Новини

07 грудня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков здійснить робочу поїздку до Житомирської області

докладніше
07 грудня 2019, 09:30

Вітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2019, 09:00

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
06 грудня 2019, 19:00

Представники Комітету з питань молоді і спорту провели зустріч з делегацією Великих Національних Зборів Туреччини

докладніше
06 грудня 2019, 18:30

До Міжнародного дня прав людини відбулося урочисте засідання Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

докладніше
06 грудня 2019, 18:00

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус провів особистий прийом громадян

докладніше
06 грудня 2019, 16:16

Члени Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч із делегацією Комітету Європейського парламенту у закордонних справах

докладніше
06 грудня 2019, 15:08

Ми налаштовані на максимально ефективне використання наявних можливостей для поглиблення співробітництва з ЄС, - Руслан Стефанчук

докладніше
06 грудня 2019, 14:45

Україна зараз стоїть не тільки на сторожі своїх кордонів, але й кордонів усієї Європи, - Олена Кондратюк

докладніше
06 грудня 2019, 14:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
06 грудня 2019, 14:21

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту)"

докладніше
06 грудня 2019, 14:13

Прийнято Закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення"

докладніше
06 грудня 2019, 12:57

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" щодо будівництва лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит"

докладніше
06 грудня 2019, 12:55

Засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом відбулося за участю віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 17:24

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів слухання на тему: "Ефективність системи надання субсидій населенню"

 

У заході взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Рахункової палати, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування, наукових установ, органів місцевої влади, профспілок.

Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін, відкриваючи слухання, зазначив, що їх метою є вивчення проблемних питань, пов’язаних з наданням житлових субсидій населенню, а також можливості запровадження нових державних програм щодо підвищення добробуту населення.

С.Каплін нагадав, що цього року близько шести мільйонів громадян, до трьох мільйонів домогосподарств позбавлені права на отримання субсидій. «Практика, коли у розвинених промислових областях субсидії отримують 75% домогосподарств свідчить про те, що в державі є серйозне макроекономічне розбалансування в енергетичній сфері. Ми ще раз підтверджуємо результати досліджень, проведені робочою групою, до якої увійшли народні депутати з усіх фракцій парламенту, згідно з якими переплата простих українців за газ, яка складає основу комунальних платежів, становить близько 80%. Тобто в три рази ціна на газ завищена. Причина цьому - прихований податок у вигляді ПДВ, який є аномальним для сучасної економіки, друге - надприбутки Нафтогазу і невпорядкована політика державних нафто- і газовидобувних компаній», - наголосив народний депутат.

Перший заступник голови Комітету також зазначив, що ресурс для самостійного забезпечення України нафтою і газом є, але для цього потрібні потужні інфраструктурні проекти, нова політика у розвідці і в цілому нова енергетична політика.

С.Каплін нагадав, що члени Комітету цього літа об’їхали всі регіони, побували практично в усіх областях і готові звітувати перед Кабінетом Міністрів про те, що сьогодні потрібно змінити у політиці надання субсидій і де є найбільш проблемні місця, на які потрібно звернути увагу.

Він також повідомив, що Комітет знайшов взаєморозуміння з Міністерством соціальної політики у цьому питанні, вибудував системний діалог, відносини набули паритетного партнерського характеру.

С.Каплін також зазначив, що Комітет хвилює проблема боргу громадян за комунальні послуги, який динамічно зростає і сьогодні становить близько 35 млрд. гривень, тенденція до зниження купівельної спроможності, зарплат, пенсій і доходів громадян.

Перший заступник голови Комітету звернув увагу на критичну ситуацію в обліку споживання енергоресурсів - лише 80% домогосподарств обладнані відповідними лічильниками, а відповідні видатки закладені в тарифі. «Ми будемо звертатися до відповідних органів і захищати права громадян», - наголосив він.

С.Каплін відзначив, що Кабінетом Міністрів зроблено давно очікуваний крок до розробки проекту монетизації надання субсидій, що є відповідальним та ризикованим. Він висловив готовність членів Комітету та всіх зацікавлених допомогти уряду у тому, щоб зробити цю систему доступною для громадян, виключати можливі зловживання із нарахування субсидій і почати нарешті стимулювати користувачів субсидій підвищувати енергоефективність власного житла.

Народний депутат також звернув увагу на відсутність Єдиного реєстру отримувачів соціальних пільг, субсидій, пенсій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного бюджету. За його словами, це ускладнює роботу, оскільки працювати з паперовими носіями важко і це не відповідає часу.

Перший заступник голови Комітету також повідомив, що у наступному році державним бюджетом передбачено скорочення на 22% обсягів коштів на надання субсидій громадянам. Він закликав учасників слухань долучитися до дискусії, щоб знайти взаєморозуміння з окреслених проблемних питань та висловити свої пропозиції.

Учасники заходу заслухали виступи представників державних та місцевих органів влади, профспілок, наукових установ, громадських організацій щодо ефективності системи надання житлових субсидій.

За результатами слухань Комітет направить відповідні рекомендації центральним органам влади.