Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбувся круглий стіл на тему: «Парламентський контроль у сфері публічних фінансів»

 У дискусії взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, голова Комітету з питань бюджету Андрій Павелко, Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, провідні науковці та експерти неурядових організацій.

Відкриваючи захід, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що Верховна Рада сприймається усіма, перш за все, як законодавчий орган влади. Водночас слід пам’ятати, що одна із ключових функцій українського Парламенту – це контролююча функція.

«І тому для мене було так важливо, щоб Парламент цього скликання зміг обрати Рахункову палату. Рахункова плата на сьогодні повноцінно функціонує як орган контролю», – наголосив Голова Верховної Ради та привітав Голову та членів Рахункової палати з початком цієї роботи, яка є інструментом парламентського контролю, у тому числі, за публічними фінансами.

«Нам доводиться працювати у непростий час. Ми проводимо реформи фактично у всіх сферах суспільного життя. І для нас надзвичайно важливо, що кращі експерти, науковці допомагають Верховній Раді України, Кабінету Міністрів у виробленні нових, ефективних механізмів контролю за публічними фінансами», – підкреслив А.Парубій.

За словами Голови Верховної Ради України, важливим є пошук нових, актуальних інструментів контролю Верховної Ради за використанням публічних фінансів.

«У питанні контролю за публічними фінансами надзвичайно важливим є гармонійна співпраця між Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів. За останні роки ми змогли продемонструвати якісно новий рівень співпраці, у тому числі, у формуванні головних фінансових документів, зокрема, законопроектів про Державний бюджет. За останні два роки, напевно, вперше за десятки років, до українського Парламенту законопроект про Державний бюджет України надходив вчасно, згідно з терміном, передбаченим Законом. І минулого року, напевно, вперше ми змогли проголосувати бюджет у нормальному обговоренні у робочий день. Саме це є високим показником співпраці і взаєморозуміння між законодавчою та виконавчою гілками влади», – наголосив А.Парубій.

Голова Верховної Ради України зазначив, що, зважаючи на останні законодавчі ініціативи щодо основних засад фінансового контролю, нам необхідно знайти спільне виважене рішення. Перш за все, щоб забезпечити неухильне дотримання вимог Конституції щодо контролю за бюджетним ресурсами, а також вимог Лімської декларації вищих органів фінансового контролю щодо організаційної та фінансової незалежності вищого органу фінансового контролю, яким в Україні є Рахункова палата.

Голова Комітету з питань бюджету Андрій Павелко у своєму виступі зазначив, що насамперед функція контролю пов’язана з діяльністю Рахункової палати, яка відповідно до статті 98 Конституції України від імені Верховної Ради України здійснює контроль за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використанням.

Важливою складовою зазначеного парламентського контролю також є діяльність безпосередньо Верховної Ради, Комітету з питань бюджету та інших комітетів, які беруть участь у процесі розгляду і затвердження державного бюджету, контролю за його виконанням та відповідно звіту.

Слід зазначити, що у цьому скликанні Верховна Рада здійснила законодавче реформування Рахункової палати, прийнявши у 2015 році нову редакцію Закону про Рахункову палату. На думку багатьох експертів, цей Закон є прогресивним і сприяє удосконаленню роботи Рахункової палати. Зокрема, у частині прозорого механізму призначення членів Рахункової палати на конкурсній основі.

Бюджетним комітетом було проведено підготовку до першого такого конкурсу, та у березні цього року Верховна Рада призначила новий склад Рахункової палати.

На сьогодні Рахункова палата продемонструвала єдність у свої роботі, прозорість та публічність у висвітленні своєї діяльності.

На даний час є необхідність у впровадженні міжнародних стандартів фінансового контролю, покращення результатів зовнішнього фінансового аудиту та їх належного застосування.

Водночас Голова Рахункової палати Валерій Пацкан запевнив присутніх, що Рахункова палата оновлює свою діяльність у частині проведення аудитів. В.Пацкан поінформував, що вперше за 22 роки Рахункова палата України проводить функціональну оцінку за участі міжнародних партнерів, за сприяння яких вдалося проаналізувати діяльність Рахункової палати і визначити зміни, які необхідно впровадити. «Звіт за результатами оцінки діяльності Рахункової палати обов’язково буде публічним. Ми обов’язково поінформуємо Голову Верховної Ради та Комітет з питань бюджету. Уся громадськість буде знати про результати функціональної оцінки», – зазначив він.

Учасники обговорення акцентували увагу на важливості вдосконалення державних механізмів контролю у сфері публічних фінансів на законодавчому рівні та подальшому впровадженні міжнародних стандартів фінансового контролю в Україні.