Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 17:25

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин рекомендує повернути на доопрацювання проект Закону щодо удосконалення порядку підтвердження громадянства України

 
Сьогодні відбулося засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Члени Комітету за результатами обговорення рекомендували Верховній Раді повернути на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку підтвердження громадянства України та встановлення фактів, що мають юридичне значення, № 7211.

Під час засідання було розглянуто звернення члена Комітету Василя Брензовича щодо необхідності розгляду Комітетом з прав людини проектів законів, спрямованих на регулювання суспільних відносин у мовній сфері, оскільки у них пропонується регулювання відносин, які є безпосередньо питанням прав людини і прав національних та мовних меншин.

У цьому зв‘язку члени Комітету обговорили наступні законопроекти:

- Проект Закону про мови в Україні, № 5556, внесений народними депутатами України Лесюком Я.В., Васюником І.В., Юринець О.В. та іншими народними депутатами України (разом 31 підпис).

- Проект Закону про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні, № 5669, внесений народними депутатами України Головком М.Й, Матіос М.В., Іллєнком А.Ю. та іншими народними депутатами України (разом 7 підписів).

- Проект Закону про державну мову, № 5670, внесений народними депутатами України Подоляк І.І., Гопко Г.М., Ємцем Л.О. та іншими народними депутатами України (разом 32 підписи).

- Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, реєстр. № 5670-д, внесений народними депутатами України Княжицьким М.Л., Подоляк І.І., Тетеруком А.А. та іншими народними депутатами України (разом 77 підписів).

- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розвитку та використання мов національних меншин в Україні, № 6348, внесений народними депутатами України Подоляк І.І., Сироїд О.І., Гопко Г.М. та іншими народними депутатами України (разом 18 підписів).

- Проект Закону про загальні засади та принципи реалізації мовної політики в Україні, № 8550, внесений народним депутатом України Мураєвим Є.В.

Голова Комітету Григорій Немиря наголосив, що потрібна широка публічна дискусія стосовно цього питання із залученням представників національних меншин, експертів та громадськості.

Після детального обговорення було вирішено:

- звернутися до Головного експертного управління з вимогою надати висновок до законопроекту № 6348;

- рекомендувати профільному Комітету з питань культури і духовності створити робочу групу із залученням авторів законопроектів та представника Комітету з прав людини для розробки одного узгодженого законопроекту у цій сфері;

- наголосити, що розгляду і прийняттю законопроектів, які регулюють питання мовної політики, має передувати широка інклюзивна дискусія у суспільстві із обов‘язковим залученням представників національних меншин;

- рекомендувати профільному Комітету звернутися до Ради Європи з проханням надати свої коментарі щодо особливостей застосування мовних законів у країнах-членах та щодо відповідності зазначених законопроектів Конвенції з прав людини та іншим рамковим документам.

Члени Комітету ухвалили рішення про створення Координаційної ради з питань практики застосування законодавчих актів щодо визнання особи біженцем, особою, яка потребує додаткового захисту, примусового повернення, примусового видворення, екстрадиції іноземців та осіб без громадянства.

Було заслухано інформацію органів державної влади стосовно вжитих заходів щодо повернення в Україну Чикоша Е.П., який утримується в місцях несвободи в Республіці Єгипет.

Окрім того, обговорювався Проект Державного Бюджету на 2019 рік.

Розглядалося також питання стосовно проведення комітетських слухань щодо державної санкційної політики найближчим часом.

На засіданні Комітету  3 жовтня були присутні народні депутати-члени Комітету:

голова Комітету Григорій Немиря, заступник голови Комітету Георгій Логвінський, члени Комітету - Василь Брензович, Мустафа Джемілєв, Ірина Суслова та Рефат Чубаров.

***