Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 вересня 2018, 12:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбулася робоча зустріч з делегацією Сеймасу Литовської Республіки

Зустріч була присвячена обговоренню досвіду Литви у боротьбі з корупцією та викликам, що постають під час реалізації антикорупційної політики в обох державах.

У засіданні взяли участь: голова Антикорупційного комітету Сеймасу Литви та колишній Директор Служби розслідування фінансових злочинів Віталіус Ґайліус, депутати Сеймасу Литви, члени Антикорупційного комітету Рімантас Даґис та Юрґіс Разма, заступник Директора Служби розслідування фінансових злочинів Міндауґас Петраускас, радник Антикорупційного комітету Лайма Раґаускєне, народні депутати України Вікторія Войціцька, Григорій Шверк та інші.

Комітет у зустрічі представляли: перший заступник голови Комітету Юрій Савчук, заступник голови Комітету Ігор Попов, члени Комітету Єгор Соболєв, Олег Барна, Олег Осуховський, Юрій Тимошенко.

Учасники робочої зустрічі обговорили широке коло питань ефективності функціонування та співробітництва антикорупційних інституцій, забезпечення незалежності системи цих органів, а також актуальні питання впровадження електронного декларування.

Також сторони обговорили питання удосконалення антикорупційного законодавства в частині контролю за діяльністю спеціальних органів у сфері запобігання і протидії корупції.

Відкриваючи захід, перший заступник голови Комітету Ю. Савчук висловив вдячність представникам литовської сторони за надану можливість народним депутатам України та співробітникам секретаріату Комітету ознайомитись з антикорупційним досвідом Литовської Республіки безпосередньо у профільних органах влади.

Продовжуючи розмову Ю. Савчук зазначив що, «сьогоднішня зустріч – це ще один крок уперед у протидії корупції в Україні».

У свою чергу депутат Сеймасу, голова Антикорупційного Комітету В. Ґайліус, зазначив, що «ефективний правовий та інституційний механізми є основою та фундаментом у боротьбі з корупцією».

Заступник голови Комітету І. Попов звернув увагу, що «зустріч відбувається вчасно, оскільки наразі відбувається криза у роботі новостворених вітчизняних антикорупційних органів і це є певним викликом для Комітету як вирішити цю ситуацію».

Депутат Сеймасу, член Антикорупційного Комітету Ю. Разма сказав про «необхідність продовження дієвого діалогу Комітету та антикорупційних органів для досягнення відповідних результатів у боротьбі з корупцією».

Народний депутат Є. Соболєв зауважив, що саме у Комітеті розроблена законодавча вимога е-декларування державними службовцями своїх статків, та по новому прописана стаття щодо незаконного збагачення. Разом з тим, депутат зауважив, що існують проблеми довготривалого розгляду судами справ про корупційні правопорушення.

Народний депутат В. Войціцька звернула увагу на питання законодавчого визначення статусу Bitcoin в Україні та рішення, які вироблені Литовської Республікою з цього приводу.

«Підприємства та установи, що знаходяться у державній власності є одним з головних джерел корупції», - зауважив під час свого виступу народний депутат України Г. Шверк.

Також у ході робочої зустрічі представники литовської делегації поділилися особливостями досвіду протидії корупції в органах державної влади, який успішно реалізовується протягом останнього десятиріччя.

За результатами проведеної зустрічі її учасники відзначили позитивний рівень взаємодії між профільними комітетами двох країн та наголосили на необхідності продовжувати роботу у сфері законодавчого забезпечення реалізації антикорупційної реформи в Україні.