Новини

24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше
24 червня 2019, 12:21

Андрій Парубій висловив сподівання, що наступна Верховна Рада України продовжить реформувати сектор безпеки України та приймати ті безпекові закони, які підготовлені і готуються зараз депутатами цієї каденції

докладніше
24 червня 2019, 12:02

А.Парубій: НАТО для України - не просто напрям, який визначила політична еліта, це напрям, який підтримується українським суспільством

докладніше
24 червня 2019, 12:00

У Львові проходить засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО (UNIC)

докладніше
22 червня 2019, 15:49

І.Геращенко: Реабілітаційні центри для військових мають бути створені по всій Україні

докладніше
21 червня 2019, 20:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що позиція Сполучених Штатів Америки буде такою ж твердою по відношенню до України, а комунікація стане ще кращою

докладніше
21 червня 2019, 16:09

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
21 червня 2019, 13:53

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 червня 2019, 12:35

У №25 «Відомостей Верховної Ради України» опублікована постанова Верховної Ради про Звернення до міжнародних організацій щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України

докладніше
21 червня 2019, 12:03

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
21 червня 2019, 10:17

Андрій Парубій: «Ми не дозволимо і не допустимо проросійського сценарію реваншу»

докладніше
21 червня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 18:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань запобігання і протидії корупції заслухав звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України у I півріччі 2018 р.

На засіданні Комітету 3 жовтня виступив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник, який прозвітував за роботу очолюваного ним антикорупційного органу і відповів за запитання депутатів.

У засіданні взяли участь народні депутати, голови депутатських фракцій, груп і комітетів Верховної Ради та представники громадських організацій, які здійснюють діяльність у сфері запобігання корупції.

У своєму виступі А.Ситник, зокрема, зазначив, що брутальна кампанія, розгорнута зараз проти НАБУ, обумовлена тим, що нещодавно була сформована підозра першому заступнику Голови - начальнику Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Павлу Демчині і в рамках кримінального провадження, яке розслідується за заявою журналіста Дмитра Гнапа, який видав листування народного депутата Олександр Онищенка з окремими депутатами, що накладається на певні події у Парламенті, були викликані ряд народних депутатів.

За словами А.Ситника, ситуація виникла через те, що рік тому працівники СБУ зірвали спецоперацію НАБУ, оскільки працівник Служби був притягнутий до відповідальності за отримання хабара за видачу посвідок іноземним громадянам. Також були зірвані ще ряд спецоперацій, одна з яких стосувалася «кришування» грального бізнесу, до якого, за його словами, також були причетні працівники СБУ.

А.Ситник наголосив: «Поки я є керівником НАБУ, такі проплачені акції, провокації із зовнішньою рекламою не будуть гальмом для подібних розслідувань».

Голова НАБУ підкреслив, що інформація про його особисті конфлікти з кимось із високопосадовців з’являється як спосіб захисту, коли оголошується підозра в ході антикорупційного розслідування.

Говорячи про закиди про відсутності результатів роботи антикорупційного бюро, А.Ситник зазначив, що «відповідальність НАБУ закінчується з моменту затвердження прокурором обвинувального акта, але ми розуміємо, що суспільство чекає справедливих вироків і тому ми з травня 2016 року наполягали на створенні незалежної судової антикорупційної інституції». Нещодавно Парламент нарешті прийняв Закон про створення Вищого антикорупційного суду України.

«Я сподіваюсь, що цей суд буде створений і він дасть той результат, який вимагають від НАБУ», - зазначив керівник Бюро.

А.Ситник також відкинув звинувачення, що справи підготовлені НАБУ, «розвалюються» в судах. «На сьогоднішній день із 110 справ, переданих до суду, жодного виправдувального вироку немає, - поінформував він, - Справи просто стоять, оскільки немає Антикорупційного суду».

Голова НАБУ наголосив, що зараз на антикорупційну діяльність особливо впливають два фактори: наближення виборів і створення Антикорупційного суду. «Саме ці два фактори спонукають до маніпуляцій», - сказав він. «Початок роботи останнього стане точкою неповернення антикорупційної реформи», - заявив А.Ситник.

Він сказав, що не розуміє навіщо вдаються до різних брудних способів, якщо є правовий спосіб усунення директора НАБУ з посади: проведення аудиту і, якщо його висновок негативний – ініціювання питання. Зараз призначено усіх трьох аудиторів і НАБУ готове у будь-який спосіб сприяти їхній діяльності, надати усі необхідні матеріали, сказав А.Ситник.

Голова НАБУ також відповів на ряд запитань народних депутатів, які, в основному, стосувалися розгляду конкретних справ і загальної ефективності роботи Бюро. Відповідаючи на запитання членів Комітету, А.Ситник повідомив, що НАБУ, в результаті своєї діяльності, повернуло до бюджету 360 мільйонів гривень, з них за перше півріччя 2018 року - 105 мільйонів гривень, однак все це – добровільні відшкодування збитків, а основний спосіб повернення коштів державі – це рішення судів.

Комітет з питань запобігання і протидії корупції за результатами обговорення взяв до уваги звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України протягом I півріччя 2018 року.