Новини

14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше
12 грудня 2019, 18:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 вересня 2018, 15:55

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

За результатами Восьмого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС ухвалено Заключну заяву та рекомендації

17-18 вересня 2018 р. у містах Львів та Івано-Франківськ відбулось Восьме засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом (ПКА), під співголовуванням народного депутата України Миколи Княжицького та депутата Європейського Парламенту Даріуша Росаті за участю народних депутатів України, депутатів Європейського Парламенту, представників Уряду України та ЄС.

Перша частина засідання ПКА розпочалась 17 вересня із зустрічі членів ПКА з головою Львівської обласної державної адміністрації О. Синюткою і головою Львівської облради О. Ганущиним.

У засіданні також взяла участь Перший заступник Голови Верховної Ради України І. Геращенко, яка під час свого виступу закликала міжнародну спільноту посилити персональні санкції до Росії і підтримати введення міжнародної миротворчої місії на сході України та зазначила, що наразі більш як 70 заручників перебувають у полоні.

Голова Представництва ЄС в Україні Х. Мінгареллі поінформував присутніх, що в Україні розбудована інституційна структура по боротьбі з корупцією та повідомив про оновлення Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію. Х. Мінгареллі відзначив прогрес процесу імплементації у сфері технічних бар’єрів та правил конкуренції. Голова Львівської обласної ради О. Ганущин поінформував учасників засідання щодо існуючих програм та їх фінансових умов співпраці Львівської області з ЄС і про нові можливості співробітництва.

Також в рамках заходу відбулось спільне засідання членів ПКА з членами Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції М. Іонова проінформувала присутніх щодо стану виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також про основні досягнення Уряду України за останній час. Окрім цього, М. Іонова наголосила на існуючій проблемі пропаганди з боку Росії та здійснюваних нею кібератаках.

Члени ПКА та інші учасники засідання також заслухали доповідь представника Урядового офісу Кабінету Міністрів України з координації європейської та євроатлантичної інтеграції щодо стану виконання Угоди про асоціацію. Окрема увага була приділена енергетичній сфері, щодо якої доповів заступник члена ПКА А. Лопушанський.

Також народний депутат України - член ПКА О. Юринець проінформувала щодо існуючого стану транскордонного співробітництва між Україною та ЄС, а також про діяльність «єврорегіонів». Члени ПКА та інші учасники засідання обмінялися думками щодо ефективності виконання Угоди про асоціацію та прогресу проведення реформ в Україні, а також обговорили основні проблеми і їх причини, які існують на шляху здійснення реформ в Україні.

Крім основного засідання членами ПКА було проведено круглий стіл з представниками національних меншин в Україні, які поінформували щодо стану і основних проблем, які існують у національних меншинах, а також щодо причин та шляхів їх вирішення. Члени ПКА також провели зустріч з Міським головою Львова А. Садовим та обговорили питання розвитку міста.

18 вересня 2018р. члени ПКА відвідали Прикарпатській національний університет ім. Василя Стефаника. Ректор університету та його викладачі поінформували щодо участі університету у різних освітніх програмах ЄС та про здобутки і різні програми, освітні та наукові центри розвитку студентів університету. Члени ПКА мали змогу поспілкуватись зі студентами університету та відповісти на їх питання.

На додаток, члени ПКА зустрілись з представниками офісу «U-LEAD з Європою»  (Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку) та з керівниками об’єднаних громад, які повідомили про основні напрямки розвитку та особливості діяльності проекту.

Окрім цього, 18 вересня 2018 р. відбулась друга частина засідання ПКА. Співголова Даріуш Росаті зауважив, що питання незаконної анексії Криму та відновлення територіальної цілісності України все менше звучить на міжнародній арені. Також Д. Росаті повідомив про блокаду українських кораблів Росією та екологічну техногенну катастрофу в Краматорську. Депутат ЄП - член ПКА Ребекка Хармс наголосила, що Мінські домовленості не працюють та не покращують ситуацію в Україні, а також висловила сподівання на можливість залучення допомоги з боку ООН.

Представники української делегації висловили стурбованість можливим скасуванням санкцій для Росії, а також поінформували сторону ЄС щодо техногенної катастрофи в Криму на одному з хімічних підприємств, що, в свою чергу, призвело до забруднення екології в регіоні і в Херсонській області.

Народний депутат України-член ПКА О. Сотник привернула увагу присутніх до розробки та прийняття закону про окуповані території України. Щодо цього питання Р. Хармс наголосила на необхідності прийняття такого закону для забезпечення виконання мінських домовленостей та зазначила, що  з 13 вересня 2018 р. на 10 місяців до Росії продовжено застосування санкцій. Також член ПКА О. Сотник повідомила присутніх про реформування виборчого законодавства та існуючі 4000 поправок до Виборчого кодексу України, запропоновані депутатами Верховної Ради України. Окрім цього, О. Сотник наголосила на відсутності незалежності ЗМІ та щодо  впливу олігархічних груп на ЗМІ.

Члени ПКА також розглянули питання гендерної рівності в Україні, участі національних меншин у виборах та їх представлення в українському парламенті та обговорили питання  щодо ефективності функціонування системи протидії корупції та забезпеченню незалежності системи антикорупційних органів.

За результатами засідання члени ПКА схвалили Заключну Заяву та рекомендації 8 засідання ПКА.