Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 вересня 2018, 09:27

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції відбулася зустріч з експертом Міжнародної антикорупційної консультативної ради Драго Косом

Робоча зустріч була присвячена обговоренню актуальних питань реалізації рекомендацій, викладених в експертній думці Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) на тему: «Е-декларації як спосіб виявлення статків, набутих незаконним шляхом».

Відкриваючи захід перший заступник голови Комітету Юрій Савчук наголосив на важливості проведення таких зустрічей в контексті впровадження антикорупційних реформ в державі, а також нагадав присутнім ретроспективу створення МАКР та її склад.

Член Ради Драго Кос у своєму виступі висловив сподівання, що найближчим часом у Національному агентстві запрацює система логічного та арифметичного контролю декларацій, що має значно пришвидшити перевірку всіх декларацій.

Також він зазначив, що Комітет має можливість надати підтримку Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) шляхом удосконалення законодавства у сфері діяльності цього органу.

Заступник голови Комітету Ігор Попов зауважив, що питання е-декларацій дуже актуальне, тому що, цілі, які ставились під час створенні реєстру електронних декларацій на сьогодні не досягнуті.

Також він наголосив, що потребує перегляду перелік декларантів, зокрема, серед співробітників грантових організацій, а також секретних агентів, тобто негласних штатних співробітників, у тому числі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Серед викликів в антикорупційній сфері І.Попов визначив: початок роботи системи логічного та арифметичного контролю декларацій НАЗК, вибірковість перевірок декларацій НАЗК та НАБУ, а також застосування статті про незаконне збагачення. Депутат зазначив, що за три з половиною роки не має жодного судового вироку за згаданою статтею.

І.Попов звернувся до Драго Коса за допомогою у розробленні методології проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ.

Підбиваючи підсумки дискусії, Ю.Савчук підкреслив необхідність скоординованої співпраці з Міжнародною антикорупційною консультативною радою для вирішення проблем в антикорупційній сфері.