завершення принаймні по першому об’єкту, і мала приватизація.

Всі решта - багато тисяч об’єктів державного і комунального майна, починаючи від відносно невеликих підприємств до окремих будівель, будов, ділянок землі тощо».

Урядовець привернув увагу до малої приватизації, яка вимагала прийняття 64 підзаконних актів, які були ухвалені урядом і Фондом державного майна. «В результаті влітку ми стартували із заведення перших об’єктів в базу і буквально два дні тому святкували перші два місяці проведення реальних торгів. Результати, яких ми досягли, дуже позитивно здивували. Ми бачимо величезний попит на об’єкти, причому абсолютно різні об’єкти, починаючи від не дуже успішних заводів до сільських хат і недобудов. У нас є аукціони, на які приходять десятки потенційних покупців і рівень успіху цих аукціонів складає більше 50%. Ми бачимо, що ціни в середньому зростають. Станом на сьогодні на 83% стосовно стартових. Це є дуже добрими показниками.

Серед об’єктів, які продаються, є певні знакові об’єкти, які продаються з умовами і з інвестиційними вимогами до потенційного інвестора. Зокрема, такі як «Укртелефільм», - зазначив він.

М.Нефьодов також сказав, що мала приватизація - це прекрасний варіант знайти собі приміщення або знайти собі місце для розширення бізнесу або промислового майданчика. Це є абсолютно прозоро. «У цьому процесі можна приймати участь навіть дистанційно зі свого смартфона чи планшета. Протягом 30-35 днів можна отримати цей об’єкт у власність. Він абсолютно чистий і підприємець не матиме проблем з контролюючими органами, з чистотою активів. І дозволяє отримати справді ринкові ціни», - додав урядовець.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі, говорячи про приватизацію комунального майна, відзначив, що цей процес є повністю прозорим і підконтрольним. «Кожен може хоч зараз зайти на «Прозоро. Сейв.», побачити всю статистику, всі документи, які подавали всі претенденти, побачити ціни, які вони запропонували, подивитися за перебігом аукціонів, написати скаргу он-лайн тощо».

М.Нефьодов, закінчуючи доповідь, подякував народним депутатам за прийнятий на минулому пленарному засіданні Кодекс України з процедур банкрутства. Він наголосив, що попереду приватизація ще сотень і тисяч об’єктів і це одна з реальним можливостей створити точки зростання і досягти того економічного росту у 5-7%. На який націлений Уряд В.Гройсмана.

Прем’єр-міністр і члени Кабінету Міністрів відповіли на запитання народних депутатів.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, зокрема, відповідаючи на запитання, подякував народним депутатам за прийняття напередодні у першому читанні законопроекту про Державний бюджет України на 2019 рік. Він сказав, що під час підготовки законопроекту до другого читання будуть вдосконалені ті позиції, які уряд вважає важливими.

В.Гройсман назвав бюджет-2019 бюджетом розбудови. «Ми залишаємо і додаємо на програми, які ми впроваджували у 2018 р. Збройні сили будуть фінансуватися у тому числі з підвищенням заробітної плати для військових. Ми будемо будувати дороги, будемо модернізувати українське озброєння, буде далі інвестувати наші ресурси в оновлення медицини, освіти. Ми впровадимо нову українську школу. І таких прикладів дуже багато. Тому, у збалансованому бюджеті реалістичні і доходи, і видатки», - зазначив він.

Прем’єр-міністр також сказав далі стосовно обтяжень цього бюджету. Ними він назвав запозичення, взяті минулими урядами, за якими сьогодні доводиться виплачувати до 5 млрд. доларів.

Урядовець також сказав про субсидії. Він нагадав, що минулого року на субсидії було виділено 71 млрд. грн. «Всі, хто будуть потребувати соціального захисту по субсидіям будуть державою захищені», - наголосив він.

Прем’єр-міністр та міністри відповіли на інші запитання народних депутатів.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.