Новини

21 листопада 2019, 16:17

У Верховній Раді України розпочав роботу дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань житлово-комунального господарства

докладніше
21 листопада 2019, 15:18

Нормандська зустріч дозволить вийти із замороженної ситуації стосовно Донбасу, - Дмитро Разумков

докладніше
21 листопада 2019, 15:03

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності

докладніше
21 листопада 2019, 10:47

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо планування використання земель

докладніше
21 листопада 2019, 09:38

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вшанував пам’ять героїв Революції Гідності

докладніше
20 листопада 2019, 19:45

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела особистий прийом громадян

докладніше
20 листопада 2019, 18:49

Держава буде робити все, щоб нинішні ліцеїсти ніколи не бачили війни на власні очі, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 18:15

Для успішного розвитку економіки важливо налагодити діалог між владою та бізнесом, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 17:30

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав ряд законопроектів щодо зміни місця обов’язкового опублікування інформації та рішень органів влади

докладніше
20 листопада 2019, 17:03

Надзвичайно важливо зберігати високий рівень якості роботи вищих органів аудиту, - Руслан Стефанчук

докладніше
20 листопада 2019, 17:03

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбулася дискусія у форматі засідання круглого столу на тему: "Державні запозичення: надвисока ціна для економіки"

докладніше
20 листопада 2019, 14:50

Голова Верховної Ради відвідав КБ «Південне» та Дніпропетровську обласну лікарню

докладніше
20 листопада 2019, 13:00

Ми максимально сприятимемо створенню нового аеропорту в Дніпрі, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 12:36

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під час робочої зустрічі обговорено актуальні соціальні питання внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 жовтня 2018, 10:19

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування заслухав звіт Постійного представника Президента України в Криму (відео)

Комітет на своєму засіданні 17 жовтня заслухав і взяв до відома інформацію Постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим Бориса Бабіна щодо протидії російській агресії, деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Б.Бабін повідомив, що Представництво розробило рекомендації щодо незаконних органів окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму, а також організації органів управління з питань Криму на підконтрольній Україні території.

За його словами, у рекомендаціях наголошується, що Кабінет Міністрів досі не розробив стратегію деокупації Криму та інтеграції в Україну. Головна причина такої ситуації в тому, що переважна більшість виконавчих органів влади не розробили елементи даної стратегії в межах своєї компетенції. «На сьогодні лише два міністерства готові співпрацювати з даного питання», - поінформував він.

Представник Президента наголосив, що також досі не скасовано Закон про вільну економічну зону «Крим», дія якого наносить колосальні збитки державі.

«Представництво виступає проти продовження дії даної вільної економічної зони, а також проти будь-якого спрощення торгівлі з окупованою територією, оскільки це несе не лише корупційні ризики, а й пряму загрозу національним інтересам України», - зазначив Б.Бабін.

Представник Президента окремо зупинився на наближенні президентських і парламентських виборів в Україні і необхідності відображення кримського питання, та проблем, що стосуються внутрішньо перемішених осіб, у передвиборчих програмах, оскільки соціологічні опитування свідчать про велику увагу суспільства до даних тем.

Окрім того, він наголосив на необхідності продовження роботи зі створення центрів надання адміністративних послуг в районах, наближених до окупованого Криму.

Б.Бабін звернувся до учасників засідання із проханням сприяти прийняттю ряду законопроектів, що стосуються Криму.

Серед проблем, які потребують уваги депутатів, він назвав: питання реального дотримання спеціального режиму акваторій та територій прилеглих до тимчасово окупованого Криму, врегулювання відвідування окупованих територій публічними службовцями, зокрема і такими, що мають доступ до державної таємниці, розвиток інфраструктури районів, наближених до тимчасово окупованого Криму і ряд інших питань.

Голова Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко підкреслив, що Комітет готовий до співпраці з Представництвом Президента, зокрема, і в питаннях розробки необхідного законодавства, що стосуються його юрисдикції.

Були також обговорені питання належного облаштування КПВВ на лінії розмежування з тимчасово окупованою територією Криму.

В ході засідання Комітет заслухав заступника голови Рахункової палати Андрія Майснера про результати аудиту використання субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

За його словами, перевірялася субвенція на загальну суму 6,2 мільярда гривень, виділена у 2017 році.

А.Майснер зазначив, що після проведення перевірки, звучали пропозиції про скасування даної субвенції, однак, «Рахункова палата вважає, що за відсутності альтернативи, не можна прибирати один із дієвих державних інструментів». Водночас, за його словами, є питання до використання даних коштів і основні системні помилки закладені вже на етапі планування. «Виділені кошти розпорошені на 14 тисяч об’єктів і заходів. З них більше половини – на суму до 50 тисяч гривень, ще 18% - від 50 до 100 тисячі гривень, тобто, це ті заходи, які значним чином не впливають на соціальну інфраструктуру регіонів, їх соціально-економічний розвиток і їх можна вирішити на місцях», - сказав заступник голови Рахункової палати.

Представник Рахункової палати підкреслив, що у 2017 році не було освоєно 1,797 мільярда гривень, або 30% виділеної субвенції і вони перейшли на наступний рік. Водночас, станом на 1 липня 2018 року майже мільярд з цих коштів так і не був освоєний. «Це треба враховувати при плануванні бюджету на 2019 рік», - зазначив він.

За словами А.Майснера, за результатами аудиту надано ряд рекомендацій Кабінету Міністрів і, зокрема, Міністерству фінансів, як головному розпоряднику коштів.

Учасники засідання Комітету взяли до відома звіт Рахункової палати, а також прийняли рішення до Кабінету Міністрів та Міністерства фінансів з проханням надати інформацію щодо заходів, вжитих для врегулювання порушених у звіті питань.