Новини

21 листопада 2019, 16:17

У Верховній Раді України розпочав роботу дводенний практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань житлово-комунального господарства

докладніше
21 листопада 2019, 15:18

Нормандська зустріч дозволить вийти із замороженної ситуації стосовно Донбасу, - Дмитро Разумков

докладніше
21 листопада 2019, 15:03

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності

докладніше
21 листопада 2019, 10:47

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо планування використання земель

докладніше
21 листопада 2019, 09:38

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков вшанував пам’ять героїв Революції Гідності

докладніше
20 листопада 2019, 19:45

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела особистий прийом громадян

докладніше
20 листопада 2019, 18:49

Держава буде робити все, щоб нинішні ліцеїсти ніколи не бачили війни на власні очі, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 18:15

Для успішного розвитку економіки важливо налагодити діалог між владою та бізнесом, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 17:30

Комітет з питань цифрової трансформації підтримав ряд законопроектів щодо зміни місця обов’язкового опублікування інформації та рішень органів влади

докладніше
20 листопада 2019, 17:03

Надзвичайно важливо зберігати високий рівень якості роботи вищих органів аудиту, - Руслан Стефанчук

докладніше
20 листопада 2019, 17:03

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбулася дискусія у форматі засідання круглого столу на тему: "Державні запозичення: надвисока ціна для економіки"

докладніше
20 листопада 2019, 14:50

Голова Верховної Ради відвідав КБ «Південне» та Дніпропетровську обласну лікарню

докладніше
20 листопада 2019, 13:00

Ми максимально сприятимемо створенню нового аеропорту в Дніпрі, - Дмитро Разумков

докладніше
20 листопада 2019, 12:36

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під час робочої зустрічі обговорено актуальні соціальні питання внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2018, 17:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань науки і освіти провів нараду з ректорами державних вищих навчальних закладів (відео)

З ініціативи Комітету з питань науки і освіти відбулася нарада з ректорами державних закладів вищої освіти, що мають у своїй структурі коледжі, технікуми, які відповідно до статті 22 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та додатку № 10 до цього Закону з 1 січня 2019 року планується передати на фінансування обласних бюджетів та бюджету міста Києва.

На нараді були присутні перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський, народний депутати Ірина Констанкевич, перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, заступник Міністра фінансів Юрій Джигир, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів Роман Єрмоличев, а також більш як 20 керівників закладів вищої освіти, до складу яких входять технікуми та коледжі.

За словами О.Співаковського, після ознайомлення з проектом Державного бюджету України на 2019 рік у нього та всіх членів Комітету з питань науки і освіти виникли питання. «На засіданні Комітету, що відбулося 19 вересня 2018 року, усі його члени висловилися проти ухвалення такого рішення», - сказав він.

Голова Комітету з питань науки і освіти зазначив: «Ми запросили інформацію в обласних державних адміністрацій і обласних рад, а також у міської ради і державної адміністрації міста Києва, також звернулися до ректорів університетів і академій з метою усвідомлення загальної позиції зацікавлених сторін. Відповідні узагальнені дані наведені в таблицях, які роздані до вашого ознайомлення».

О.Співаковський підкреслив, що важливим кроком є проведення наради із запрошенням представників центральних органів виконавчої влади, які мають стосунок до прийняття відповідного рішення, а також керівників закладів освіти, яких стосується та на яких вплине передача видатків на оплату послуг з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації державної власності без статусу окремих юридичних осіб, які входять до складу вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації державної власності, на фінансування з обласних бюджетів та бюджету міста Києва.

«Аналіз даних, запитаних у ректорів закладів вищої освіти та у місцевих органів влади показав, що рішення про передачу технікумів, коледжів на місцевий бюджет не було обґрунтованим ні логічно, ні економічно», – резюмував він.

Всього по Україні відповідно до статті 22 проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та додатку 10 до нього передбачено здійснити передачу 69 коледжів, які входять до складу 29 закладів вищої освіти як структурні підрозділи та розташовані у 18 регіонах України ( 17 областях та в м. Києві).

За інформацією, отриманою Комітетом від зазначених університетів та місцевих органів влади, у цих технікумах та коледжах здобувають освіту понад 25 тисяч учнів та слухачів, та працюють понад 5 700 педагогічних та інших працівників.

Загальний обсяг коштів, необхідних для забезпечення їх ефективної діяльності у 2019 році, відповідно до отриманих даних становить понад 1 млрд. 136 млн. грн. (на відміну від 800 млн. грн., як зазначається Мінфіном та МОН).

Окрім того, за отриманою від місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування інформацією, вищезазначений проект закону в частині передачі видатків на фінансування цих 69 коледжів і технікумів з державного на обласні бюджети та бюджет м. Києва з цими органами влади не погоджувався. Більш того, практично всі місцеві органи державної влади та влади та органів місцевого самоврядування повідомляють про неспроможність місцевих бюджетів здійснювати утримання таких ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації, та можуть забезпечити їх належне фінансування лише у випадку отримання додаткового фінансування.

Голова Комітету з питань науки і освіти висловив думку: «Подані Кабінетом Міністрів України в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» пропозиції щодо передачі з 1 січня 2019 року зазначених вище технікумів і коледжів, на фінансування з обласних бюджетів та бюджету м. Києва є необґрунтованими, вкрай загрозливими та такими, що можуть призвести до руйнації освітнього простору країни».

«Крім вжиття негайних заходів щодо перерозподілу видатків на утримання закладів вищої освіти, необхідним є проведення зміни загальної моделі фінансування вищої освіти», – додав він.

На думку О.Співаковського, одним з шляхів вирішення цієї проблеми має стати профілізація вищої освіти, а саме – розміщення державного замовлення за напрямами (спеціальностями), з урахуванням профільності закладів вищої освіти (вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації).

Також досить дієвим способом оптимізації фінансування закладів вищої освіти має виступити запровадження механізму індикативної собівартості (у обсягах мінімального розміру вартості навчання за кожною спеціальністю (спеціалізацією) відповідно до ліцензійних умов.

Голова Комітету з питань науки і освіти наголосив: «Всі керівники державних закладів вищої освіти, які мають у своїй структурі коледжі, технікуми, котрі були присутні на сьогоднішньому засіданні висловились проти ухвалення запропонованого Кабінетом Міністрів України проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік (реєстр. № 9000 від 15.09.2018) та підтримали виключення з тексту законопроекту статті 22 та додатку 10 до нього».

Присутніми також було підтримане рішення Комітету з питань науки і освіти від 19 вересня та пропозиція звернутись до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Комітету з питань бюджету Андрія Павелка щодо виключення при розгляді проекту Закону про Державний бюджет України на 2019 рік (№ 9000 від 15.09.2018) статті 22 проекту Закону та додатку 10 до цього законопроекту.