Новини

24 червня 2019, 15:23

А.Парубій: «Всі дії, які будуть необхідні для захисту закону про мову, мною будуть проводитися персонально, незалежно від того, в якій ролі я буду в цей момент - Голови Верховної Ради України чи громадянина Андрія Парубія»

докладніше
24 червня 2019, 15:12

«Україна використовує всі засоби, і, зокрема, парламентські, щоб наблизити день набуття членства», - Голова Верховної Ради А.Парубій про важливість підтримки ПА НАТО

докладніше
24 червня 2019, 12:27

«Кожна країна, в якій проходила Парламентська Асамблея НАТО і яка не була членом цієї організації, дуже швидко ставала членом Альянсу», - А.Парубій про проведення ПА НАТО навесні 2020 року в Україні

докладніше
24 червня 2019, 12:21

Андрій Парубій висловив сподівання, що наступна Верховна Рада України продовжить реформувати сектор безпеки України та приймати ті безпекові закони, які підготовлені і готуються зараз депутатами цієї каденції

докладніше
24 червня 2019, 12:02

А.Парубій: НАТО для України - не просто напрям, який визначила політична еліта, це напрям, який підтримується українським суспільством

докладніше
24 червня 2019, 12:00

У Львові проходить засідання Міжпарламентської ради Україна–НАТО (UNIC)

докладніше
22 червня 2019, 15:49

І.Геращенко: Реабілітаційні центри для військових мають бути створені по всій Україні

докладніше
21 червня 2019, 20:08

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розраховує, що позиція Сполучених Штатів Америки буде такою ж твердою по відношенню до України, а комунікація стане ще кращою

докладніше
21 червня 2019, 16:09

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
21 червня 2019, 13:53

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 червня 2019, 12:35

У №25 «Відомостей Верховної Ради України» опублікована постанова Верховної Ради про Звернення до міжнародних організацій щодо засудження порушення прав корінних народів у РФ та на тимчасово окупованих нею територіях України

докладніше
21 червня 2019, 12:03

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
21 червня 2019, 10:17

Андрій Парубій: «Ми не дозволимо і не допустимо проросійського сценарію реваншу»

докладніше
21 червня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 вересня 2018, 11:31

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: Найважливішими питаннями на осінь є питання національної безпеки, бюджету, виборчого законодавства, реформи парламенту (відео)

 

А.Парубій на початку Погоджувальної ради привітав учасників засідання з початком нового політичного сезону. Він виклав загалом плани на осінь. За його словами, найважливішим залишається питання безпеки.

А.Парубій нагадав, що наприкінці минулої сесії прийнято Закон про національну безпеку, який передбачає імплементацію і прийняття ряду наступних законів. Серед них і закон про Службу безпеки, і закон про розвідувальні органи, закон про державне оборонне замовлення і закон про окремий парламентський комітет, який здійснюватиме парламентський контроль над сектором безпеки і розвідувальними органами. 

Важливим є також питання інформаційної безпеки.

А.Парубій повідомив, що він обговорив з головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики В.Сюмар питання підготовки пропозицій з інформаційної безпеки, «бо якщо ми не зможемо захистити свій внутрішній інформаційний простір, нам буде важко говорити про захист від зовнішньої інформаційної небезпеки». Він зазначив, що за це літо внутрішній інформаційний простір зазнав атак, в тому числі з боку тих людей, які відверто працюють на країну-агресора.А.Парубій наголосив, що важливим на осінь є питання бюджету. Він повідомив, що мав розмову з Прем’єр-міністром щодо вчасного подання законопроекту про державний бюджет до Верховної Ради.

Також, за словами Голови Верховної Ради, важливим блоком є виборчий блок. «Ми розпочинаємо фактично виборчий рік і важливим буде цієї осені, щоб ми завершили формування Центральної виборчої комісії і розгляд Виборчого кодексу, найбільшого по кількості правок законопроекту», - додав він.

Також, переконаний А.Парубій, цієї осені народні депутати повинні розглянути закон про мову. За його словами, після того, як Конституційний суд визнав неконституційним так званий закон Колесніченка-Ківалова, є законодавчий вакуум, який ми повинні заповнити. Він повідомив, що є зареєстрованих п’ять законопроектів, більшість з них вже розглянута комітетом.

А.Парубій нагадав, що він закликав фракції попередньо обговорити їх, щоб вийти на один узгоджений законопроект.

За словами Голови Верховної Ради, два дуже важливих блоки, які будуть пронизувати осінь, це закони, необхідні для євроінтеграції, для виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

А.Парубій зазначив, що і парламентська робоча група, і урядова робоча група, і комітет активно працювали протягом літа. Фактично є узгодженим план, який буде презентований і в якому понад 50 законопроектів, з них 21 фактично готові до розгляду. «Я вважаю, що кожного пленарного тижня по кілька законопроектів євроінтеграційних повинні розглядати», - додав він. Важливим також є блок економічних законів.

Також, за словами А.Парубія, на цій сесії необхідно розглянути зміни до Конституції.

Він нагадав, що Конституційний суд дав своє рішення по двох законопроектах про недоторканність і народні депутати повинні розглянути ці два законопроекти і прийняти рішення.

А.Парубій зазначив, якщо будуть внесені пропозиції щодо закріплення в Конституції нашої стратегії вступу в ЄС і НАТО як частина Конституції, він, як голова Верховної Ради, буде ці ініціативи всіляко підтримувати.

Голова Верховної Ради також звернув увагу на питання реформи парламенту. Він нагадав про два законопроекти – про кількість комітетів і про розподіл комітетів, а також незавершене питання про тимчасові комісії. А.Парубій розраховує, що цієї осені Верховна Рада прийме ці важливі закони.

«Це загальна логіка, яка пропонується загалом на осінь», - зазначив він.

А.Парубій також поінформував про питання порядку денного, які заплановано до розгляду цього пленарного тижня, відзначивши, що у вівторок пропонується розпочати роботу з розгляду євроінтеграційних законів. Але першим необхідно розглянути питання про порядок денний дев’ятої сесії.