Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 жовтня 2018, 09:48

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулася зустріч народних депутатів з представниками профспілкових та громадських організацій працівників вугільної промисловості - потерпілих внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання

 

Під час зустрічі члени Комітету, представники Міністерства соціальної політики, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування разом з представниками Спілки організацій інвалідів праці, потерпілих та сімей загиблих на виробництві «Координаційна рада» та Головою Конфедерації вільних профспілок Волинцем М.Я. обговорили проблемні питання соціального захисту та пенсійного забезпечення потерпілих внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання.

Перший заступник голови Комітету С.Каплін звернув увагу учасників зустрічі, що деякі питання соціального захисту та підвищення рівня матеріального забезпечення шахтарів потерпілих на виробництві протягом тривалого часу не знаходять вирішення.

Зокрема, представники шахтарських громадських організацій наголосили на необхідності вирішення таких питань, як:

1. Проведення перерахунку та осучаснення сум щомісячних страхових виплат за період 2015-2016 років. З 01.01.2015 року до стабілізації фінансово-економічної ситуації у країні було призупинено проведення щорічного перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві. Відновлено перерахунок лише з 01.03.2017 року.

2. Збереження щомісячних страхових виплат потерпілим внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання через Фонд соціального страхування України. Представники громадськості висловлювали побоювання щодо передання функцій виплати щомісячних страхових виплат Пенсійному фонду України.

3. Розширення кола працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, які мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, відповідно до частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», також електрозварювальниками (електрогазозварювальниками, газозварювальниками тощо) підземними.

В свою чергу заступник Міністра соціальної політики, виступаючи перед учасниками зустрічі, зазначив, що протягом 2017-2018 років здійснено чотири етапи перерахування та осучаснення страхових виплат. За результатами перерахунків зростання середнього розміру щомісячної страхової виплати склало майже 1400 грн., а для потерпілих шахтарів понад 1700 грн.

Він також запевнив, що питання про об’єднання Фонду соціального страхування і Пенсійного фонду наразі не розглядається. Мінсоцполітики спільно з Пенсійним фондом та Фондом соцстрахування проводить роботу щодо створення нових механізмів надання послуг, зокрема, в Центрах надання адміністративних послуг або в територіальних громадах з метою наближення послуг до населення.

Сергій Каплін, підсумовуючи обговорення, запропонував звернутися до урядових органів та провести додаткову зустріч з представниками профспілок та громадськості з метою пошуку шляхів вирішення порушених питань.