Новини

14 вересня 2019, 12:32

«Конструктивні відносини між Україною та Сполученими Штатами Америки зберігатимуться і надалі», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
14 вересня 2019, 10:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано постанови Верховної Ради про включення до порядку денного другої сесії законопроектів про внесення змін до Конституції України і направлення їх до Конституційного Суду

докладніше
13 вересня 2019, 19:45

«Взаємодія між Україною та Фінляндською Республікою стане ефективнішою», - Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

докладніше
13 вересня 2019, 15:33

Дмитро Разумков та Мірослав Лайчак обговорили питання подальшої взаємодії Верховної Ради України з ОБСЄ

докладніше
13 вересня 2019, 14:23

Ранкове засідання Верховної Ради (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:20

Народні депутати схвалили за основу законопроект про зміни до Податкового кодексу щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 14:02

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:55

Народні депутати схвалили у першому читанні за основу проект Закону про концесію (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:37

Народні депутати підтримали за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо державного регулювання космічної діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:15

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до законодавства щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 13:07

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про оренду державного та комунального майна (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 12:00

Народні депутати підтримали за основу законопроект про визнання таким, що втратив чинність, Закону про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:41

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності парламенту (відео)

докладніше
13 вересня 2019, 11:28

Верховна Рада України достроково припинила повноваження складу Центральної виборчої комісії (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
05 жовтня 2018, 09:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 жовтня

 

Сьогодні у «Голосі України»:

- Ухвалення в першому читанні мовного законопроекту увінчалося гаслом «Слава Україні!»

- Країни нашого регіону мають величезний потенціал для співпраці. Зокрема в умовах однакових агресивних викликів з боку Російської Федерації

- Ірина Геращенко: «Популізм є величезною загрозою євроінтеграційному курсу України»

Ухвалення в першому читанні мовного законопроекту увінчалося гаслом «Слава Україні!»

За ухвалення законопроекту № 5670-д проголосував 261 народний депутат.

Голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький зазначив, що хоча раніше над законопроектами про мову працювали різні авторські колективи, проте сьогодні можна стверджувати, що законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д) є результатом спільної роботи представників більшості парламентських фракцій і груп. «Чому ми об’єднали законопроект № 5669 і № 5670? Бо це закони про українську мову. Тоді як законопроект колеги Лисюка стосується не тільки української мови, а й мов нацменшин. Але законопроект, який ми маємо ухвалити, — це законопроект про функціонування української мови як державної», — сказав М. Княжицький та повідомив, що під час засідання комітету до законопроекту № 5670-д було внесено низку важливих змін. Зокрема, замість центру української мови та термінологічного центру української мови пропонується створити Національну комісію з питань стандартів державної мови. «Тобто ми зменшуємо кількість регулюючих органів, вилучаємо Службу мовних інспекторів та залишаємо лише Національну комісію і Уповноваженого з питань захисту державної мови», — зауважив він. Водночас у законопроекті зберігається адміністративна відповідальність за дрібні порушення, наприклад, коли хтось спробує виступати з парламентської трибуни іноземною мовою, то він заплатить штраф. Якщо ж хтось принижуватиме українську державну мову, то так само, як за паплюження Державного гімну чи Державного прапора, настає кримінальна відповідальність. (читайте у «Голосі України» на 1-2 стр. >>> article/308384)

Країни нашого регіону мають величезний потенціал для співпраці. Зокрема в умовах однакових агресивних викликів з боку Російської Федерації

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Тудором Уляновскі.

Голова Верховної Ради підкреслив, що «міжпарламентська дипломатія має велике значення не тільки в нашому регіоні, а й у Європі загалом». Андрій Парубій зазначив, що всі країни нашого регіону мають величезний потенціал для співпраці, зокрема в умовах однакових агресивних викликів з боку Російської Федерації. «Окупаційні війська стоять і в Україні, і в Молдові, і в Грузії», — сказав він і додав, що «фактично вирішення проблем в одній країні так чи інакше перегукується з іншими країнами». Тому, за словами Голови Верховної Ради, «має бути одна стратегія, враховуючи ще й той важливий факт, що ми є кандидатами до ЄС і виконуємо Угоду про асоціацію з ЄС». «Вважаю, що ми маємо не лише спільне минуле, а й спільне майбутнє», — наголосив він і додав, що «наш регіон має величезний потенціал розвитку економіки і транзиту». Андрій Парубій назвав надзвичайно важливим рішенням створення Міжпарламентської асамблеї Україна—Молдова—Грузія як для України, так і для інших країн, визначивши високу динаміку взаємних відносин. (читайте у «Голосі України» на 2 стр. >>> article/308385)

Ірина Геращенко: «Популізм є величезною загрозою євроінтеграційному курсу України»

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко взяла участь у відкритті Першого форуму мереж ЄС 2018, що проходив 3—4 жовтня та організований Представництвом ЄС в Україні. У заході також узяли участь Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. Метою заходу є ознайомлення членів мереж з останніми подіями у сфері відносин України та ЄС. Під час відкриття форуму Ірина Геращенко відзначила позитивне ставлення українців до євроінтеграційного курсу України. «Це чудово, що 74 відсотки українців підтримують євроінтеграцію. Крім того, зростає кількість народних депутатів України — прихильників євроінтеграційного курсу. Цей курс має бути реалістичним, а не наповнюватись популістськими гаслами», — підкреслила І. Геращенко. Вона зауважила також, що закріплення в Конституції норми щодо Євроатлантичної інтеграції є стратегічним завданням держави та має бути реалізовано в інтересах громадян України. «Для імплементації Угоди про асоціацію нашому парламенту та уряду потрібно більше реалізму. Закріплення в законодавчих документах курсу на євроінтеграцію є метою, покликаною зробити життя українців кращим», — зазначила політик. (читайте у «Голосі України» на 3 стр. >>> article/308391)

 

Повний випуск «Голосу України» від 05.10.2018 на сайті http://www.golos.com.ua