Новини

11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше
11 жовтня 2019, 15:38

Члени Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів разом з представниками громадянського суспільства обговорили законодавчі ініціативи щодо відновлення права на отримання пенсій окремим категоріям громадян

докладніше
11 жовтня 2019, 13:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України проведено тематичний урок для освітян

докладніше
11 жовтня 2019, 12:36

Відбувся брифінг на тему: "Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи"

докладніше
11 жовтня 2019, 12:00

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування проведено засідання робочої групи із законодавчого врегулювання питань видобутку бурштину

докладніше
11 жовтня 2019, 11:29

Комітет з питань молоді і спорту провів круглий стіл на тему: "Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики"

докладніше
11 жовтня 2019, 11:10

Комітет з питань антикорупційної політики провів виїзне закрите засідання у Службі безпеки України

докладніше
11 жовтня 2019, 09:35

Огляд головних тем «Голосу України» від 11 жовтня

докладніше
10 жовтня 2019, 20:49

Взаємодія з аудиторськими структурами буде конструктивною і відкритою, - Дмитро Разумков

докладніше
10 жовтня 2019, 19:43

Ми готові розвивати двосторонні відносини між Україною та Нідерландами, – Дмитро Разумков

докладніше
10 жовтня 2019, 18:00

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад»

докладніше
10 жовтня 2019, 16:35

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан провів особистий прийом громадян

докладніше
10 жовтня 2019, 14:09

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 жовтня 2018, 16:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет ініціюватиме проведення парламентських слухань з питань безпеки діяльності журналістів в Україні

 На засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики відбулося всебічне обговорення однієї з найпроблемніших на сьогодні тем суспільного життя, до якого парламентарії вже зверталися неодноразово – обставин та наслідків численних резонансних конфліктів, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів-розслідувачів. Особлива увага цього разу було приділено нещодавнім подіям, слідство щодо яких нині здійснюється правоохоронними органами – нападу на знімальну групу ГО «Стоп корупції», що стався 11 вересня ц.р. на території ДП «Лідіївське» (філії ТОВ СП «Нібулон») у селищі Лідіївка Миколаївської області, нападу в прямому ефірі на кореспондентку телеканалу «NewsONE» і щодо незаконного тиску на журналіста Інтернет- видання «Страна UA» і спробі його вербування (у цьому звинувачено співробітника Служби безпеки України).

Перед засіданням Комітету виконавчий директор ГО «Інститут масової інформації» (ІМІ) Оксана Романюк роздала інформацію щодо порушень свободи слова в Україні, зібрану цією громадською організацією за вісім місяців поточного року. Згідно з цими даними, у 23 регіонах нашої держави експерти ІМІ зафіксували 168 таких випадків, в тому числі 67 перешкоджань законній професійній діяльності журналістів. На другій позиції - (24 випадки) задокументовані погрози і залякування журналістів. Третє місце - (22 випадки) побиття і напади на журналістів під час виконання професійних обов’язків.

До цієї статистики поки що не включені інциденти, які розглядалися на засіданні Комітету 3 жовтня. Це вже згадані вище резонансний напад на знімальну групу Громадської організації «Стоп корупції», побиття у прямому ефірі журналістки телеканалу «NewsONE», а також кількаденної давності побиття п’яними молодиками знімальної групи «Надзвичайних новин» телеканалу ICTV, яка патрулювала з поліцією столичні дороги на предмет виявлення нетверезих водіїв.

Запрошена на засідання Комітету журналістка ГО «Стоп корупції» Христина Кришиха повідомила, що до Лідіївки з оператором приїхала на звернення місцевих жителів, які скаржилися на рейдерське захоплення їхніх земель. Однак спроби знімальної групи з’ясувати, на підставі яких документів філія ТОВ СП «Нібулон» використовує паї селян, обернулися для журналістів шестигодинним полоном. Невідомі особи заблокували знімальну групу заблокували вантажівками поблизу офісу підприємства, напали на оператора, пошкодили техніку, вимагаючи віддати флеш-карти із відзнятим матеріалом.

Два наряди поліції, які прибули на виклик журналістів, безпорадно спостерігали за протиправними зухвалими діями кількох десятків молодиків характерної зовнішності. Коли потерпілі журналісти врешті-решт звернулися до присутніх на місці події представників Національної поліції із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності знімальної групи, поліцейські відмовилися приймати їхню заяву.

Подібне небажання виконувати прямі обов’язки з охорони громадського порядку представники поліції продемонстрували, за словами запрошених на засідання Комітету представників мас-медіа, і під час акції протесту та нападу на кореспондента телеканалу «NewsONE». Журналіст «Надзвичайних новин» Едуард Остапенко (телеканал ICTV) також акцентував увагу членів Комітету на тому, що київські поліцейські під час під час спільного патрулювання з журналістами також спокійно спостерігали за діями п’яної компанії молодиків-порушників, які напали на цих журналістів.

Наведені під час обговорення факти, на думку члена Комітету Юрія Павленка, інших учасників обговорення, є неприпустимими та потребують принаймні дисциплінарного розслідування. І це, переконані народні депутати, також є приводом для того, аби звернутися до Міністерства внутрішніх справ із пропозицією належним чином обговорити проблему спільно з Комітетом.

Присутній на засіданні Комітету заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Степан Довгунь поінформував депутатів, що за фактами нападу на журналістів, перешкоджання їхній діяльності, які мали місце у с. Лідіївка на Миколаївщині, порушено два провадження. Наразі проводяться слідчі дії.

Представник Київської міської прокуратури Олександр Авдієнко підтвердив, що людині, яка вдарила журналістку «NewsONE», оголошено підозру, яку було кваліфіковано за частиною першою статті 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання професійній журналістській діяльності).

Підсумовуючи непросту дискусію, голова Комітету Вікторія Сюмар зауважила, що Комітет і надалі триматиме на контролі справи перешкоджання журналістській діяльності. Вона підтримала висловлену Юрієм Павленком та іншими народними депутатами пропозицію невідкладно провести парламентські слухання з питань безпеки діяльності журналістів в Україні; це пропонується зробити шляхом внесення необхідних змін до раніше підготовленого членами Комітету проекту Постанови Верховної Ради України про проведення парламентських слухань.

Питання про спроби тиску співробітника Служби безпеки України на журналіста Інтернет-видання «Страна UA» Комітет розглянув у закритому режимі.

На засідання було також розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розповсюдження соціальної реклами на телебаченні і радіо (реєстраційний № 8616 від 16 липня 2018 року). Цей внесений народним депутатом України Вікторією Сюмар документ, головним з розгляду якого визначено Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, розроблено з метою врегулювання низки актуальних питань, пов’язаних з розповсюдженням зазначеної реклами. З цією метою пропонується внести зміни до законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (в частині надання цьому органу повноважень надавати висновок про відповідність змісту соціальної реклами вимогам чинного законодавства, застосовувати санкції до телерадіоорганізацій у разі порушення цих вимог), а також до Закону України «Про рекламу» (щодо чіткого відокремлення соціальної реклами у теле- і радіопередачах від інших програм).

Під час розгляду було взято до уваги думку Комітету з питань бюджету, який вважає, що законопроект матиме вплив на показники бюджету. Тобто, у разі прийняття відповідного закону до 15 липня 2019 року він може вводитися в дію не раніше 1 січня 2020 року, а після 15 липня 2019 року – не раніше 1 січня 2021 року.

За результатами попереднього розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розповсюдження соціальної реклами на телебаченні і радіо в першому читанні за основу.