Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань запобігання і протидії корупції заслухав звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України у I півріччі 2018 р.

На засіданні Комітету 3 жовтня виступив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник, який прозвітував за роботу очолюваного ним антикорупційного органу і відповів за запитання депутатів.

У засіданні взяли участь народні депутати, голови депутатських фракцій, груп і комітетів Верховної Ради та представники громадських організацій, які здійснюють діяльність у сфері запобігання корупції.

У своєму виступі А.Ситник, зокрема, зазначив, що брутальна кампанія, розгорнута зараз проти НАБУ, обумовлена тим, що нещодавно була сформована підозра першому заступнику Голови - начальнику Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Павлу Демчині і в рамках кримінального провадження, яке розслідується за заявою журналіста Дмитра Гнапа, який видав листування народного депутата Олександр Онищенка з окремими депутатами, що накладається на певні події у Парламенті, були викликані ряд народних депутатів.

За словами А.Ситника, ситуація виникла через те, що рік тому працівники СБУ зірвали спецоперацію НАБУ, оскільки працівник Служби був притягнутий до відповідальності за отримання хабара за видачу посвідок іноземним громадянам. Також були зірвані ще ряд спецоперацій, одна з яких стосувалася «кришування» грального бізнесу, до якого, за його словами, також були причетні працівники СБУ.

А.Ситник наголосив: «Поки я є керівником НАБУ, такі проплачені акції, провокації із зовнішньою рекламою не будуть гальмом для подібних розслідувань».

Голова НАБУ підкреслив, що інформація про його особисті конфлікти з кимось із високопосадовців з’являється як спосіб захисту, коли оголошується підозра в ході антикорупційного розслідування.

Говорячи про закиди про відсутності результатів роботи антикорупційного бюро, А.Ситник зазначив, що «відповідальність НАБУ закінчується з моменту затвердження прокурором обвинувального акта, але ми розуміємо, що суспільство чекає справедливих вироків і тому ми з травня 2016 року наполягали на створенні незалежної судової антикорупційної інституції». Нещодавно Парламент нарешті прийняв Закон про створення Вищого антикорупційного суду України.

«Я сподіваюсь, що цей суд буде створений і він дасть той результат, який вимагають від НАБУ», - зазначив керівник Бюро.

А.Ситник також відкинув звинувачення, що справи підготовлені НАБУ, «розвалюються» в судах. «На сьогоднішній день із 110 справ, переданих до суду, жодного виправдувального вироку немає, - поінформував він, - Справи просто стоять, оскільки немає Антикорупційного суду».

Голова НАБУ наголосив, що зараз на антикорупційну діяльність особливо впливають два фактори: наближення виборів і створення Антикорупційного суду. «Саме ці два фактори спонукають до маніпуляцій», - сказав він. «Початок роботи останнього стане точкою неповернення антикорупційної реформи», - заявив А.Ситник.

Він сказав, що не розуміє навіщо вдаються до різних брудних способів, якщо є правовий спосіб усунення директора НАБУ з посади: проведення аудиту і, якщо його висновок негативний – ініціювання питання. Зараз призначено усіх трьох аудиторів і НАБУ готове у будь-який спосіб сприяти їхній діяльності, надати усі необхідні матеріали, сказав А.Ситник.

Голова НАБУ також відповів на ряд запитань народних депутатів, які, в основному, стосувалися розгляду конкретних справ і загальної ефективності роботи Бюро. Відповідаючи на запитання членів Комітету, А.Ситник повідомив, що НАБУ, в результаті своєї діяльності, повернуло до бюджету 360 мільйонів гривень, з них за перше півріччя 2018 року - 105 мільйонів гривень, однак все це – добровільні відшкодування збитків, а основний спосіб повернення коштів державі – це рішення судів.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції за результатами обговорення взяв до уваги звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України протягом I півріччя 2018 року.